Podcast o cestování
NejnovějšíSezóna 1Epizoda 13Před šesti dny

Poslechněte si podcast: AČCKA: k čemu slouží a proč byste měli o ní vědět

O tom, jak asociace pomáhá cestovatelům a profesionálům v cestovním ruchu jsem si povídal s výkonnou ředitelkou asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřinou Chaloupkovou.

13:57

Podcast o cestování

Vydává: Václav Kirchner

Podcast o cestování je určen pro ty, kteří rádi cestují, poznávají nová místa, kulturu, lidi, jídlo, ale přitom si musí vystačit se svými pár týdny dovolené. Mými hosty, které si budu do pořadu zvát jsou lidé, kteří mají cestování doslova v krvi. A cílem našeho povídaní je vás inspirovat k další cestě za poznáním. Projekt je součástí: www.PorovnavacZajezdu.cz www.DovolenavAlpach.com

Web

Sezóna 1Epizoda 12Před týdnem 37:40

Putování Thajskem a Laosem trochu jinak

Vydejte se s námi v dnešním podcastu na putování Thajskem trochu jinak a přidejte si ke své cestě návštěvu Laosu. Do Thajska odcestovalo za posledních desetiletí několik stovek Čechů. Samostatně, nebo s cestovními kancelářemi. Mnoho z nich se do Thajska pravidelně vrací. Zdálo by se, že už všichni všude byli a že už není co objevovat. Opak je ale pravdou. Thajsko je velmi dynamicky se rozvíjející země, která ale lpí na mnoha věcech natolik tradičních, že se nemění celá staletí. Napětí mezi těmito dvěma protiklady vytváří velmi zajímavou současnost, která určitě stojí za vidění a prožití.

Sezóna 1Epizoda 11Před 2 týdny 26:53

2 méně známe trasy Svatojakubské cesty

V druhé části setkání s Lukášem, jsme si povídali o 2 méně známých Svatojakubských cestách. O Camino del Norte a Camino dos Faros.

Sezóna 1Epizoda 10Před 3 týdny 44:00

Svatojakubská cesta – jak se připravit na cestu

Tisíciletá Svatojakubská cesta vábí lidi svým neodolatelným kouzlem i v době, kdy se jedním dotykem prstu mohou na displej přivolat celý svět. O Svatojakubské cestě jsem si povídal s mým kamarádem Lukášem Věžníkem, který již Svatojakubskou cestu několikrát absolvoval.

Sezóna 1Epizoda 924. srpen 2023 27:33

V zavazadle převážela 64 ks hadů, 5 ks želv a 4 ks gekonů

V druhém díle našeho setkání, jsem si povídal s poručíkem Igorem Lenským, tiskovým mluvčím Celního úřadu Praha Ruzyně o vědomém pašeráctví a boji proti pašerákům na pražském letišti.

Sezóna 1Epizoda 818. srpen 2023 38:23

Přivézt si suvenýr z dovolené vás může přijít pěkně draho

Co je Tax free, kolik je povoleno vozit alkoholu na/z dovolené a co znamená zkratka CITES. O tom všem jsem si povídal s poručíkem Igorem Lenským, tiskovým mluvčím Celního úřadu Praha Ruzyně.

Sezóna 1Epizoda 710. srpen 2023 57:34

Ponaučení z požárů na ostrově Rhodos

Smyslem dnešního podcastu není do nekonečna rozebírat a soudit, zda evakuaci turistů z Rhodosu cestovky zvládly nebo nezvládly. Cílem dnešního podcastu je analyzovat nedávnou situaci na Rhodosu. Poučit se z ní. A ukázat si na jednotlivých příkladech, jak se zachovat v krizových situacích. Na co cestovatel má nebo nemá nárok. Jaké zákonné povinnosti má cestovní kancelář a kdy již jedná z dobré vůle.

Sezóna 1Epizoda 63. srpen 2023 20:11

Během COVIDu ukončilo svoji činnost na 300 cestovních kanceláří

Můžeme říct, že dnes máme období COVIDu za s sebou. Ale pojďme se přesto v dnešním podcastu podívat zpět do období COVIDu a říct si, jak se během této doby (ne)cestovalo a jaký dopad měla tato pandemie na cestovní ruch.

Sezóna 1Epizoda 528. červenec 2023 59:26

Jak vybrat správné safari, když se na něj chystáte poprvé

Na první pohled to vypadá jako jednoduchá věc – prostě dovolená na safari, v čem je problém? Problém asi ne, ale spoustu specifických věcí, které jsou s cestou na safari spojené, že se rozhodně vyplatí je vzít na vědomí, promyslet je a teprve potom udělat rozhodnutí kam se vydat, kdy se tam vydat, s kým se tam vydat apod. S cestou na safari je spojeno mnoho mýtů a falešných informací a mnohdy jsou tak zásadní, že mohou ovlivnit vaše rozhodování špatným směrem – zvlášť když se na safari vydáváte poprvé.

Sezóna 1Epizoda 420. červenec 2023 17:04

Cestování v divokých "devadesátkách"

Skoro 35 let můžeme svobodně cestovat. A od roku 1990 jsme do dnešní doby urazili v cestovatelské kultuře kus cesty. V dnešním podcastu jsme si s Janem Papežem zavzpomínali na divoká devadesátá léta a bizardní situace, které nám v té době přišly úplně normální. Bylo hodně vzpomínek, smíchu … Přejeme vám příjemný poslech při cestě za vzpomínkami.  

Sezóna 1Epizoda 313. červenec 2023 35:37

Na co si dát pozor při výběru dovolené

S Janem Papežem jsme si povídali o tom, na co si dát pozor při výběru dovolené a že stejný počet hvězd u různých hotelů neznamená stejnou kvalitu. Během našeho rozhovoru jsme došli k závěru, že na dovolené na nás mohou čekat daleko větší nástrahy, kdy v tu chvíli hvězdy přestávají hrát roli. www.porovnavaczajezdu.cz [https://www.porovnavaczajezdu.cz/] www.dovolenavalpach.com [https://www.dovolenavalpach.com/]