• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
22. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Podpultovky ft. Mrzení

V dnešním díle jsme se spojili s podcástem Mrzení s Katkou a Járou a společně jsme se popovídali o cestách v MHD, probrali naše velmi vyhraněné názory k emotikonům. Pavel prozradil, že je píše pouze kvůli ženám a Jára dokonce přišel s filozofickou teorii, proč si myslí, že smajlíci jsou projevem čisté agrese.

50:17

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Před týdnem 52:07

Podpultovky: Proč (ne)radi mluvíme o sexu? feat. Vyhonit ďábla a Kaadell

Dnes jsme se rozhodli povídat o sexu. A protože se do éteru stydíme o něm mluvit, tak jsme si na pomoc pozvali hned dva resp. tři hosty. Jedním z nich je náš již rezidentní host David aka Kaadell, který se o sexu nestydí mluvit nikdy a za žádných okolností. Kromě Davida nás navštívily také Terezie a Zuzana z podcastu Vyhonit ďábla. Povídali jsme se nejen o jejich novém televizním pořadu Na záchodcích, ale také jak název napovídá - o sexu, o sexuálním názvosloví a intimitě. Dozvíme se třeba co znamená praktika ATM nebo co je Mastuwating. David se svěří se svojí zkušeností s feederem a Pavel opět zjistí, že neví nic z moderního názvosloví. Povídat si budeme i o body pozitivitě a o tom, že dělat si srandu z hubených lidí nemusí být pokaždé sranda. A na závěr si uděláme test z peprných slovíček.

Před 2 týdny 30:38

Podpultovky: Too hot to handle

Po dlouhé době sami a za vysokých teplot se Iveta s Pavlem uchýlili do klimatizované kavárny a téma bylo jasné. Horko. Jak si ochladit byt a jak ochladit sami sebe, je solárium zdravé? Iveta s Pavlem si vyměnili pár hacků a došlo i na vzdělávací okénko o historii klimatizace.

Před 3 týdny 45:16

Podpultovky: Letní kulturní okénko ft. Jana Patočková

Jana Patočková ví mnohé o kultuře a proto jsme si s ní o té kultuře povídali. Od kina přes streamovací aplikace až po doporučení na podcasty a zajímavé audio hry. Pavel vytáhne své staré eso Vodnickou školu a Jana s Ivetou své oblíbené reality show.

8. červenec 2022 49:37

Podpultovky: „Živě“ z karlovarského filmového festivalu

Aktuální díl přinášíme z karlovarského festivalu, kam jsme se stejně, jako celá Praha přesunuli, abychom byli tzv. v centru dění. Prošli jsme s našim mikrofonem a zvídavými otázkami oblíbenou karlovarskou kolonádu. A hovořili jsme například s ženami ze spolku Reborn, popovídali jsme si s živou sochou či s lidmi čekajícími ve frontě do kina. Zjistili jsme také, kam chodí Jan Hřebejk kupovat DVD a nakoukli jsme i do slavné Elle Beauty Lounge, kde jsme vyzpovídali módní návrhářku Lucii Kutálkovou ze značky Leeda, která často, právě na karlovarském festivalu, obléká známé osobnosti. Nakonec Pavel ukáže obsah svého festivalového zavazadla a poradí, co je dobré si vždy vzít s sebou.

1. červenec 2022 49:06

Podpultovky: Jaké je to být ikona českého influencerství s Tadeášem Kuběnkou

Dnešním hostem je influencer a vítěz reality show Like House Tadeáš Kuběnka. Povídali jsme si nejen o světě influencerství, ale i o tom, co si myslíme o Agátě Hanychové a Jaromíru Soukupovi. Tadeáš nám vysvětlil co pro něj znamená, když někdo má sedlácký make-up. Pavel se svěří, že by rád nosil slipy s nápisem sexuální mašina. S Tadeášem si také uděláme lingvistické okénko, kdy nás naučí pro nás nová slova jako je Flop a Slay a zjistíme, že říkat WTF a „lůzr“ již od roku 2014 nefrčí. No a nakonec zabrousíme i do světa módy a posvítíme si na Tadeášovi „oblíbené“ značky – Guess, O Bag a Pandora a ujasníme si elementární rozdíl mezi lidmi, kteří vlastní telefony Android (Iveta) a Apple (Pavel).

24. červen 2022 42:22

Podpultovky: S Petrem Formanem o životě v šapitó a skejtování za socialismu

V dnešním díle jsme vyrazili s mikrofony na open air festival Arena založený Divadlem bratří Formanů. S Petrem Formanem jsme absolvovali tour, kde nám představil nejen zahraniční účinkující, ale bavili jsme se i o spoustě věcí od nového cirkusu až po skejtování, ve kterém byl Petr v osmdesátých letech průkopníkem. Festival se koná na pražské smíchovské náplavce do 2. července.

17. červen 2022 30:52

Jak ušetřit, když neumíme šetřit

Dnes jsme probrali různé způsoby, jak ušetřit v době vysoké inflace na maličkostech. Iveta s Pavlem si vyměnili tipy na malé hacky. Funguje kroužkování nebo aplikace supermarketů? Je sleva opravdu slevou a vyplatí se vyhodit nebo nevyhodit staré zvonové kalhoty? A jak nebezpečný je prošlý jogurt?

10. červen 2022 42:59

Proč máme rádi Toma Cruise a Top Gun: Maverick?

Dnes jsme rolovali společně s publicistou Petrem Cífkou a naším hlavním tématem byl Top Gun: Maverick a proč je dobré ho vidět na velkém plátně. Řeč přišla samozřejmě i na Tom Cruise. Probrali jsme jeho (za nás) top filmy, zjistili jsme, ve kterých Tom uběhne nejvíce kilometrů a ty ve kterých mu to (podle Ivety) nejvíce sluší. Petr se také svěří, jak může zdravotně špatně dopadnout návštěva IMAXU, když vám není úplně dobře a Iveta vysvětlí, proč jí štvou lidé v tramvaji, kteří sedí vedle prázdné sedačky u okna.

3. červen 2022 35:21

Podpultovky: Jsme team Amber nebo Johnny

V dnešním díle jsme se vrátili do kavárny. Chvilku u kávy jsme strávili vymýšlením nových drinků, které chybí na trhu, například cappuccino bear brew. Probrali jsme bulvár, soud Johny Deppa a té paní a také jsme se zamysleli nad hosty, které bychom my i vy chtěli pozvat do Podpultovek

27. květen 2022 31:43

Podpultovky: Můžeme důvěřovat lidem v autoservisu?

V dnešním díle jsme se vrátili k automobilům. Pozvali jsme si k nám Lukáše, který byl několik let automechanikem. A probírali jsme samozřejmě Pavlův Citroen, který by už jednou konečně rád prodal. Budeme si povídat o tom, jaké triky mohou mít v autoservisech, jestli je dobré jezdit na zimních gumách po celý rok a Iveta se dozví, že auta mají brzdová světla. Nakonec půjdeme do terénu. S Lukášem se podíváme pod pokličku Pavlova Citroenu a zjistíme, zda je ještě vůbec prodejný.