Dámská jízda
7. září 2022

Poslechněte si podcast: Podzimní bylinky pro zdraví, hody a cuketový recept

Vezměte košík a vydejte se do přírody na bezinky, šípky i hloh. Silvie Hovorková vám totiž poradí, jak je využít pro své zdraví. Nabídneme také na ochutnávku atmosféry hodů v moravské Vrbici a přidáme recept na slanou cuketovou roládu. K poslechu pořadu Dámská jízda zve Mirka Nezvalová.

31:10

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před třemi dny 30:47

Setkání s provozovatelkou kempu a pak s propagátorkou komunitních zahrad ve městech

Tereza Wilzingová zamířila díky lásce z Pardubic na jih Čech a s holandským manželem provozuje kemp ve Frymburku. Radka Pokorná zase propaguje komunitní zahrady ve městech a připomíná, že zelenina se dá pěstovat i u panelového domu. Obě jsou hosty Dámské jízdy. A protože pro naše tělo už začíná biologické léto, nebudou chybět rady o stravování. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 26:46

Příběh ženy, která výrazně zhubla díky operaci žaludku

Petře Zimmelové se podařilo výrazně zhubnout díky bariatrické operaci žaludku. V Dámské jízdě mimo jiné prozradí, co všechno musela podstoupit, proč se k tomu rozhodla a jak změnila stravování. Uslyšíte také třetí radu ze čtyř důležitých pro život z knihy Tessy Randau a chybět nebudou tipy pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 31:50

Budějovická primátorka otevřela svůj šatník, stane se jednou z tváří charitativního kalendáře

12 jihočeských žen se stane tvářemi charitativního kalendáře. Do projektu se zapojila i českobudějovická primátorka Dagmar Škodová Parmová, která nás nechá nahlédnout do svého šatníku. K tomu přidáme rady pro dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 29:04

Šuhajky na Kanárských ostrovech propagují českou kulturu a tradice

S Monikou Srncovou se vydáme na Kanárské ostrovy, kde už léta žije a propaguje v projektu Šuhajky naši národní kulturu a tradice. Lenka Beňová zase prozradí, proč její květiny voní po mandlích a čokoládě. Na závěr přidáme zalistování knihou Les, čtyři otázky, život a já. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

3. květen 2023 28:25

Nebojte se dát věcem druhou i třetí šanci. Stará plechovka a bedýnka mohou u vás doma ještě zazářit

Zajímavá váza z malých lahviček, květináč z plechovky oblepený dřívky z nanuků nebo lékařských špachtlí. Českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová pro své tvoření využívá věci, které původně sloužily jiným účelům.

26. duben 2023 30:33

Knižní průvodce je skvělým společníkem na cestách třeba i po vašem městě

Do knihovny většinou chodíme pro romány nebo detektivky, ale v regálech najdeme i neocenitelné pomocníky pro cestování. „Zájem o tyto tištěné průvodce je, ale čtenářům rozhodně rádi poradíme,“ říká šéfka čtyřdvorské pobočky Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Václava Medalová Hůdová.

19. duben 2023 31:20

Módní návrhářka Štěpánka Pivcová pomáhala s oblečením novému prezidentovi a jeho ženě

Módní návrhářka Štěpánka Pivcová z Písecka po studiích zamířila do Prahy, kde má svůj ateliér. Specializuje se na kabáty, ale také pomáhala s oblečením v prezidentské kampani Petru Pavlovi a jeho ženě Evě. V Dámské jízdě mimo jiné prozradí, proč jezdí nakupovat látky do Itálie.

12. duben 2023 26:21

Setkání s nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem a výtvarnicí Ester Tajrychovou

Nevidomý zpěvák Radek Žalud z Kaliště u Lipí se probojoval do evropského finále soutěže Nevídaná píseň. Budějovická rodačka Ester Tajrychová se zase nebála vydat knihu svých ilustrací k novinovým titulkům. Oba jsou hosty Dámské jízdy. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

5. duben 2023 26:34

Setkání s kytkožroutkou a švadlenou, která oblékla zlatý kočár z krumlovského zámku

Jana Vlková propadla kouzlu jedlých květin natolik, že si sama říká kytkožroutka. Vydala už tři knihy a posluchačkám Dámské jízdy poradí, co a jak konzumovat na jaře. Českobudějovická švadlena Jaroslava Nováčková zase měla tu čest obléknout zlatý eggenbergský kočár pro krumlovský zámek. Také se dozvíte, jak si vyrobit netradiční velikonoční zajíce z polínek. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

29. březen 2023 27:46

Rady výživové poradkyně, tipy pro zdraví, ale i ekologický úklid

V pravidelném cyklu magazínu Dámská jízda uslyšíte rady výživové poradkyně Jindry Jeníkové, které vám pomohou na jaře nastartovat zdravý životní styl. Přidáme tipy pro zdraví, pohodu, ale i předvelikonoční ekologický úklid. K poslechu zve Mirka Nezvalová.