• Podcasty
  • Podcasty o online marketingu od MarkMedia
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Víte, jak se projevuje inflace v PPC reklamě?

Spontánně jsem pro vás připravil podcast na aktuální téma, které se nějakým způsobem dotýká téměř každého. Obecně nad inflací přemýšlím již dlouho, protože narůstají náklady nejen v naší domácnosti, ale i ve firmě. Pojďme se teď ale podívat, jak se dotýká PPC reklamy.

03:18

Podcasty o online marketingu od MarkMedia

Vydává: Marek Wiener

Nabízíme vám pomocnou ruku při tvorbě webů a grafických návrhů, správě e-shopu a online marketingu. Jsme otevření novým nabídkám na spolupráci. Hledáme další projekty a klienty, kteří chtějí své podnikání rozvíjet a posunout svůj marketing na vyšší úroveň.

Web

Před 3 týdny 02:35

Vzhůru na TikTok reklamy!

Svůj další podcast věnuji sociální síti TikTok. Ve svém předchozím podcastu jsem popisoval, že se na TikToku objevuje převážně mladá generace, proto tuto síť považuji za perspektivní, přestože jsou její kořeny v (aktuálně nepříliš nepopulární) Číně.

Před 3 týdny 03:29

Yoast doplněk ocení každý Wordpressák

Mám pro vás další tip k SEO, který tematicky navazuje na předchozí podcast o Collabimu. Studoval jsem, jak se změnila situace Wordpressu z hlediska použití a celkového podíl na trhu, a aktuálně dosahuje téměř 37 %.

8. červenec 2022 03:02

Vyzkoušejte SEO pomocníka Collabim

Na svém blogu se čím dál méně věnuji SEO optimalizaci, a to proto, že nedělám žádné hloubkové práce, takže mé znalosti jsou vhodné spíše pro ty jedince, kteří chtějí se SEO pracemi začít. Dnes tu ale pro vás mám po delší době pár zajímavých tipů, jak nad optimalizací pro vyhledávače uvažovat.

30. červen 2022 03:27

Nejčastější chyby při tvorbě nebo migraci e-shopu

U vzniku nových e-shopů bývám poměrně často, rozhodl jsem proto se sepsat nejčastější chyby, se kterými se setkávám. Pojďme se tedy na téma podívat víc do hloubky.

23. červen 2022 03:18

Víte, jak na skutečnou viditelnost PPC reklam

V posledních týdnech jsem se přesvědčil, že jako PPC specialista mám stále různé možnosti, jak získávat zkušenosti v oblasti reklamních systémů. Ověřil jsem si to zejména s klienty, u kterých jsem potřeboval reálně vidět vyhledávací PPC reklamu a musel si hrát s jinými ukazateli než je jen klasické zobrazení, proklik či CTR inzerátů.

17. červen 2022 02:24

Seznam Nákupy jedou plnou parou vpřed

Je to tady, Seznam Nákupy přechází do své druhé fáze. Český internetový gigant oznámil další novinky z této oblasti na svém workshopu, který proběhl na konci dubna, tak se na ně pojďme podívat.

21. květen 2022 03:29

Jak zkrotit výdaje za online reklamu

Vést úspěšný online projekt je bezesporu těžká věc. Mnohem náročnější je však se k úspěchu dopracovat, zejména když nemáte velký rozpočet k investicím do online marketingových kanálů. Určitě totiž chcete, aby byla vaše propagace dostatečná a vaše energie správně vynaložená.

15. květen 2022 03:00

Ochutnejte čerstvě upečené nástroje v Heurece

Oblíbený zbožový srovnávač a nákupní portál Heureka nedávno představil hned několik novinek. A my se podíváme na tu nejzajímavější. V Heurece totiž máte nyní možnost aktivovat si nástroje na párování kategorií a produktů a Simple bidding.

7. květen 2022 03:30

Víte, jak nastavit nové Google Analytics 4?

Dneska bych rád navázal na podcast o přechodu na Google Analytics 4. Vypíchl jsem pro vás ty nejdůležitější oblasti v nových GA4, které je třeba mít pod palcem. Pamatujte, že napojením Google Analytics na váš web či e-shop nastavení nového GA nekončí. Doporučuji projít vše, co znáte ze starší verze Universal.

29. duben 2022 05:11

Facebook Conversion Api: Jak na to?

Aktuálně velmi zásadním tématem z oblasti sociálních sítí je nastavení Facebook Conversion API, označováno také jako CAPI. Facebook musel přejít na jaře roku 2021 na vlastní řešení měření konverzí z důvodu cookies třetích stran nebo trackování uživatelů na zařízeních iOS 14.5. CAPI je navíc již dostupné i na největší e-shopové platformě Shoptet. Ten však s nasazením dost otálel, takže ho neočekávaně předběhl i Eshop-Rychle. Nicméně tuto novinku máme již k dispozici, a proto se na ni pojďme podívat blíže.