• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
1. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Podpultovky: Jaké je to být ikona českého influencerství s Tadeášem Kuběnkou

Dnešním hostem je influencer a vítěz reality show Like House Tadeáš Kuběnka. Povídali jsme si nejen o světě influencerství, ale i o tom, co si myslíme o Agátě Hanychové a Jaromíru Soukupovi. Tadeáš nám vysvětlil co pro něj znamená, když někdo má sedlácký make-up. Pavel se svěří, že by rád nosil slipy s nápisem sexuální mašina. S Tadeášem si také uděláme lingvistické okénko, kdy nás naučí pro nás nová slova jako je Flop a Slay a zjistíme, že říkat WTF a „lůzr“ již od roku 2014 nefrčí. No a nakonec zabrousíme i do světa módy a posvítíme si na Tadeášovi „oblíbené“ značky – Guess, O Bag a Pandora a ujasníme si elementární rozdíl mezi lidmi, kteří vlastní telefony Android (Iveta) a Apple (Pavel).

48:54

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Před dvěma dny 49:04

Podpultovky: Proč Češi milují turka a kam se ztratilo piccolo?

Dnešní díl bude o kávě. Zavítali jsme do pražské pražírny a kavárny Francin. František a Olda nám zodpověděli spoustu otázek týkajících se kávy. Iveta přiznala, že pije instantní. Chvíli jsme o ní debatovali a přišla řeč i na “vídeň”. Degustovali jsme výběrovou kávu, pražili jsme kávová zrna a poslechli si příběh Francinu. Jak funguje kofein v těle a jak se ho zbavit před spaním? Jaké je správné množství kofeinu v těle a kam se zašít v kavárně s laptopem s minimální útratou?

Před týdnem 48:57

Podpultovky: Proč máme rádi český dabing seriálu Přátelé

Češi jsou hrdí na hokej a dabing. V dnešním dílu jsme si povídali s královnami českého dabingu, které pravděpodobně znáte jako Phoebe a Rachel ze seriálu Přátelé. Tedy s Miriam Chytilovou a Stanislavou Jachnickou. Jak to, že se dříve dabovalo chronologicky? Prostě se čekalo, až na vás v toku děje a filmové pásky přijde řada. Pavel se zajímal o školu dabingu, Ivetu zajímaly jazykolamy, ve kterých jsou obě dámy expertky.

Před 2 týdny 28:05

Podpultovky: Jak lze Savem vyčistit partnerské problémy

V Podpultovkách se často vypráví zajímavé až bizardní historky. Iveta si vzpomněla na čas, kdy pracovala v Americe a měla nepříjemnou nadřízenou, která měla přítelkyni pracující ve stejné firmě. Při jedné z hádek pak přítelkyně nepříjemné nadřízené chrstla Savo do obličeje své přítelkyni. Nic se jí nestalo, ale od té doby se začala chovat “jako beránek” a to i k Ivetě. Savo tak může pomoci vyčistit i partnerské problémy, myslí si v Podpultovkách.

Před 3 týdny 51:10

Podpultovky: Viva la Mexiko ft. Eva Kubátová

Dnešním hostem Podpultovek je milovnice a znalkyně Mexika, Eva Kubátová, která je zároveň i ceněnou autorkou knih o Mexiku a mexické kultuře od zvyků až po gastronomii – Mexidopedie. Povídali jsme si o tom, jaké předsudky mají Mexičané vůči Čechům a Češi vůči Mexičanům. Probrali jsme mexickou gastronomii a jak poznat zralé avokádo a jak důležitá je limetka. Jak vypadá všední den Mexico City a jaké to je, vrátit se po deseti letech zpět do Prahy? A co pro nás v dětství znamenalo Mexico? Samozřejmě žvýkačky PEDRO. 

