• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Vítání krále Karla III. Dozvuky energetické schůzky EU. Benátský festival

Do jaké míry může král Karel III. navázat na panovnickou éru Alžběty druhé? Jaké kroky k utlumení cen energií by mohly vyplývat pro českou vládu z páteční schůzky ministrů EU? A které snímky zaujaly na letošním festivalu v Benátkách?

20:52

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:54

Polední publicistika: Kontroly na hranicích. Útok na plynovody Nord Stream? Vražda knížete Václava

Jaký dopad na pohyb nelegálních migrantů přes Česko na západ by mohly mít kontroly, které budou obnoveny na hranicích se Slovenskem? Staly se plynovody Nord Stream v Baltském moři terčem sabotážního útoku? A kdo mohl být pachatelem? A jak významný moment v našich dějinách představuje vražda knížete Václava? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Včera 24:09

Odpolední publicistika: O řešení energetické krize s ministrem Jozefem Síkelou

Jak bude definitivně vypadat zastropování cen energií pro domácnosti a malé firmy? Jak se po novém roce změní úsporný energetický tarif, tedy příspěvek na platbu za energie? Jak může vláda zmírnit obavy těch, které strach z cen energií dohnal k demonstracím a stojí na náměstí spolu s proruskými aktivisty? Poslechněte si speciální odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Včera 19:33

O všem, co se právě děje

Před dvěma dny 20:00

Odpolední publicistika: Kličko o ruské mobilizaci. Jourová na Ukrajině. Zničení asteroidu sondou

Co podle kyjevského starosty Vitalije Klička změní ruská mobilizace na bojišti? Na jaké pomoci Ukrajině a sankcích vůči Rusku se dokáže dohodnout Evropská unie? Jak přesvědčit jejich odpůrce, maďarského premiéra Orbána, který chce sankce naopak zrušit? A proč se vědci snaží trefit sondou vyslanou ze Země malý asteroid a jak složité je přesně zamířit? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před dvěma dny 19:14

Polední publicistika: Vyjednávání v Praze. Kdo je vítězem voleb? Volby v Itálii

Podaří se nově zvoleným zastupitelům v Praze dohodnout koalici podobnou složením té vládní? Překonají kluby Pirátů a Spolu programové i osobní rozpory? Kdo se vlastně může prohlásit vítězem komunálních voleb a kde máme hledat poražené? Italové si zvolili ostře pravicový parlament.

Před třemi dny 37:39

Polední publicistika: Povolební vyjednávání o koalicích. Souboj o Senát v Jihlavě

Poskládá se v Praze podobná koalice jako na celostátní úrovni? Jak naloží hnutí SPD s tím, že posílilo na radnicích velkých měst? Co může přinést souboj mezi předsedou Senátu Milošem Vystrčilem a bývalou spolupracovnicí Andreje Babiše Janou Nagyovou? A jak si vysvětluje svoji prohru v senátních volbách dosavadní místopředseda horní komory za Stan Jan Horník?

Před třemi dny 37:28

O všem, co se právě děje

Před čtyřmi dny 20:20

Polední publicistika: Volby a obecní referenda. Víza Rusům. Itálie před volbami

Ubývá s počtem lidí ochotných kandidovat v komunálních volbách také počet místních referend? Jak se Česko postaví k vydávání víz pro Rusy prchající před mobilizací? A co by pro Itálii i EU znamenalo vítězství pravicového bloku?

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Vyškrtnutí voliči v Moldavě na Teplicku. Protesty v Íránu. Pěšky do školy

Írán se potýká asi s největší výzvou vůči stávajícímu režimu za několik posledních let. Erupce celonárodních protestů následovala potom, co v policejní vazbě zemřela 22letá žena obviněná z toho, že porušila nařízení o nošení pokrývky hlavy. Policie podle zpráv z místa rozhání davy střelbou ostrými náboji. Zahynulo přitom údajně až 21 protestujících a také několik členů zasahujících revolučních gard. Ustojí íránský režim aktuální pouliční nepokoje?

Před pěti dny 20:03

Polední publicistika: Komunální a senátní volby. Ruští dezertéři. Referenda o připojení k Rusku

Můžou se komunální a senátní volby proměnit v referendum o vládě, jak by si přála opozice? Jaká jsou pro a proti přijímání ruských dezertérů? A sladí EU noty v přístupu k nim? Jak probíhají takzvaná všelidová hlasování o připojení k Rusku na okupovaných ukrajinských územích?