• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Nový školní rok. Reznikov končí. Nový tým v ČT

Jaké zkoušky čekají zdejší vzdělávací systém v novém školním roce? Proč z čela ukrajinského ministerstva obrany odchází jedna z nejvýraznějších tváří odporu Kyjeva proti ruské agresi, Oleksij Reznikov? A co napovídá složení nejužšího týmu příštího generálního ředitele ČT o jeho prioritách po nástupu do funkce?

19:57

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:33

Odpolední publicistika: Konsolidační balíček. Ukrajinský průlom. Taktika ekologického protestu

Jakou šanci mají opoziční poslanci, že prosadí změny konsolidačního balíčku? Jak důležitý je ukrajinský průlom ruské obrany v Záporoží a jak boj změní americká dodávka tanků a příslib balistických střel s doletem 300 km? Nakolik poškozují podporu ekologických aktivistů v Německu jejich protesty formou blokování dopravy a poškozování památek?

Dnes 19:54

Polední publicistika: Konsolidační balíček. Parlamentní volby na Slovensku. Zelenskyj v USA

Poslanci schvalují definitivní podobu tzv. konsolidačního balíčku, který zásadně mění daně v Česku. Jaké jsou šance opozice, že se jí podaří vládní koalici přesvědčit alespoň o dílčích změnách? Slovensko vidělo první z televizních předvolebních debat. Byla stejně vyhrocená, jako dosavadní kampaň, ve které došlo i na pěsti? A jak výraznou podporu a vojenskou pomoc si odváží ukrajinský prezident Zelenskyj z návštěvy USA?

Včera 19:52

Odpolední publicistika: Těžba lithia v Krušných horách. Impérium Ruperta Murdocha. Otýlie Vranská

Jaký je plán vlády na těžbu lithia v Krušných horách? Miliardář Rupert Murdoch předává své mediální impérium synovi. Změní to nějak jeho média? A jak policisté po devadesáti letech zjistili, kdo zabil a rozčtvrtil Otýlii Vranskou?

Včera 19:50

Polední publicistika: Polsko–Ukrajina. Alzheimerova choroba. Končí jeden ze závodů porcelánky Thun

Polsko kvůli vlastnímu vyzbrojení nedodává zbraně na Ukrajinu, oznámila kancelář polského premiéra. Jde o reakci na spor kvůli vývozu ukrajinského obilí? 100 tisíc Čechů se potýká s Alzheimerovou chorobou a jejich počet se bude rychle zvyšovat. Je na to systém připravený? Končí výroba v kláštereckém závodě porcelánky Thun. Jaká je aktuálně kondice českých porcelánek a skláren? Poslechněte si polední publicistiku.

Před dvěma dny 19:48

Odpolední publicistika: Těžba lithia. Změny konsolidačního balíčku. Petr Pavel v Radě bezpečnosti

Jak se vládě daří přesvědčovat obce, kterých se dotkne plánovaná těžba lithia, aby s projektem souhlasily? Proč koalice v rozpočtovém výboru zamítla skoro všechny změny konsolidačního balíčku, které navrhla opozice? A kdy vystoupí v Radě bezpečnosti český prezident Petr Pavel?

Před dvěma dny 20:06

Polední publicistika: Prezident Pavel v OSN. Těžba lithia. Noc literatury

Jak důležité bylo první vystoupení prezidenta Petra Pavla ve Valném shromáždění OSN? Podařilo se dnes vládě přesvědčit zástupce obcí blízko plánované těžby lithia, aby s projektem souhlasili? Co všechno se bude dnes číst na Noci literatury?

Před třemi dny 19:42

Dohoda o zbraních. Zátah na Slovensku. Jazyky v EU. Náhorní Karabach

Co znamená pro české firmy dohoda Česka s Dánskem a Nizozemskem o financování zbraní pro Ukrajinu? Čeho se týká další zásah slovenské policie proti lidem spojeným s bezpečnostními složkami státu? Kolik by stálo rozšíření oficiálních jazyků EU o další tři? Jak vážný je aktuální konflikt v Náhorním Karabachu? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před třemi dny 20:23

Polední publicistika: Návrh na odvolání Blažka. Prodloužený tendr na dostavbu Dukovan. Síť X

Jak se hnutí STAN postaví k výzvě členů Pirátské strany navrhnout odvolání ministra Blažka? Proč se znovu prodlužuje lhůta pro podání konečných nabídek na dostavbu Dukovan? A bude se muset platit za používání sítě X, tedy někdejšího Twitteru? Poslechněte si polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:31

Odpolední publicistika: Klimatický summit v New Yorku. Milostivé léto. Automatizované prodejny?

Jak hodnotí zástupci ekologických organizací klimatické závazky a cíle, které mají v těchto dnech potvrdit státníci na několika vrcholných schůzkách v New Yorku? Jaký zájem očekává Česká správa sociálního zabezpečení o nové kolo oddlužovacího programu tzv. Milostivého léta? A můžou obchodní síť na venkově výrazněji posílit automatizované prodejny? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před čtyřmi dny 20:13

Polední publicistika: Klimatická dohoda. Migranti na Lampeduse. Chmelaři v UNESCO

Daří se Česku plnit závazky vyplývající z Pařížské klimatické dohody? A co dál může vláda prezentovat na newyorském summitu k otázkám udržitelného rozvoje? Pomůže Evropská komise Itálii, aby se vyrovnala s nynějším mimořádným přílivem migrantů přes Středozemní moře? A jaký přínos by pro Žatec a okolní chmelařskou krajinu mohlo mít zařazení na seznam světového dědictví UNESCO?