• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
8. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Podpultovky: „Živě“ z karlovarského filmového festivalu

Aktuální díl přinášíme z karlovarského festivalu, kam jsme se stejně, jako celá Praha přesunuli, abychom byli tzv. v centru dění. Prošli jsme s našim mikrofonem a zvídavými otázkami oblíbenou karlovarskou kolonádu. A hovořili jsme například s ženami ze spolku Reborn, popovídali jsme si s živou sochou či s lidmi čekajícími ve frontě do kina. Zjistili jsme také, kam chodí Jan Hřebejk kupovat DVD a nakoukli jsme i do slavné Elle Beauty Lounge, kde jsme vyzpovídali módní návrhářku Lucii Kutálkovou ze značky Leeda, která často, právě na karlovarském festivalu, obléká známé osobnosti. Nakonec Pavel ukáže obsah svého festivalového zavazadla a poradí, co je dobré si vždy vzít s sebou.

49:25

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Včera 26:25

Podpultovky: Odposlouchávají nás naše mobily?

Host nepřišel, nezazvonil, nezaklepal. Iveta si všimla Pavlova nového módního doplňku k mobilu a tím se zrodilo téma dnešního dílu. Je praktické mít mobil na mašli kolem krku? Je dům módy stále IN? A odposlouchávají nás naše mobily? To vše jsme probrali i bez hosta a Iveta se pochlubila s ambicí přihlásit Podpultovky do soutěže Love Island a Pavel odhalí, koho začal odebírat na sociálních sítích.

Před týdnem 41:32

Podpultovky: Jaké menu bychom připravili v Prostřenu? ft. Kaadell

Přivítali jsme mezi sebe opět našeho oblíbeného Davida aka Kaadella. A jak bývá zvykem probrali jsme opět vše. Od Ivetina koberce, přes Davidovi HR skills až po to, co by Shopaholicadel vařila v pořadu Prostřeno a verbálně si zasoutěžíme o nejlepší menu, které bychom v Prostřenu připravili.

Před 2 týdny 29:56

Podpultovky: Cesta po Americe part II

Iveta je zpět z Ameriky a protože mají s kamarádkou a fotografkou Evou co vyprávět, dnešní díl je pokračováním o jejich road tripu po Americe. Dozvíme se, proč Ivetě na cestách říkají „kamioňák“, proč je Dr. Pepper lepší drink než Coca Cola. Pavel se zase svěří ze svých zážitků z prvních lekcí boxu a koho by rád vyzval v ringu Clash of the Stars.

Před 3 týdny 34:18

Podpultovky: Proč jsou Američané tak posedlí ledem?

Dnešní díl máme po delší době na dálku, protože Iveta odjela na road trip do Colorada. S kamarádkou a fotografkou Evou Dobrovodskou se rozpovídají o tom, jaké to bylo, když je večer v autě zastavila policie nebo zkusí přijít na kloub záhadě, proč jsou Američané tak posedlí ledem. Pavel zase zavzpomíná na to, jaké to bylo, když se s Evou poznal a šli spolu krmit do cizího bytu agresivního kocoura.

25. srpen 2023 36:23

Podpultovky: Jak využít stand-up skills v soudní síni?

Dnešní díl se odehrává na Avoidu, kam jsme si zašli za Honzou Gérykem na stand-up. Honza je stand-up komik, ale je také právník a spisovatel. A ač jsou pro něho podcasty formátem “inflace slova” sedl si s námi před vystoupením a rozebrali jsme pár důležitých témat a otázek. Může zpívající právník, například Ivo Jahelka, odzpívat závěrečnou řeč v soudní síni? A kdo je nejčastěji na přední stránce časopisu Právník, ve kterém je Honza redaktorem? Kolik známe zpívajících právníků? Co je pro stand-up už za hranou a kde brát materiál? To vše jsme s Honzou probrali a pak jsme zůstali na večerní stand-up, který moderoval.

18. srpen 2023 26:47

Podpultovky: Co dělat, když vám bankomat sežere peníze?

Dnešní díl je o autech, kosmetice, auto servisech a také o tom, jak se vyrovnat s fakturou, na které jsou položky jako: výměna brzdových destiček, čepů, řadící páky a odtah vozidla. Jak dlouho je možné nemít první řadící stupeň v automobilu a existují utěšovací skupiny majitelů vozů Citroen, kam by se Pavel rád přihlásil? Iveta popíše zážitek s bankomatem, který ihned po vložení peněz přestal komunikovat.  “Out of order” ? A jak je možné, že Iveta u Pavla doma objevila kosmetický “holy grail” ? To vše se dozvíte v dnešním odlehčeném letním díle Podpultovek.

4. srpen 2023 28:52

Podpultovky: Proč nemáme rádi, když jsme středem pozornosti

Dostali jsme pozvání a vyrazili na Jatka 78, kde jsme shlédli představení SENSES.Představení bylo plné akrobacie, lezení na chůdách a nejvíce nás dostalo “skákací prkénko” aka teeterboard, kdy se nám tajil dech. O tom, jak je důležité mít kolem sebe správné lidi, když letíte vzduchem, a jak vybírat správné diváky na pódium, ale také o taktice, jak se nestát jedním z nich? A do jakého věku je možné vůbec akrobacii fyzicky zvládat a zda je Pavel více “base” nebo “flayer” v akrobatickém žargónu, se budeme v dnešním díle bavit s naším hostem Adamem Jourou.

28. červenec 2023 42:43

Podpultovky: Pomůže drahý cvičební úbor k lepším sportovním výkonům?

Dnes jsme se potkali s Honzou, který miluje CrossFit a zároveň trénuje plavání. A bavili jsme se samozřejmě o sportu. Jak se správně motivovat ke cvičení, jak často se hýbat, aby to to bylo vidět. Zjistili jsme, co ve fitness slangu znamená „s gumou“ nebo „bez gumy“ a dozvíme se, že Pavel zvládne tři přítahy, zatímco Iveta ani jeden. Sportu zdar!

14. červenec 2023 38:51

Podpultovky: Co je důležité nezapomenout, když jedeme pod stan?

Je léto, čas kempování a stanování. Protože jsme pod stanem nebyli minimálně přes deset let, zajímalo nás, co je nového na trhu, takže jsme opět v terénu, tentokrát na veletrh stanů. Zjistili jsme, že se vyrábí luxusní nafukovací postele a polštáře, v gastro sekci si můžete pořídit např. vakuovanou svíčkovou s pěti knedlíkama za 350,- korun a prohlédli jsme si ferrari mezi stany. Je nějaký hack, jak se vyhnout s kocovinou rozpálenému stanu po ránu? A proč se vyrábí stany o velikosti spacáku? Zamysleli jsme se také nad tím, jak by šel vytunit stan např. klimatizací a vlastně ze stanu udělat takovou chytrou domácnost.

7. červenec 2023 43:28

Podpultovky: Co se nám (ne)líbilo na letošním festivalu ve Varech?

Rok se s rokem sešel a opět tu je karlovarský filmový festival a protože jdeme tzv. s davem, vyrazili jsme i letos na KVIFF. Zjistili jsme v jakém hotelu se nedá díky ruchu spát, jak vypadá po týdnu festivalu stav laku na Ivetiných nehtech, Pavel zjistil, že ač je na festivalu, neuvidí ani jeden film a stejně jako loni jsme udělali mnoho rozhovorů a shodou okolnosti všechno již s hosty, kteří již alespoň jednou našimi hosty byli. Můžete se těšit na Pandu z Mrzení, Zuzku Fuksovou, Šimona Holého, Honzu Studničku nebo Martina Bartkovského.