• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
25. únor 2022

Poslechněte si podcast: Podpultovky: Rande se Slávkem Bourou

Do dnešního dílu jsme si pozvali moderátora Slávka Bouru. Zavzpomínali jsme na začátky Novy, na Vladimíra Železného a jeho brýle. Bavili jsme se samozřejmě o legendárním pořadu Rande i Markeťácích, které v době dospívání chtěla Iveta nosit. Pavel zase zavzpomínal na svůj oblíbený film Playgirls a Slávek se svěřil o svém zážitku s Poltergeistem.

55:49

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Před čtyřmi dny 48:59

Podpultovky: Jaké je to být ikona českého influencerství s Tadeášem Kuběnkou

Dnešním hostem je influencer a vítěz reality show Like House Tadeáš Kuběnka. Povídali jsme si nejen o světě influencerství, ale i o tom, co si myslíme o Agátě Hanychové a Jaromíru Soukupovi. Tadeáš nám vysvětlil co pro něj znamená, když někdo má sedlácký make-up. Pavel se svěří, že by rád nosil slipy s nápisem sexuální mašina. S Tadeášem si také uděláme lingvistické okénko, kdy nás naučí pro nás nová slova jako je Flop a Slay a zjistíme, že říkat WTF a „lůzr“ již od roku 2014 nefrčí. No a nakonec zabrousíme i do světa módy a posvítíme si na Tadeášovi „oblíbené“ značky – Guess, O Bag a Pandora a ujasníme si elementární rozdíl mezi lidmi, kteří vlastní telefony Android (Iveta) a Apple (Pavel).

Před týdnem 42:16

Podpultovky: S Petrem Formanem o životě v šapitó a skejtování za socialismu

V dnešním díle jsme vyrazili s mikrofony na open air festival Arena založený Divadlem bratří Formanů. S Petrem Formanem jsme absolvovali tour, kde nám představil nejen zahraniční účinkující, ale bavili jsme se i o spoustě věcí od nového cirkusu až po skejtování, ve kterém byl Petr v osmdesátých letech průkopníkem. Festival se koná na pražské smíchovské náplavce do 2. července.

Před 2 týdny 30:45

Jak ušetřit, když neumíme šetřit

Dnes jsme probrali různé způsoby, jak ušetřit v době vysoké inflace na maličkostech. Iveta s Pavlem si vyměnili tipy na malé hacky. Funguje kroužkování nebo aplikace supermarketů? Je sleva opravdu slevou a vyplatí se vyhodit nebo nevyhodit staré zvonové kalhoty? A jak nebezpečný je prošlý jogurt?

Před 3 týdny 42:55

Proč máme rádi Toma Cruise a Top Gun: Maverick?

Dnes jsme rolovali společně s publicistou Petrem Cífkou a naším hlavním tématem byl Top Gun: Maverick a proč je dobré ho vidět na velkém plátně. Řeč přišla samozřejmě i na Tom Cruise. Probrali jsme jeho (za nás) top filmy, zjistili jsme, ve kterých Tom uběhne nejvíce kilometrů a ty ve kterých mu to (podle Ivety) nejvíce sluší. Petr se také svěří, jak může zdravotně špatně dopadnout návštěva IMAXU, když vám není úplně dobře a Iveta vysvětlí, proč jí štvou lidé v tramvaji, kteří sedí vedle prázdné sedačky u okna.

3. červen 2022 35:15

Podpultovky: Jsme team Amber nebo Johnny

V dnešním díle jsme se vrátili do kavárny. Chvilku u kávy jsme strávili vymýšlením nových drinků, které chybí na trhu, například cappuccino bear brew. Probrali jsme bulvár, soud Johny Deppa a té paní a také jsme se zamysleli nad hosty, které bychom my i vy chtěli pozvat do Podpultovek

27. květen 2022 31:38

Podpultovky: Můžeme důvěřovat lidem v autoservisu?

V dnešním díle jsme se vrátili k automobilům. Pozvali jsme si k nám Lukáše, který byl několik let automechanikem. A probírali jsme samozřejmě Pavlův Citroen, který by už jednou konečně rád prodal. Budeme si povídat o tom, jaké triky mohou mít v autoservisech, jestli je dobré jezdit na zimních gumách po celý rok a Iveta se dozví, že auta mají brzdová světla. Nakonec půjdeme do terénu. S Lukášem se podíváme pod pokličku Pavlova Citroenu a zjistíme, zda je ještě vůbec prodejný.

20. květen 2022 44:45

Podpultovky: O parfémech s Kateřinou Šantrochovou

V dnešním díle jsme si povídali s parfumérkou Kateřinou Šantrochovou, která stojí za značkou osobitých vůní Scent Roche. Příprava vůní je velká alchymie a my jsme vyzkoušeli spousty esencí od pižma, pačule a papuče… až po speciální vůně připomínající místa, po kterých vonět rozhodně nechcete. Dozvíte se, jaká netradiční „voňavá přání“ mohou mít lidé. A Jak vypadá příprava parfému na míru nám ukázala Katka přímo na Ivetě, kdy ji jeden umíchala přímo během našeho rozhovoru. Katka nakonec poradí, jak si vyrobit vlastní parfém doma.

13. květen 2022 51:57

Podpultovky: HR okénko ft. Kaadell

Dnes jsme opět mezi nás přivítali našeho, dalo by se říci již rezidentního hosta, Davida aka Kaadella. Povídali jsme si samozřejmě i o HR. David se svěřil jaké má triky, když vyhazuje zaměstnance nebo co dělá, když mu v práci usnou lidi. Pouze u HR samozřejmě nezůstalo. David nám vysvětlí, proč nemá rád tzv. šotouše a zabrousíme i do našeho oblíbeného tématu – záchody a veřejné toalety. Pavel například poví historku, jak dopadlo rande se slečnou, která si objednala Beans on toast…

6. květen 2022 27:21

Podpultovky: Mimořádná linka Praha-Bilbao

Dnes jsou Podpultovky opět na dálku. Pavel vyletěl z hnízda a jel na dovolenou do Španělska. Během skype telemostu se dozvíte, jaké to je pro Pavla předstírat, že mluví Španělský více než umí. Iveta se zase svěří, jaké to bylo hrát na korporátním večírku jako DJ. A nakonec se Iveta a Pavel rozhodnou pro odvážnou byznys ideu, ve které jednou z hlavních rolí hrají langoše.

22. duben 2022 39:13

Podpultovky: S Šimonem Holým od FAMU až po Naháče

Dnes jsme si povídali s multifunkčním Šimonem Holým nejen o popkultuře. Šimon je tvůrce podcastů jako Rozchod a Kompot, moderátor proudového vysílání rádia Wave, režisér filmů Zrcadla ve tmě, Všechno bude a také jeden z mála diváků, kteří se účastnili derniéry muzikálu Naháči Slávka Boury.