• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Vakcíny proti covidu. Ukrajinské obilí. Dny NATO

Jak vypadají nové vakcíny proti covidu a jaká je jejich účinnost? Ovlivní konec embarga na dovoz ukrajinského obilí zemědělský trh v Evropské unii? A kam už pokročila modernizace polské armády, která se představuje na Dnech NATO?

19:48

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:52

Odpolední publicistika: Kontroly na slovenských hranicích. Vakcína proti covidu. Aktivisté v dopravě

Jak budou vypadat dočasné kontroly na česko-slovenské hranici? Bude na ně dost policistů? Kolik praktiků už má nejnovější vakcínu proti covidu? A za jakých okolností by mohl pražský magistrát zakázat aktivistům pochodovat po magistrále? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Včera 13:56

Polední publicistika: Platy učitelů. Změny v hradním týmu. Strana Hlas

Do rozpočtu ministerstva školství by mělo jít příští rok o 8 miliard korun víc. Stačí to na růst platů učitelů na 130 procent průměrné mzdy? Čekají hradní tým kolem prezidenta Pavla další změny? A jak blízko má k vítězi slovenských voleb Smeru strana Hlas, bez které se neobejde žádná koalice? Poslechněte si polední publicistiku.

Před dvěma dny 19:49

Daň a schodek. Nobelova cena. Unijní pomoc Ukrajině. Týden knihoven

Pomůže daň z neočekávaných příjmů vládě ustát letošní schodek státního rozpočtu? K čemu všemu mohou sloužit mRNA vakcíny, za jejichž vývoj získali letos Nobelovu cenu vědci Katalin Karikóová a Drew Weissman? Jak významná je další pomoc EU Ukrajině a jak vážná může být přestřelka Elona Muska s některými ukrajinskými politiky na sociálních sítích? A proč si nenechat ujít letošní Týden knihoven? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Před dvěma dny 20:03

Polední publicistika: Slovensko a zahraničí. Ministři EU v Kyjevě. Nebývalé teplo. Sezona SOČR

Jak by se reálně změnila zahraniční politika Slovenska po návratu Roberta Fica do vlády? Co může přinést Ukrajině zasedání ministrů zahraničí sedmadvacítky v Kyjevě? Co způsobuje současné suché a velmi teplé počasí? A čím otevře novou sezónu Symfonický orchestr Českého rozhlasu?

Před třemi dny 19:54

O všem, co se právě děje

Před čtyřmi dny 19:55

Polední publicistika: Volby na Slovensku. Novinky zákoníku práce. Chov koček a psů ve Španělsku

Jak ovlivní výsledek voleb na Slovensku dění ve středoevropském regionu? Jak se orientovat v novinkách zákoníku práce, které začnou platit od zítřka? A proč ve Španělsku výrazně zpřísňují pravidla pro chovatele psů, koček a dalších domácích mazlíčků?

Před pěti dny 19:38

Odpolední publicistika: Elektromobilní Škodovka. Státní správa plynovodů. Rusové na paralympiádě

Co znamená pro Škodu Auto oficiální potvrzení, že její mladoboleslavský závod nepřijde o výrobu elektromobilu Enyaq? Co si český stát slibuje od koupě firmy NET4GAS, která v Česku provozuje soustavu plynovodů? A proč se mezinárodní paralympijský výbor rozhodl umožnit start na příštích hrách v Paříži ruským sportovcům pod neutrální vlajkou?

Před pěti dny 19:47

Polední publicistika: Migrační balíček. Slovensko před volbami. Senátní medaile

Jak Česko spolupracuje s Německem po zavedení flexibilních kontrol na česko-německých hranicích? Jaké nálady panují na Slovensku krátce před sobotními předčasnými volbami? A jak si cení stříbrné medaile předsedy Senátu jeden z laureátů podnikatel, mecenáš a organizátor pomoci pro Ukrajinu Dalibor Dědek?

Před šesti dny 19:47

Polední publicistika: Státní rozpočet. Severní Korea. Digitální dovednost v Evropské unii

Schodek 252 miliard korun, výdaje dva biliony 192 miliard. To jsou základní parametry státního rozpočtu pro příští rok. Jaké jsou jeho priority a kdo bude muset nejvíc šetřit? Severní Korea je podle své ústavy jaderným státem. Co tato deklarace znamená pro bezpečnost regionu i mezinárodní politiku? Jak je na tom Evropská unie včetně Česka se základními digitálními dovednostmi, které přitom stále více potřebujeme v soukromém i pracovním životě. Zjišťovala Evropská komise.

Před týdnem 19:01

Odpolední publicistika: Boj s pašeráky lidí. Koupě NET4GAS. Volby na Slovensku. Lebka sv. Václava

Jaké budou dopady zesílených namátkových kontrol na hranicích s Německem? Jak výhodná by pro stát byla koupě provozovatele tuzemských plynovodů firmy NET4GAS? Co ukazují poslední průzkumy před parlamentními volbami na Slovensku? A jak vznikl rituál převážení lebky svatého Václava v předvečer svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi?