16. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Pokračování o canyoningu s našimi moderátory Janou a Jirkou

S Janou Rychterovou a Jirkou Kohoutem se ještě zdržíme ve Slovinsku, abychom v okolí městečka Boveč pokořili další vodopád, zakončený třiceti metrovým slaněním. Canyoning je nejenom zábava, adrenalin, ale také velká výzva! Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

35:27

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Dnes 36:15

Dokumentarista Daniel Kupšovský v Klubu Rádia Junior

Daniel rád cestuje, podíval se do třiceti zemí světa, má mámu Polku, švýcarského přítele, doma na ně čeká bernský salašnický pes a kočka bez srsti. Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 36:56

Sochařka, keramička a malířka Jindra Viková v Klubu Rádia Junior

Jak se z holky, co si ráda hrála s jílem, stala světově známá sochařka? Ve kterých zemích svá díla už vystavovala? Proč ji baví práce s keramikou a porcelánem? Proč ukrývá do svých děl tajné vzkazy? Dokážeme je rozluštit? Těšte se i na návod, jak si vyrobit svou vlastní asambláž! Moderuje Klára Nováková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 35:38

Fotograf Pavel Baňka v Klubu Rádia Junior

Jak se od psaní básniček dostal k focení? V čem jsou jeho fotografie jiné? Jaké experimenty při focení a vyvolávání snímku vyzkoušel? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 36:44

Výkonná ředitelka UNICEF Pavla Gomba v Klubu Rádia Junior

Jak žijí děti v jiných koutech světa? V čem jsou jiné a v čem stejné? Co je pro ně důležité a čím by nás mohly inspirovat? To probereme s výkonnou ředitelkou Dětského fondu OSN v České republice. UNICEF pomáhá dětem ve 193 zemích světa. Které země Pavla navštívila? Proč vymyslela soutěž Dítě Česka, do jejíhož druhého ročníku se můžete právě teď hlásit i vy? Moderuje Klára Nováková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 38:21

Fotograf Michal Krause v Klubu Rádia Junior

Víte, že můžete své fotky přihlásit do soutěže Czech Photo Junior? Jak na to? Láska ke zvířatům a přírodě přivedla Michala k wildlife fotografii. Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 32:21

Trenér karate a kouč Ondřej Charvát a karatistky Mária a Leona v Klubu Rádia Junior

Karate je zajímavý sport, který umí nejen zlepšit fyzičku, ale díky němu se naučíš lépe soustředit, porozumět sám sobě. Zájem o karate mají i dívky. Proč? Co jim karate přináší? Moderuje Jitka Slezáková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 38:30

Mistr světa v raftingu a vedoucí dětského vodáckého oddílu Libor Peška v Klubu Rádia Junior

Jak se zabalit na vodu? Podle čeho vybrat tu správnou řeku? Na co si dát pozor a hlavně jak si užít vodu bez zbytečných komplikací? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 35:27

Odborný chovatel bezobratlých Karel Kodejš v Klubu Rádia Junior

Jak žijí strašilky, mnohonožky nebo kudlanky? Kolik druhů sklípkanů můžeme vidět na výstavě v Zoo Praha? A který sklípkan je největší na světě? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 37:19

Vrchní chovatel primátů Martin Vojáček v Klubu Rádia Junior

Kolik druhů primátů můžete vidět v Zoo Praha? Kdo se nejvíc podobá člověku? A je gorila opice? Má Martin mezi primáty svého oblíbence? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 38:22

Vrchní chovatel lachtanů Jakub Mezei v Klubu Rádia Junior

Co mají rádi lachtani? A proč by měli cvičit? Na to odpoví vrchní chovatel lachtanů Zoo Praha Jakub Mezei. A taky se dozvíte, jaké to je dostat pusu od lachtana, nebo co dovedou lachtaní mámy! Moderuje Jana Rychterová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.