Podnikatel+
NejnovějšíSezóna 2Epizoda 2Před týdnem

Poslechněte si podcast: Řekne vám i vtip. Virtuální asistentka je hitem mobilního bankovnictví

České banky hledají cesty, jak usnadnit klientům orientaci a práci s internetovým bankovnictvím. Do popředí se tak dostávají nové nástroje, které se stávají u klientů rychlé oblíbené. Jedním z takových je i virtuální asistentka Kate od skupiny KBC, která v Česku provozuje finanční skupinu ČSOB. Kate není obyčejný chatbot: sama se učí, dokáže odpovídat a její práce se navíc rozšiřuje tím, jaké problémy klienti řeší. Ale to není jediné, co ještě umí: „Třeba dnes už vás pobaví tím, že vám řekne vtip, nebo vám řekne hvězdné datum,“ říká Andrea Fousková, ředitelka pro rozvoj KATE a personalizované komunikace, ČSOB. Využití virtuální asistentky však nekončí v mobilním bankovnictví, kde se s ní klienti potkají nejčastěji.  Její možnosti se stále rozšiřují a do budoucna se s ní budeme moci setkat třeba i v chytrém autě. „Podobně jako u chytrých asistentů v mobilních telefonech bychom rádi propojení využili v dalších hlasově ovládaných zařízeních, tedy v chytrých reproduktorech nebo v chytrých autech,“ doplňuje Fousková. Budoucnost bankovnictví tak již brzy dostane zcela nový rozměr. Už v současné době se využívají i nástroje umělé inteligence. Jak konkrétně? A co tedy všechno virtuální asistentka dnes už zvládne? Tak to si řekneme v dalším dílu našeho podcastu Podnikatel+ [https://www.podnikatel.cz/plus/] Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].  

16:58

Podnikatel+

Vydává: Podnikatel.cz

Aktuální a trendy témata v byznysu. Přináší Podnikatel.cz

Web

Sezóna 2Epizoda 1Před 3 týdny 20:40

Průměrná cena ojetého vozu? Je aktuálně vysoká a bude se dál zvyšovat

V Česku chybí nová auta a bude hůř. Výroba se ještě více omezí a kvůli nejisté ekonomické situaci sáhnou Češi po levnějších ale starých autech, jejich cena ale bude růst. Škoda Auto ohlásila, že rok 2022 byl pro ni nejkritičtější. V dalších měsících se situace přitom o moc nezlepší. Skluz ve výrobě je obroský a na trhu aktuálně chybí stovky tisíc vozů. Prodej aut se tak bude muset soustředit na zcela jinou kategorii. Situaci v prodeji nových aut bohužel ani nepomohou stále více se skloňující elektromobily. Zatím je s nimi více starostí než užitku. Hostem podcastu Podnikatel+ je Stanislav Gálik, ředitel inovační laboratoře AAA Auto. Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 115. prosinec 2022 41:57

Pohonné hmoty v novém roce opět zdraží

Podnikatelé i běžní řidiči se budou muset připravit na nový růst cen pohonných hmot. Kvůli novým sankcím půjdou ceny nahoru začátkem příštího roku. Hosty podcastu Podnikatel+ jsou generální tajemník ČESMAD BOHEMIA Vojtěch Hromíř, Ivan Indráček z Unie nezávislých petrolejářů a Michal Skořepa, analytik České spořitelny. Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 1028. listopad 2022 29:56

OSA vs. podnikatelé: Kdo po změně zákona vyjde jako vítěz?

Novela autorského zákona přináší změny v platbách pro kolektivní správce autorských práv. Některým podnikatelům povinnost platit poplatky zanikne. Kterých se to bude týkat?   Hosty podcasty jsou právník Intergramu Václav Hodonický, poslanec Jakub Michálek (Pirátská strana) a advokát Petr Molnár.   Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 922. listopad 2022 33:49

Privátní značky jsou na vzestupu, i díky inflaci

Jak ušetřit? Jednoduchou cestu nabízejí privátní značky obchodníků, kteří si kvalitu značek pod vlastním názvem ostře sledují a přitom nabídnou nižší cenu. Nahlédněte pod pokličku kamenného obchodu a e-shopu a zjistěte, jak funguje byznys privátních značek.  Hosty podcasty jsou vedoucí oblasti čerstvého zboží Kaufland ČR Blanka Bogel, obchodní ředitel Košík.cz Tomáš Jeřábek [https://www.linkedin.com/in/tomas-jerabek-57557b45/] a obchodní ředitel Fairy Tailors Ondřej Tyleček [https://www.linkedin.com/in/ondrejtylecek/]. Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 815. listopad 2022 40:00

