21. červen 2022

Poslechněte si podcast: Neupozorňujte na to, že jste na dovolené. Váš byt se může stát snadnou kořistí zlodějů

Policejní komisař Miroslav Kolátek poradí, jak zabezpečit byt či dům před zloději. Léto je totiž z pohledu policejních statistik dlouhodobě rizikovým obdobím. Obydlí bez dozoru jsou totiž snadnou kořistí.

24:16

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Před šesti dny 16:05

Zavařování

O své zkušenosti a tipy se s námi podělí Kateřina Hrabalová z Frenštátu pod Radhoštěm, vystudovaná chemická technoložka, která ráda zkoumá nové kombinace a postupy s takřka vědeckým zaujetím. Dotazy volejte na 596112266, moderuje Romana Kubicová.

Před týdnem 25:48

Jezdí často tam, kde nemají a ohrožují chodce i sebe. Jaká pravidla pro ně platí?

Řidiči koloběžek, tříkolek i kol díky elektrickému pohonu dosahují vysokých rychlostí a pohybují se takřka neslyšně, což v místech, kde jsou hlavně pěší, představuje velké riziko. Jaká pravidla pro ně platí? Kam smí a kam už ne? I na tyto otázky odpoví policejní komisařka Marika Jeličová.

Před 2 týdny 19:30

Muzikant a opravář hudebních nástrojů Ladislav Mariáš z Jistebníku poradí, co s porouchaným nástrojem, kdy je dobré navštívit odborníka i co všechno se dá a co se už nedá opravit

Dotazy volejte na 596112266, moderuje Artur Kubica.

Před 3 týdny 20:31

Co škodí kvalitě vody ve studni

O tom, že voda ze studny může škodit našemu zdraví, připomene Alena Hrabalová ze Zdravotního ústavu v Ostravě. Vysvětlí, co může kvalitě vody ve studni škodit, jak se provádí rozbor vody a co jeho výsledky ukáží.

12. červenec 2022 20:59

Testy, terapie a služby pro dospělé s poruchami autistického spektra

O poruchách autistického spektra u dětí se mluví hodně, ale často si tuto diagnózu někteří vyslechnou až v dospělosti. O testech, terapiích a službách pro dospělé autisty jsme hovořili s Michalem Panáčkem, ředitelem ostravské společnosti MIKASA, která těmto lidem nabízí pomocnou ruku.

28. červen 2022 24:47

Rizika užívání plynových spotřebičů

S Milošem Střelkou z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje probereme rizika užívání plynových spotřebičů v domácnostech. A také to, jaká preventivní opatření jsou nejúčinější.

14. červen 2022 26:24

Náš jídelníček může obohatit nepřeberná spousta divoce rostoucích plevelů

Čerstvou pažitku, bazalku či rozmarýn používáme při vaření určitě všichni. Ale příroda nám nabízí nepřeberné bohatsví divoce rostoucích plevelů, které mohou obohatit náš jídelníček.

7. červen 2022 26:22

Kotlíkové dotace. Čtvrtá výzva je zaměřená na domácnosti s nižšími příjmy

Pavel Ballasch a Lucie Hochmanová z moravskoslezského hejtmanství a kotlíkové dotace. Konkrétně bude řeč o čtvrté výzvě zaměřené na domácnosti s nižšími příjmy, které tak mohou získat získat zpět od kraje až 95 % nákladů.

31. květen 2022 25:06

Jak správně pěstovat kaktusy a na co si dát pozor

Kaktusář Otakar Potyka z Orlové poradí, kterak pěstovat nádherné rostliny s ostny. Na co si pěstitelé měli dát pozor a kde se ty nejkrásnější rostliny dají sehnat?