• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistka: Odbory se bouří. Sociální neklid. Odškodnění pro Parkanovou

Jaký vzkaz vládě lze čekat od dnešního manifestačního mítinku odborů? Do jaké míry se rostoucí náklady na energie a další životní potřeby promítají do nálad ve společnosti? A nakolik přiměřené je odškodnění, které stát přiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové za trestní stíhání v souvislosti s nákupem letounů CASA?

19:52

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 37:39

Polední publicistika: Povolební vyjednávání o koalicích. Souboj o Senát v Jihlavě

Poskládá se v Praze podobná koalice jako na celostátní úrovni? Jak naloží hnutí SPD s tím, že posílilo na radnicích velkých měst? Co může přinést souboj mezi předsedou Senátu Milošem Vystrčilem a bývalou spolupracovnicí Andreje Babiše Janou Nagyovou? A jak si vysvětluje svoji prohru v senátních volbách dosavadní místopředseda horní komory za Stan Jan Horník?

Dnes 37:28

O všem, co se právě děje

Včera 20:20

Polední publicistika: Volby a obecní referenda. Víza Rusům. Itálie před volbami

Ubývá s počtem lidí ochotných kandidovat v komunálních volbách také počet místních referend? Jak se Česko postaví k vydávání víz pro Rusy prchající před mobilizací? A co by pro Itálii i EU znamenalo vítězství pravicového bloku?

Před dvěma dny 19:50

Odpolední publicistika: Vyškrtnutí voliči v Moldavě na Teplicku. Protesty v Íránu. Pěšky do školy

Írán se potýká asi s největší výzvou vůči stávajícímu režimu za několik posledních let. Erupce celonárodních protestů následovala potom, co v policejní vazbě zemřela 22letá žena obviněná z toho, že porušila nařízení o nošení pokrývky hlavy. Policie podle zpráv z místa rozhání davy střelbou ostrými náboji. Zahynulo přitom údajně až 21 protestujících a také několik členů zasahujících revolučních gard. Ustojí íránský režim aktuální pouliční nepokoje?

Před dvěma dny 20:03

Polední publicistika: Komunální a senátní volby. Ruští dezertéři. Referenda o připojení k Rusku

Můžou se komunální a senátní volby proměnit v referendum o vládě, jak by si přála opozice? Jaká jsou pro a proti přijímání ruských dezertérů? A sladí EU noty v přístupu k nim? Jak probíhají takzvaná všelidová hlasování o připojení k Rusku na okupovaných ukrajinských územích?

Před třemi dny 19:48

O všem, co se právě děje

Před čtyřmi dny 19:56

Bez delšího výcviku budou ruští rezervisté jen masa lidí jdoucích na jatka, myslí si generál Mičánek

Paradoxně na Světový den míru oznámil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci. Zdůvodnil ji obranou před Západem. Mobilizace se má týkat 300 tisíc ruských občanů v záloze a s vojenskou zkušeností. Cíl ruské operace na Ukrajině se podle Putina nezměnil, je jím „osvobození“ Donbasu. Jak velkým zlomem to pro další vývoj konfliktu může být? A jaká atmosféra zavládla v Moskvě bezprostředně po Putinovu projevu?

Před pěti dny 19:58

O všem, co se právě děje

Před šesti dny 20:00

Polední publicistka: Pohřeb královny Alžběty II. Jak se britská monarchie proměnila?

Jaká bezpečnostní, dopravní a další opatření doprovázejí pohřeb britské královny Alžběty II.? A jaký byl odraz britské panovnice v literatuře a co do její osobnosti lidé obvykle promítali? Do jaké míry se za panování Alžběty monarchie proměnila a kam až její rod sahá?

Před týdnem 20:03

O všem, co se právě děje