Na pohovce Jožky Kubáníka
6. únor 2022

Poslechněte si podcast: Podle porotců SuperStar by mohl zpívat leda u táboráku, dnes má Thom Artway dva Anděly

V 17 letech se zúčastnil soutěže SuperStar a porota mu řekla, že jeho zpěv je dobrý leda tak k táboráku. Po několika letech ale získal dvě ceny Anděl a jednou z nich byl i Zpěvák roku. Thom Artway má světové jméno i hudbu, v jeho srdci je však Valašsko.

17:42

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Dnes 20:47

Život je někdy pohodovej slow foxtrot, jindy je to velkej čardáš, říká tanečník Jan Onder

Hudba vyjadřuje to, co nelze říci, anebo o čem je nemožné mlčet. Slova francouzského spisovatele Victora Huga o kombinaci hudby a mlčení nápadně připomínají tanec. Co všechno se dá tancem sdělit v rozhovoru Jožky Kubáníka popisuje tanečník, choreograf, pedagog a muž mnoha dalších profesí Jan Onder.

Včera 16:45

Helena Růžičková mi z lógru vyvěštila syna, vzpomíná Yvetta Blanarovičová

V rámci vzpomínkového vysílání na počest Heleny Růžičkové usedla na pohovku Jožky Kubáníka herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová .

Před týdnem 23:40

Fotky lidí uškvařených na hranicích je to nejhorší, co mám před očima, říká Anna Stránská

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byla předsedkyně spolku Memoria, který usiluje o důstojné využití nechvalně známé věznice v Uherském Hradišti, Anna Stránská.

Před týdnem 41:38

Už jako malý kluk jsem si hrála na Lucii, říká herečka Lucie Brychtová, která se narodila jako muž

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byla herečka a zpěvačka Lucie Brychtová. Ta se narodila jako Petr a v rozhovoru mimo jiné prozradila, jaké to bylo žít 34 let uvězněná v mužském těle.

Před 2 týdny 23:18

Když čtete, tak se učíte, aniž byste o tom věděli, říká korektorka Petra Kučerová

V pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka, ve kterém byla hlavním tématem čeština, samozřejmě nechyběla korektorka. Pozvání přijala Petra Kučerová, která už četla a opravovala stovky textů a ví, v čem my Češi nejčastěji chybujeme.

Před 2 týdny 29:21

Mám vysněné hosty, kteří bohužel do talk show nechodí, prozrazuje moderátor Honza Dědek

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byl moderátor a publicista Honza Dědek, který má vlastní talk show s názvem 7 pádů Honzy Dědka.

Před 3 týdny 26:55

Miloš Kopecký byl svůdník, ale mně nenadbíhal, říká Andrea Čunderlíková

Téměř čtyřicet filmů, přes deset seriálů, role v Bakalářích, účinkování v zábavných pořadech - to je bilance jedné z nejkrásnějších hereček své generace, která se však už herectví tolik nevěnuje, ale pořád na ni diváci vzpomínají.

31. srpen 2022 24:05

„Ve společnosti s Menšíkem jsem si říkala: ty nejsi nijak vtipná,” svěřuje se Iva Janžurová

Ačkoliv jedna z nejoblíbenějších českých hereček Iva Janžurová patří k těm, které dokáží zahrát vážné postavy, jakými byly třeba sestry v dramatu Morgiana, Krista v Kočáru do Vídně, či Štěpa v Petrolejových lampách, diváci ji obdivují především v jejich komediálních rolích.

24. srpen 2022 11:26

Jsem z Valašska a nikdy to nebude jinak, říká moderátorka politických rozhovorů Terezie Tománková

Jak to vypadá v zákulisí politických rozhovorů? Co se děje předtím, než politikové přijdou do studia? Snaží se moderátorku naklonit na svoji stranu? O tom si Jožka Kubáník na rozhlasové Pohovce povídal s moderátorkou politických rozhovorů Terezií Tománkovou.

17. srpen 2022 22:30

Divím se, když mi lidé píší, že z mých knih nemohli spát, říká spisovatelka Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je jednou z našich nejúspěšnějších spisovatelek. Její knihy Slepá mapa, Hana, Tiché roky, či Listopád znají statisíce čtenářů nejenom u nás, ale i v zahraničí.