• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Lékaři a ministerstvo. Platba na kontakt. Si Ťin Pching v USA. Islandská sopka

Na čem se zasekla jednání mezi lékaři a ministerstvem zdravotnictví o změnách v odměňování? Jaké výhody má tzv. platba na kontakt, kterou dnes spouští české banky? Jak složitá budou jednání amerického a čínského prezidenta ve Spojených státech? Jakou hrozbou je pro Island aktivní sopka na poloostrově Reykjanes? Poslechněte si celou polední publicistiku.

19:56

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:38

Odpolední publicistika: Protest mladých lékařů. Zvýšení ceny energií. Vada aplikace WeChat

Jak hodlají zástupci mladých lékařů postupovat v chystané protestní akci po dnešní premiérově nabídce na navýšení platů? Jak by se dnes upřesněné zdražení regulované složky energií mohlo promítnout do koncových cen domácností a firem. A na jaké nástrahy aplikace WeChat upozorňuje Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost?

Včera 20:24

Polední publicistika: Ceny elektřiny a domácnosti. Schválení státního rozpočtu. Henry Kissinger

Do jaké míry můžou zdejší domácnosti pocítit konečné rozhodnutí Energetického regulačního úřadu o nastavení regulované složky energií? Nakolik vyvážený rozpočet pro příští rok schválila po mnohahodinové debatě Poslanecká sněmovna? A jak se do dějin světové diplomacie zapsal Henry Kissinger?

Před dvěma dny 19:58

Odpolední publicistika: Státní rozpočet. Protesty lékařů. Dohoda o loajalitě při vstupu do Ruska

Kolem jakých pasáží státního rozpočtu se točí závěrečný střet vlády a opozice ve Sněmovně? Jak se na začátek prosince připravují regionální nemocnice, ve kterých budou muset kvůli protestní akci lékařů omezovat provoz? A budou ruské úřady požadovat po cizincích při vstupu do země takzvanou dohodu o loajalitě vůči Moskvě?

Před dvěma dny 19:53

Polední publicistika: Rozpočet ve Sněmovně. Rodičovský příspěvek. Situace v Gaze

Zohlední dnes schvalovaný státní rozpočet některé požadavky stávkujících odborářů? Rodičovský příspěvek se zřejmě zvýší – zasloužila by tato dávka i další změny? Jak hodnotí palestinský velvyslanec v Praze situaci v Gaze a proč ji označuje za genocidu?

Před třemi dny 19:53

Odpolední publicistika: Proměna pražského hlavního nádraží. Zavalení dělníci v Indii. Giving Tuesday

Jak se promění pražské hlavní nádraží? Jak složité bylo vyprostit dělníky zavalené při stavbě tunelu v indické části Himaláje? A jak štědří jsou Češi dárci? A co nabídne koncert Hradišťanu ve spojení se symfonickým orchestrem? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Před třemi dny 20:19

Polední publicistika: Daň na tiché víno. Omezení provozu nemocnic. Školské odbory

Jak by měla vypadat spotřební daň na tiché víno? Jak moc bude omezený provoz nemocnic od 1. prosince, kdy část lékařů skončí s přesčasy? A je ještě šance na dohodu? A jak jsou školští odboráři spokojeni se spoluprací s ostatními odborovými svazy a s tím, kdo všechno včera s nimi vystupoval na společné protestní akci? Poslechněte si polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:54

Odpolední publicistika: Výstražná stávka proti krokům vlády. Řešení opozice. Plyn z Ruska

Co ukázala dnešní výstražná stávka proti krokům současné vlády? Jak by situaci ve školství řešila opozice? A proč do Česka zase proudí ruský plyn?

Před čtyřmi dny 20:21

Polední publicistika: Stávka a školy. Iniciativa Studenti pro školství

Čeho chtějí odbory dnešní stávkou dosáhnout a jsou ochotné se s vládou domluvit? Jak se stávka dotkla provozu škol? Proč se k protestům připojila také část středoškolských studentů?

Před pěti dny 19:52

Polední publicistika: Stávky a společnost. Emoce a návrat rukojmích. Respirační onemocnění v Číně

Jak se česká společnost staví k odborářským protestním akcím, jako je celostátní stávka vyhlášená na pondělí? Jaké komentáře i emoce provázejí v Izraeli návrat prvních rukojmích, které unesli teroristé hnutí Hamás při říjnovém útoku? A jak závažné jsou zprávy o mimořádně rozsáhlém výskytu respiračních onemocnění v Číně? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před šesti dny 19:36

Polední publicistika: Následky ze zajetí. Legislativní ochrana žen. Sjezd rakouských čertů

Jak se mohou rukojmí, které drželi řadu týdnů teroristé z Hamásu, postupně vyrovnávat s následky věznění – i s návratem domů? V souvislosti s dnešním Mezinárodním dnem proti násilí na ženách se ptáme, jak účinnou ochranu jim poskytují zdejší úřady a legislativa. A proč se už dnes sjedou do Židlochovic na Brněnsku celé skupiny strašidelných rakouských čertů – krampusů? Poslechněte si polední publicistiku s Vladimírem Krocem.