• Podcasty
  • Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení
8. duben 2022

Poslechněte si podcast: Podpultovky feat. Dalibor Janda

Do dnešního dílu k nám přišel „hurikán“ Dalibor Janda. Povídali jsme si nejen o tom, jak byl Karel Gott naštvaný, když Dalibor Janda vyhrál 3x za sebou Zlatého slavíka, ale třeba i o tom, kolik dopisů měsíčně dostával od svých fanynek. A zjistili jsme třeba i to, jak bylo před rokem 89' těžké sehnat vinyly zahraničních kapel. Nakonec jsme vyhlásili celonárodní pátrání po sedící sošce Švejka.

44:22

Podpultovky – nejlepší podcast k uklízení

Vydává: Youradio Talk

Nejlepší český podcast k uklízení. Uslyšíte naše „podpultové“ historky, které jste možná ani nechtěli slyšet, ale my vám je i tak rádi řekneme. Prostě takové kecání o ničem. Klasika, co teď frčí. A kdo jsme my? Iveta a Pavel, kamarádi, kteří se rádi na svět koukají s ironií. Čau

Web

Před šesti dny 45:16

Jaké by to bylo být gigolem ft. Kaadell

Dnes k nám opět zavítal náš rezidentní host David aka Kaadell. A jak to tak bývá, opět jsme sklouzli k lechtivým tématům. Probrali jsme, jaké by to asi bylo být gigolem a „správnou“ metriku mužských proporcí. David se opět svěřil se svojí oblíbenou historkou z lesa, která jak všichni doufají bude mít jednou i filmové zpracování.

Před týdnem 35:48

Podpultovky: Koho z Rychlých šípů máme nejraději?

Dnes jsme si k nám pozvali naše kamarády Kláru a Máru, kteří připravují festival nezávislého komiksu Frame Prague Comics Art Festival (Framefestival.cz). A povídali jsme si samozřejmě nejvíce o komiksu. Probrali jsme nejen ten nezávislý, ale i ten komerční. Iveta se zamyslela nad sexuální tenzí ve Čtyřlístku, Pavel zavzpomínal na oblíbeného Spidermana a probrali jsme i klub Rychlých šípů a zhodnotili jsme, kdo byl z kluků nejsympatičtější. Nakonec jsme zabrousili do hypotetické války lidstva Android vs. Apple.

Před 2 týdny 32:25

Podpultovky: O otravách jídlem, faraonově "pomstě" a nebezpečí řáholeckého salátů

V dnešním díle Pavel s Ivetou rozeberou téma lehce nepříjemné, ale důležité. Otravu z jídla, kterou Pavel v poslední době často trpí. Je řáholecký salát bezpečný? Proč se faraonova “pomsta” nevyhne žádnému Čechovi cestujícímu na blízký východ? Iveta se nám také svěří, jak podpálila deku v Airbnb ubytování a díky ní se dozvěděla, kolik stojí deka nová. Po dlouhé době se také otevřelo kulturní okénko se dvěma tipy na filmy.

Před 3 týdny 57:21

Podpultovky: Máme radši metalové nebo rapové fanoušky?

Dnes jsme si k nám přizvali Karla Veselého, hudebního publicistu, spisovatele a odborníka na rap.  Probrali jsme jeho novou knihu KOV, zabrousili do našich ranných metalových období, rozebrali jsme rap od devadesátek až po současnost a zjistili jsme, že jen „staří“ lidé říkají Hip-Hop.

28. říjen 2022 43:39

Podpultovky: Ze života grafiků o pixelech, logách a Windows malování

V dnešní epizodě bude tématem grafický design. Navštívili jsme grafické studio Petra Šabacha a s jeho kolegyní Terezou jsme si povídali o spoustě grafických, křivkových a pixelových záležitostech týkajících se grafiky. Proč metalové kapely používají specifický font? Je v jednoduchosti loga síla? Jaké ikonické obaly alb měli Beatles nebo Rolling stones? Kdo kousl do Apple loga? A nebude chybět pozvánka na multimediální výstavu v Národním muzeu, na které se Petr s Terezou podíleli.

21. říjen 2022 38:44

Podpultovky: O houbaření a anonymním režimu

O houbaření a anonymním režimu Dnes jsme k nám po roce opět přivítali Katku aka Pandu z podcastu Mrzení. Primárně jsme se chtěli bavit o houbaření a české posedlosti ve sbírání čehokoliv, co schvaluje Atlas Hub. Jak to ale občas bývá, začali jsme sklouzávat od hub k hubům a to i pornografickým. A tak jsme jsme se dostali až k analýze sekcí „filmů“ na Pornhubu. Katka nás pak zaučila v názvosloví jako je BBC nebo POV a další pikantnosti. Čeká na vás také pár výborných houbových receptů.

15. říjen 2022 28:52

Podpultovky: Proč není dobré (samo)opravovat vlastní auto?

Iveta odjela do Bruselu a spojila se s Pavlem přes jejich oblíbený telemost. A protože byla na exkurzi v tamním parlamentu, tak se Podpultovky rozhodli, že by se mohli místo „humoru“ začít věnovat politice. A v rámci diskuze (za kterou by se nemusel stydět ani Václav Moravec), padaly zajímavé otázky: Jaká volební hesla zaberou? Jak rozšířit zatím dvoučlenný podpultový klub? A v (ne)pravidelném okénku: Trable s Pavlovým autem! se dozvíme, že se Pavel rozhodl sám si opravit světlo u svého Citroenu. Jak to celé dopadlo se dozvíte v tomto dílu. Volte Podpultovky!

7. říjen 2022 41:13

Podpultovky: Co si pamatujeme z periodické tabulku prvků? (ft. Doktor Vševěd)

Iveta a Pavel o vědě nevědí nic, takže se rozhodli přijet na univerzitu Jana Evangelisty Purkyně aka UJEP rozšířit si znalosti. V rámci akce Noc vědců si nejen procvičili periodickou tabulku prvků, ale také si popovídali s odborníky na udržitelnost, módu a design skla. Iveta se potkala se svým vědomostním idolem Jiřím Martínkem - doktorem Vševědem ze soutěže Na lovu, kterého vyzpovídali a zároveň vyzkoušeli z malého geografického testu.

30. září 2022 46:51

Podpultovky: Všechno, co jste chtěli vědět o sexu ve vesmíru a ve středověku (ale báli jste se zeptat)

Dnes k nám zavítal Jan Studnička, stand-up komik, scénárista a také spoluautor podcastu Hodina Dějepichu. A dějepichu teda erotice jsme se samozřejmě věnovali i v našem dílu. S Honzou jsme třeba probrali, jak (ne)funguje sex ve vesmíru a proč je důležité se o to pokoušet. Pavla velmi zaujala tématika sexu a středověkého brnění. Zjistili jsme také například pravdu o pásech cudnosti a o tom, jak včely mohou fungovat i jako erotické pomůcky.

16. září 2022 43:09

Podpultovky: Proč nás fascinují texty Richarda Krajča a Leo Beránka

V dnešním díle jsme probrali téma, které nás již dlouho tíží a zajímá. Poetika a nonsens textů české pop music, především kapely Kryštof. Občas jsme se ztratili v pointě “důmyslných rýmů” Richarda Krajča, občas nám unikla pointa celé písně. Dostaneme se ale i k textům “rappera” a recidivisty Leo Beránka. A zlatým hřebem lyrické symfonie je pak analýza písně Kaťata od kapely Olympic, u které očekáváme nominaci na Magnesii Literu.