Black Friday pohledem dvou největších e-shopů

Budou slevy pro zákazníky magnetem, nebo budou vůči nabídce imunní, protože šetří? To si žádný obchodník netroufne odhadnout. Jisté je jedno, slevy letos budou férové.  Hosty podcastu jsou marketingová ředitelka Alza.cz Klára Blažková [https://www.linkedin.com/in/klára-blažková-pravdová-40690767/], marketingový ředitel Mall.cz Martin Komora [https://www.linkedin.com/in/martin-komora/] a Jakub Křenek [https://www.linkedin.com/in/cenzanni/] z agentury Adison.  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 71. listopad 2022 39:21

Marketingová kuchařka, jak na firemní TikTok

Firemní značky by měly začít přemýšlet o vstupu na sociální síť TikTok, než jim ujede vlak. Výkon je tam rychlý a reklama zatím i levná. Hosty podcasty jsou výkonný ředitel ZOOT.cz Milan Polák [https://www.linkedin.com/in/milan-polák-9b136061/], Head of Blueglue Pavel Paradýs [https://www.linkedin.com/in/pavelparadys/] a executive director z LCG New Media Vojtěch Lambert [https://www.linkedin.com/in/vojtechlambert/].  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 625. říjen 2022 29:37

Maso není třeba aneb byznys zaměřený na flexitariány

Flexitarián je pro někoho stále neznámým pojmem, pro výrobce potravin nová cílovka, kterou mohou zaujmout. Poslouchejte další díl podcastu Podnikatel+ Hosty podcastu jsou business manager Garden Gourmet [https://www.gardengourmet.cz] Zbyněk Haindl [https://www.linkedin.com/in/zbynek-haindl-bb51225/], zakladatel Vegmania.cz [https://www.vegmania.cz] Pavel Ovesný [https://www.linkedin.com/in/pavelovesny/] a partner Contexto [https://www.contexto.cz] Tomáš Vacek [https://www.linkedin.com/in/tomáš-vacek-aa22aa4a/].  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 518. říjen 2022 26:54

Na český trh v budoucnu dorazí maso vyrobené v laboratoři

Možná do pár let si budeme moci v supermarketu zakoupit hovězí maso, které vzniklo v laboratoři. Bude zdravější a při jeho výrobě nezemře jediné zvíře. Kolik bude stát a kdy dorazí na trh? Poslouchejte další díl podcastu Podnikatel+ Hosty podcastu jsou vědecká pracovnice Bene Meat Technologies [http://www.benemeat.com] Petra Nevečeřalová, výkonný ředitel Bene Meat Technologies [http://www.benemeat.com] Roman Kříž a Chief Executive Officer LESENSKY.CZ [https://www.lesensky.cz] Roman Kučera [https://www.linkedin.com/in/roman-kucera-lesensky-cz/].  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 411. říjen 2022 23:19

V Česku si razí cestu food trucky

Občerstvení na kolečkách nabízí alternativu ke stravování v restauracích nebo u stánků s připálenou klobásou. Food trucky jezdí lokálně i celorepublikově. Nabízíme pohled do dvou food trucků v dalším díle Podnikatel+ Hosty Podnikatel+ jsou provozovatel GULE food truck [https://www.gulefoodtruck.cz/] Martin Ballaty, provozovatel Mutan Fast foodu & Cateringu [https://mutantfastfood.cz/] David Kania a ředitel obchodní části Bezobalu [https://bezobalu.org/] Jiří Sedlák.  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].

Sezóna 1Epizoda 327. září 2022 30:43

Zákulisí byznysu influencer marketingu

Jak probíhá spolupráce influencerů s kosmetickými firmami a jak spolupráci nastavuje agentura? Rozebíráme v dalším díle Podnikatel+ Hosty Podnikatel+ jsou influencerka Klára Jonášová [https://www.tiktok.com/@klarajonasova], Managing Director Andrea Hurychová [https://www.linkedin.com/in/andrea-hurychova/] z WeDigital a psycholog Dr. Adam Kulhánek [https://www.linkedin.com/in/dradamkulhanek/] z Kliniky adiktologie.  Moderuje Michael Hovorka [https://www.podnikatel.cz/autori/michael-hovorka/] a produkci zajišťuje Jana Langerová [https://www.podnikatel.cz/autori/jana-langerova/]. Všechny díly jsou k dispozici na podnikatelplus.cz [http://podnikatelplus.cz/]. Sledujte také zprávy z byznysu na TikToku [http://tiktok.com/@podnikatel.cz] a Instagram Reels [http://instagram.com/podnikatel.cz/].