Pohřešovaná
Nejnovější16. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Představujeme nový podcast: Gotťák (od 17. prosince)

Osmidílný audio seriál Pavla Klusáka o legendě československé popmusic Karlu Gottovi každý týden od pátku 17. prosince. Dejte sledovat na Audionautu [http://audionaut.cz/podcasty/gottak/], Spotify [https://open.spotify.com/show/08dKcvTDvt7met9JaCC4xq], Apple [https://podcasts.apple.com/cz/podcast/got%C5%A5%C3%A1k/id1599333873], Google Podcast [https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5jYXB0aXZhdGUuZm0vZ290dGFr] nebo jiné vaší oblíbené audio platformě ať vám neunikne ani jedna epizoda. Idol, ikona, legenda. Jméno Karel Gott zná každý. Známe ale skutečný obraz největší hvězdy českého showbyznysu? Hudební publicista Pavel Klusák se vydává po stopách Zlatého slavíka, aby odhalil, co ve skutečnosti znamená fenomén Gott. V osmidílném audio seriálu zbavuje zpěvákův život fám i tradovaných legend a líčí skutečnost, která je mnohdy bláznivější a fantasknější. Proti Klusákovi stojí herečka Tereza Dočkalová zastupující mladší generaci, pro kterou je český král popu nepochopitelným mýtem. Společně skládají dohromady „božský“ životopis, který se rozvíjí jako dobrodružný příběh s kulturně-společenským přesahem. GOTŤÁK není jen vyprávěním o osudu jednoho muže, ale předkládá svědectví doby a komplexní příběh zábavy i popkultury v Československu.

00:44

Pohřešovaná

Vydává: Audionaut

Čtrnáctiletá Ivana Košková se v červenci roku 1997 vydala za tetou do vedlejší vesnice. Na místo ale nikdy nedorazila. Zmizela beze stopy a její rodina dodnes doufá v nějaký závěr. Dokumentarista Petr Hátle otevírá jeden z nejzáhadnějších případů české kriminalistiky v osmidílném podcastu Pohřešovaná.

Web

Sezóna 1Epizoda 820. květen 2020 27:45

Mapa a území

Navzdory enormnímu množství informací nedokáže nikdo s jistotou určit, kam zmizela Ivana Košková. Jak můžeme rozumět události, která nemá žádné vyústění? Petr znovu prochází časovou osu vyšetřování a snaží se na tuto otázku najít odpověď.

Sezóna 1Epizoda 713. květen 2020 28:22

Tisíc stran

Petr konečně dostává k pátracímu spisu Ivany Koškové. Tisíc stran případu obsahuje různorodé informace a je skoro nemožné roztřídit ty relevantní. Petr díky spisu získává na pohřešovanou i celé vyšetřování zcela nový pohled.

Sezóna 1Epizoda 66. květen 2020 41:48

Holka v mém imbissu

Krátce po Ivaniném zmizení se přihlásila žena, která ji viděla na trase E55. Je skutečně možné, že byla pohřešovaná unesena za účelem prostituce? Petr se znovu obrací na kriminalisty a dohledává ve vyšetřovacím spisu všechny policejní akce i výpověď svědkyně.

Sezóna 1Epizoda 529. duben 2020 39:10

Pohled druhé strany

Po měsících naléhání se Petrovi podaří sejít se s libereckými kriminalisty, kteří podrobně líčí průběh vyšetřování. Společně s Petrem se vydávají na místa, kde byla Ivana spatřena naposledy. Je možné, že by se vydala mimo plánovanou trasu?

Sezóna 1Epizoda 422. duben 2020 32:24

Slavnosti piva

Petr přijíždí na Svijanské slavnosti, které se konaly i v předvečer Ivanina zmizení. Seznamuje se s Ivaninými bratranci a jejich názorem na celý případ. Následně se vydává za senzibilem Vlastíkem Plamínkem, který Ivanu znal a od začátku tvrdil, že byla zavražděna.

Sezóna 1Epizoda 315. duben 2020 32:53

Dítě, ne slečna

Do promlčení případu zbývá šest týdnů a policie se znovu aktivně pouští do vyšetřování. Petr se mezitím schází Ivaninými učitelkami a kontaktuje bývalé spolužáky, aby se dozvěděl, jak ji vnímalo její okolí.

Sezóna 1Epizoda 18. duben 2020 26:13

Beze stopy

Petr Hátle se setkává s novinářkou, která se případu věnovala víc než 15 let, byla v kontaktu s rodinou i s policisty. Odhaluje mu, že v případu je víc nesrovnalostí, než by se na první pohled mohlo zdát. Petr se poprvé vydává do Příšovic, Ivanina rodného města, dostává se i na místo, kde byla Ivana viděna naposledy. Jak se k celému podcastu postaví Ivančiny rodiče, kterým novináři dvacet let zvoní na dveře s tou stále stejnou otázkou - co si myslíte, že se Ivance mohlo stát?

Sezóna 1Epizoda 28. duben 2020 29:03

Zase ti Koškovi

Přes počáteční obavy probíhá první setkání s rodiči Ivanky dobře, i když se potvrzují slova novinářky, že za rodinu mluví pouze otec. Petr se setkává i s tetou, za kterou tehdy Ivanka jela. Rodina věří, že je Ivanka stále naživu, její teta se domnívá, že byla unesena za účelem prostituce. Rodina dává jasně najevo, že policie se případu nevěnovala dostatečně a v posledních letech se neděje vůbec nic. Když se Petr pokouší spojit s libereckou policií, aby se seznámil s jejich pohledem na vyšetřování, překvapeně zjišťuje, že na případu stále probíhají vyšetřovací úkony.

Sezóna 18. duben 2020 01:25

Teaser

Čtrnáctiletá Ivana Košková zmizela beze stopy v červenci 1997 na krátké trase mezi dvěma vesnicemi. Po téměř dvaceti letech se dokumentarista Petr Hátle pokouší zjistit, jak tato náhlá ztráta ovlivnila životy Ivaniných blízkých. V osmidílném krimi podcastu rekonstruuje okolnosti, které vedly ke vzniku jednoho z nejzáhadnějších případů novodobé kriminalistiky.