• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Před volbou prezidenta. Neplatné slovenské referendum. Čínský rok Zajíce

Co vyplývá ze dvou nejnovějších volebních modelů a jak se oba prezidentští kandidáti snaží ovlivnit váhající voliče? Je neplatné referendum na Slovensku o předčasných volbách fiaskem, nebo úspěchem opozice? Co pro Číňany symbolizuje vodní Zajíc, jehož rok právě začíná?

19:52

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:47

Odpolední publicistika: Vedení hnutí ANO. Přístav Iskenderun. Fronta na speciální tisícikorunu

Pomohlo by hnutí ANO, kdyby se Andrej Babiš stáhl z jeho vedení? Jak zemětřesení poškodilo významný nákladní přístav Iskenderun na jihovýchodě Turecka? A proč tisíce lidí neváhali čekat v mrazu dlouhé hodiny na možnost koupit si speciální tisícikorunu? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Dnes 19:42

Polední publicistika: Sýrie po zemětřesení. Jak dál v hnutí ANO? Zelenskij v Británii

Jak může zemětřesení změnit politickou situaci v rozpolcené Sýrii? Jak by mělo vypadat v budoucnu hnutí ANO podle jeho hejtmana Schillera z Ústeckého kraje? Proč se ukrajinský prezident Zelenskij rozhodl osobně navštívit Británii?

Včera 19:50

Odpolední publicistika: Stávka ve firmě Nexen. Záchranáři v Turecku. Češi šetří. Mediální gramotnost

Odboráři z Nexen ukončí stávku, co všechno se jim podařilo s vedením firmy dojednat? Jak se český tým záchranářů zapojil do záchranných prací po zemětřesení v Turecku a Sýrii? Češi začali šetřit, jak moc se to projevilo před Vánocemi na tržbách obchodů? A jaká je úroveň mediální gramotnosti u studentů? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Včera 19:55

Polední publicistika: Hrozí Turecku a Sýrii další otřesy? Boje o Bachmut. Národní sportovní agentura

Visí nad Tureckem a Sýrií hrozba dalších otřesů? Jak moc se pohnuly zemské desky? O ukrajinský Bachmut se vedou stále intenzivnější boje, jsou ruské útoky na Donbasu úspěšné? A jaké změny čekají Národní sportovní agenturu? Poslechněte si celou polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před dvěma dny 19:52

Odpolední publicistika: Česko-slovenské vztahy. Zemětřesení v Turecku a Sýrii. Beyoncé a R&B

Jak se za deset let změnily vzájemné vztahy Čechů a Slováků a jak k tomu přispěl prezident Zeman? Co čeká záchranáře v zemětřesením postiženém Turecku? Novou rekordmankou cen Grammy je zpěvačka Beyoncé. Proč právě ona? Kam se s ní posunulo R&B?

Před dvěma dny 19:57

Polední publicistika: Zemětřesení v Turecku a Sýrii. Extremismus v ČR. Ruské investice v Iráku

Jakou pomoc potřebuje Turecko a Sýrie po ničivém zemětřesení? Jaký typ extremismu je v poslední době v Česku na vzestupu a čím je nebezpečný? A jaké trhy hledá Rusko na Blízkém východě a co si slibuje od jednání v Iráku? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před třemi dny 20:20

Polední publicistika: Čínsko-americké vztahy a sestřelený balon. Směřování ANO. Zákaz ruské ropy

Američané sestřelili čínský balon, který podle nich nesl špionážní vybavení. Může to vážně poškodit už tak špatné vzájemné vztahy? Co ukázal první týden po prohraných volbách o dalším směřování hnutí ANO? A mohou kvůli novému embargu na ruské ropné produkty výrazněji zdražit pohonné hmoty? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:53

Polední publicistika: Rostoucí ceny potravin. Stávka učitelů. Léčba kostních nádorů. Naďa Urbánková

Mohlo by prověření cen potravin ukončit spory zemědělců, potravinářů a obchodníků? Proč zvažují učitelé humanitních věd na vysokých školách stávku? Jak pokročila léčba kostních nádorů a čím především se proslavila zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, která včera zemřela? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Závěry auditu NKÚ. Žádost o abolici. Bojkot ruských sportovců na olympiádě

Mělo by vedení Kanceláře prezidenta republiky zveřejnit výsledky kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu? Žádal odcházející prezident Miloš Zeman skutečně premiéra Petra Fialu (ODS) o abolici pro své dva spolupracovníky? A měl by se podle hokejisty Dominika Haška připojit Český olympijský výbor k bojkotu letní olympiády v Paříži, pokud bude umožněn start Rusům a Bělorusům?

Před pěti dny 19:54

Polední publicistika: Nižší ceny energií. Podpora Ukrajiny Evropskou unií. Špionážní balóny

První energetické společnosti začínají nabízet ceníky nižší, než je vládní strop, a bez fixace – vyplatí se teď měnit dodavatele? Špičky Evropské unie osobně v Kyjevě ujišťují o další podpoře pro Ukrajinu – co konkrétně z toho vyplyne? A k čemu se ještě dnes používají špionážní balóny? Poslechněte si polední publicistiku s Vladimírem Krocem.