Pohřešovaní
Nejnovější25. květen 2023

Poslechněte si podcast: Madeleine McCannová(3): Policie má nové "důvěryhodné" stopy v pátrání po Madeleine McCannové (3), která zmizela v květnu 2007 z Praia da Luz (Portugalsko), dítě je zřejmě mrtvé.

"Pátrání je významné tím, kdo ho vede. Německé úřady, státní zástupci a vyšetřovatelé jsou obvykle velmi konzervativní. Takže když řeknou něco definitivního, víte, že mají dostatečné informace. Jsou naprosto neoblomní ve dvou věcech - zaprvé, že mají správného podezřelého a zadruhé, že Madeleine je mrtvá."

09:28

Pohřešovaní

Vydává: Iveta Mauci | Ženy2000

Zmizeli beze stopy. Utekli, zemřeli a nebo byli uneseni? Rodiny stále doufají, že se někde objeví, že se vrátí domů a nebo se nimi alespoň důstojně rozloučí. Kde jsou a co se vlastně stalo?

Web

12. květen 2023 03:06

Jana Buráňová (81): V Břidličné na Bruntálsku stále pátrají po seniorce, která odešla z domu v papučích, hledá ji rodina i policie

Jana Buráňová (81), odešla v pátek, 15. dubna 2023, z rodinného domu. Dům opustila dokonce v papučích a zmizela neznámo kam. Nikdo neví proč. Prostě z ničeho nic odešla. * Žena je vysoká 155 až 160 cm, zdánlivého stáří 75 až 80 let. Je štíhlé postavy, má šedé vlasy a hnědé oči. Podrobnější popis toho, co by mohla mít na sobě, zatím není k dispozici. Rodina pouze potvrdila, že odešla v papučích.

1. květen 2023 03:37

Marie Pajerová (41): V den zmizení slavila ve Světlé nad Sázavou své narozeniny, konkrétně 11. ledna 2007. Kolem půlnoci oslava skončila, odešla a tehdy se po ženě slehla zem

O půl roku později vytáhli náhodní svědci z rybníka mezi Lipničkou a Dolním Městem u Světlé nad Sázavou balík. V něm se, jak se později ukázalo, nacházelo oblečení Marie, které v den zmizení měla na sobě včetně dokladů, peněz a telefonu. Policisté následně prohledali okolí včetně rybníku, nic to ale nepřineslo a Marii se vypátrat nepodařilo.

30. duben 2023 06:00

Míša Patricie Muzikářová (12/19): Po školačce se před šesti lety slehla zem, policie dodnes nemá žádné stopy. Letos by ji bylo 19 let, po dívce se stále pátrá!

Kriminalisté vyslechli desítky lidí včetně rodiny, kamarádů a spolužáků. Prohlédli stovky hodin kamerových záznamů, prověřili desítky tipů od lidí. Policisté, strážníci i desítky dobrovolníků prohledávali okolí dívčina bydliště, pátrali v lesích na Ústecku i na místní skládce. Prolezli také kanály, popelnice i okolní garáže. Ale NIC. Míša zmizela beze stopy.... Objeví se někdy? Vrátí se domů? A nebo se najdou její pozůstatky a bude moci být alespoň důstojně pohřbena? Co se jí stalo?

Sezóna 1Epizoda 130. duben 2023 04:52

Valerie Kvasničková (6): V roce 2017 beze stopy zmizela a dodnes se neví, co se s ní stalo. Sociální pracovnice si ničeho nevšimla, pohřešovat ji začali až v srpnu 2018!

Soňa Kvasničková dostala v roce 2016 čtyři vnoučata do péče poté, kdy zemřel její pětadvacetiletý syn – otec dětí – a jejich matka se o ně nemohla postarat. Podle vyšetřovatelů je ale trýznila, nejvíc drobnou Valerii, narozenou 23.11.2011. Pátrání vyhlášeno 19.8.2018. . Podle Městského soudu v Praze, který Kvasničkovou poslal na osm let do vězení, ji mlátila téměř denně.  Pěstmi, vařečkou, tyčí od vysavače, páskem, kopala do ní, tahala ji za vlasy, smýkala s ní, házela o zeď, tloukla hlavou o zem. Když dívka plakala, strkala jí do úst hadr. Svazovala jí ruce a nohy punčochou, poutala k topení nebo k záchodové míse, kde ji nechávala dlouhé hodiny po tmě o hladu a žízni. Modřiny na těle maskovala pudrem nebo obvazy. Z toho všeho obžaloba Kvasničkovou vinila. 

28. únor 2023 11:38

Willow: Duch na fotografii, pravda nebo podvrh?

Čím kvalitnější techniku lidé používají, tím častěji se stává, že zachytí něco podivného... Jde o podvrhy a nebo skutečně něco existuje, jen to nevidíme pouhým zrakem?

28. únor 2023 26:25

Willow: Spící prorok a děsivé předpovědi

Jak předpovídal budoucnost americký senzibil 20. století, Edgar Cayce, přezdívaný „Spící prorok“?

22. únor 2023 09:28

Willow: Almanach tajemna: KÓMA

KÓMA není stav duše, ale odpojení duše od těla a to doslova. 

22. únor 2023 23:26

Willow: Existuje duše?

Existenci duše zatím neumíme vědecky dokázat, to ale neznamená, že neexistuje! Bez duše bychom byli jen tělesné schránky bez reakce. Když odejde duše, tělo umírá...

22. únor 2023 11:27

Willow: Jak komunikovat s Anděly a Archanděly

Jak si přivolat do života pomoc nebo ochranu? Komunikujte s Anděly a Archanděly. Jak s nimi komunikovat? Jak poznáte, co vám chtějí sdělit?