5. květen 2023 44:03

Podpultovky: Co máme čekat od dobrého pánského striptýzu? ft. Alex Maximus

Dnešní díl je opět v terénu a náš podpultový tým vyjel v pozdních večerních hodinách do Music Baru Žďár v Rokytnici, kam jsme přijeli prozkoumat nejen místní diskotéku, ale také vyzpovídat Mistra ČR ve striptýzu Alexe Maximuse, který zde měl půlnoční představení. A zjistili jsme například, jak má vypadat dobrý striptýz, zda se Alex během představení někdy nestydí a jak na jeho „práci“ reagují partnerky a rodina.

28. duben 2023 49:10

Podpultovky: Jak vytvořit ten správný clickbait?

Dnes jsme si jako hosta pozvali producentku, editorku a občasnou moderátorku úspěšného zpravodajského podcastu 5:59, Barborou Sochorovou. No a povídali si tom, jak se dělá objektivní žurnalistika, jak vytvořit úspěšný clickbait, co prodá i průměrné informace, kde je hranice nosného tématu pro dobrý díl s velkou poslechovostí. Iveta se snažila do 5:59 podstrčit téma nedostatku nízkopodlažních tramvají v MHD a Pavla zajímalo, zda by byl dostatečně dobrý publicistický díl o volbách v Severní Porýní-Vestfálsku. Dozvěděli jsme se také, jakou reakci u posluchačů vyvolal soud Depp vs Heard.

21. duben 2023 46:47

Podpultovky: Jak důležitá je empatie pro HRistu?

V dnešním díle jsme s naším residentním hostem Davidem rozebrali úskalí jeho HR profese. Jak se snaží potenciální uchazeči o práci zaujmout HRistu? A je důležitá empatie a umění naslouchat u této profese? Zamyslíme se také nad sociálními fobiemi, tělocvikem naostro a zjistíme zajímavý fun fakt, že se David nikdy na nic neptá svých blízkých a kamarádů. Jako vždy se dotkneme i peprného tématu a zjistíme, jakou zkušenost má David s trojkou…

14. duben 2023 37:21

Podpultovky: Co vše lze dělat se zvukem ve studiu NAPA Records

Dnes jsme se zajeli podívat do zvukového studia NAPA Records a společně s Jirkou Gráfem a Martinem Blauberem jsme zabrousili do tajů sound designu. Povídali jsme si nejen o tom, jak se dělá zvuk ve filmu a TV, ale také jsme si vyzkoušeli různé zvukové efekty a zjistili, že pro zvukaře a ruchaře je nejtěžší nasimulovat zvuk otevírajících se dveří. Dostali jsme také lekci, jak správně mluvit na mikrofon a protože jsou kluci profíci, přenesli nás například do vesmíru, na pouť nebo nebo do deštivého dne. 

7. duben 2023 32:39

Podpultovky: Hody hody.. co jde vykoledovat na sídlišti?

Blíží se Velikonoce a proto jsme se v dnešním dílu zamysleli nad lidovými tradicemi, křesťanstvím a naším vztahem k tomuto svátku. Jak se slaví Velikonoce na sídlišti a jaká je budoucnost pomlázky v 21. století? Dostali jsme se také k tématu České pošty a vymysleli doplňkové služby, které nám chybí na jejích pobočkách. Iveta řešila dilema, zda si v natáčkách jít převzít balík od kurýra PPL a nechybělo kulturní okénko.

31. březen 2023 33:16

Podpultovky ft. ChatGPT. Co nám o nás prozradila AI?

Dnešním hostem Podpultovek je umělá inteligence aka Chatbot GPT. Zajímalo nás, co si AI mysli o Podpultovkách a jejich protagonistech a protože je to umělá inteligence, dozvěděli jsme se zajímavé novinky. Například, že Ray Koranteng tají svůj pravý životopis, že podcast Podpultovky moderujeme ve třech s Janou Synkovou, Jan Rosák má svůj podcast Hovory z Lípy a Martin Veselovský podcast Podfuck. Jelikož Jana Synková měla zpoždění, zařadili jsme do programu kulturní, administrativní a auto-moto okénko.