Tribuna
8. září 2023

Poslechněte si podcast: Podvody v českém fotbale. Jak fungují sudí řezníci a doteď neznámé sázkové burzy?

Byla to akce jako vystřižená z temných dob českého fotbalu. Nechvalně proslulý rozhodčí Michal Paták v zápase třetí ligy odpískal podezřelou penaltu, která vzbudila obrovské pozdvižení. Co spustila za lavinu, jak celý případ číst, může jít o prapodivný výstřel do tmy jednoho břídila? A nakolik kauza poodhaluje podivné praktiky v celém českém fotbale?

31:51

Tribuna

Vydává: Český rozhlas

Sportovní magazín Radia Wave. Vojtěch Jírovec a Martin Vait komentují, jak se sportovní dění odráží ve společnosti – a naopak. Pohledy daleko za branky, body a vteřiny.

Web

Před dvěma dny 27:03

Štístko Šmicer? Nová kniha nabourává vnímání legendy. Ukazuje ostatním cestu po konci kariéry

Štístko a good guy českého fotbalu, bývalý vynikající hráč, stříbrný a bronzový medailista z Eura a vítěz Ligy mistrů. Fotbalová kariéra Vladimíra Šmicera je ověnčena nádhernými úspěchy, které dosáhl svým umem, láskou k fotbalu, ale taky vždy pozitivním a vítězným přístupem. A i ona pověstná kariéra po kariéře rozhodně stojí za řeč.

Před týdnem 44:21

Reprezentace už v českém fotbale není nejvíc. Dokazuje to alkoaféra a pád trenéra Šilhavého

Česká fotbalová reprezentace bude mít po pěti letech nového trenéra. Jaroslav Šilhavý u týmu skončil navzdory tomu, že s mužstvem postoupil na mistrovství Evropy. Bylo to překvapení, nebo nutnost? Proč byl v závěru svého působení tolik kritizovaný? A jak to bylo s opileckou aférou trojice reprezentantů?

3. listopad 2023 27:28

Cyklistický green deal. Nutnost, póza, podřezávání větve, nebo inspirace pro ostatní sporty?

Cyklistická sezona je sice převážně u konce, ale tenhle sport si vždy najde nějaké téma, o kterém se dá mluvit. Tentokrát se o něj postaral prezident Mezinárodní cyklistické unie David Lappartient, který předestřel poměrně ambiciózní plán, jak se má cyklistika chovat v době klimatických změn. Jde jen o prázdné floskule a snahu vypadat dobře navenek? Nebo je zatím upřímná snaha, jak tenhle sport, který se tváří zeleně, ale tak úplně zelený není, změnit?

20. říjen 2023 41:29

Maraton jako továrna na rekordy z říše snů. Co pohání nejdemokratičtější sport, ale i budí rozpaky?

V Berlíně a v Chicagu padly v posledních týdnech oba maratonské rekordy. Mohl za to další pokrok v technologii bot? Má v téhle bitvě navrch Etiopie nebo Keňa? A který výkon je kvalitnější, ženských 2:11 nebo mužských 2:00?

13. říjen 2023 44:16

Beckham: Co Netflix (ne)prozradil o muži, který přivedl fotbalový byznys do 21. století

David Beckham byl na přelomu tisíciletí nejsledovanější fotbalovou hvězdou, zároveň se stal jedním z prvních sportovců, který naplno pronikl i do světa showbyznysu. Právě o Beckhamovi nyní Netflix natočil sledovanou dokumentární sérii. Jak se povedla a co nám říká o někdejším kapitánovi britské reprezentace?

6. říjen 2023 33:13

Sagan: Sprinterský jednorožec i zahořklý klaun končí. Co odkázal slovenskému sportu?

Peter Sagan už do toho nešlape, alespoň ne na silnici. Kariéra velké osobnosti nejen slovenské cyklistiky, ale celého sportu se o víkendu uzavřela. Jaká byla Saganova největší vítězství? A jak se na velkého inovátora i baviče bude vzpomínat?

22. září 2023 35:24

Česká extraliga v pasti reklamního smogu. Jak odstranit módní peklo na dresech?

Módní a vizuální peklo? I to je do jisté míry česká hokejová extraliga, která na konci minulého týdne začala novou sezonou. Proč vypadá český hokej jako výlepní poutač a bianco šek pro sponzory? Dá se s tím něco dělat, a co největší favorité nového ročníku nejvyšší české hokejové soutěže?

1. září 2023 44:45

Aféra Rubiales? Nešlo zdaleka jen o pusu. Oplzlý šéf svazu sebral slávu i radost mistryním světa

Ještě ani nestačily vstřebat největší úspěch svých životů na MS, které zase posunulo hranice ženského fotbalu o obrovský kus dál. Historicky první triumf španělských fotbalistek na světovém šampionátu ale naprosto přehlušila aféra svazového šéfa Luise Rubialese. O co ve sporu, který hýbe celým světem, jde?

18. srpen 2023 28:22

Atletické MS slaví čtyřicítku. Co se změnilo od dob Kratochvílové a Fibingerové?

Atletičtí fanoušci se dočkali a příští týden zase alespoň na chvíli jejich sport přehluší neustálý příliv zpráv z fotbalu nebo hokeje. Začíná atletické mistrovství světa, které letos slaví 40 let existence. Jak se od roku 1983 šampionát posunul? A na co těšit letos?