Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Policie hledá svědky přepadení vozíčkáře v České Lípě. Lupičům hrozí deset let vězení

Přepadení devětašedesátiletého vozíčkáře vyšetřuje Policie ČR v České Lípě. Hledá svědky.

00:48

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 00:37

Lidé z Lomnice nad Popelkou se můžou vyjádřit, kde se ve městě necítí bezpečně

Vedení Lomnice nad Popelkou zjišťuje, jestli se lidé ve městě cítí bezpečně. Radnice proto zveřejnila online dotazník nazvaný Pocitová mapa.

Včera 02:04

Liberecký útulek pro opuštěná zvířata nepřijímá kočky, má zaplněnou kapacitu

Liberecké Centrum pro zvířata v nouzi Archa nepřijímá kočky. Muselo se totiž postarat o dvě desítky těchto zvířat, která krajští veterináři zabavili v nelegální množírně v Liberci. Tam kočky žily v nevyhovujících podmínkách.

Včera 00:38

V Liberci chtějí zavést přísnější postihy za znečištění veřejných prostranství psími exkrementy

Liberec plánuje zpřísnit postihy pro majitele psů, kteří po svých zvířatech neuklízejí exkrementy. Poplatek za psy ale vedení města nezvýší. Podnět k tomu dostalo od obyvatel, kterým vadí od zvířat znečištěné veřejné prostory.

Před třemi dny 02:49

V liberecké knihovně pokřtili knihu o legendárním kapelníkovi Ladislavu Barešovi

Původně šlo o absolventskou práci vnučky jednoho z členů orchestru Ladislava Bareše. Pak se začaly ozývat hlasy, že by bylo dobré práci doplnit a vydat knižně. Chopila se toho Česká beseda v Liberci a knihu Hely Hájkové s názvem Ladislav Bareš a jeho orchestr pokřtili 22. března 2023 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Před třemi dny 01:00

V Hrádku nad Nisou bude nová výjezdová základna pro záchrannou službu

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje bude mít v Hrádku nad Nisou novou výjezdovou základnu. Teď tam záchranáři sídlí v pronajatém městském objektu, který není zcela vyhovující.

Před čtyřmi dny 03:32

Zoolog, skaut, spisovatel Miloslav Nevrlý je čestným občanem Liberce

Město Liberec udělilo 22. března 2023 čestné občanství Miloslavu Nevrlému. Devadesátiletý zoolog, spisovatel a skaut věnoval svůj zájem především Jizerským horám.

Před čtyřmi dny 01:05

Českolipští kriminalisté dopadli pachatele loupežného přepadení invalidy

Kriminalisté v České Lípě 21. března 2023 obvinili dvojici mužů ve věku 21 a 23 let za napadení invalidy na vozíku, ke kterému došlo v předchozím týdnu.

Před čtyřmi dny 02:07

Sklářská škola v Kamenickém Šenově pravděpodobně jediná v Česku vyučuje tvorbu mozaiky

Uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově chce vychovat novou generaci výtvarníků, kteří se budou profesionálně věnovat mozaice. Ve třetím ročníku ji v rámci výuky aktuálně studuje 18 studentů.

Před pěti dny 02:48

V Novém Boru začala výměna další části veřejného osvětlení za úspornější

Některá města a obce modernizují veřejné osvětlení. Místo energeticky náročných sodíkových výbojek pořizují LED lampy. Díky tomu se jim daří výrazně snižovat účty za elektřinu.

Před pěti dny 02:58

Areál firmy Kortan v Hrádku nad Nisou se potýká se starou ekologickou zátěží

V půdě i podzemních vodách jsou chemikálie z předchozí výroby, které ohrožují okolí studny a také řeku Nisu. Co se bude se zamořeným areálem dál dít, zjišťovala redaktorka Jana Pavlíčková.