- Podcasty
- Podcast FAST 50 On Air
Poslechněte si podcast: Jak vybudovat globální lovebrand
Jak vytvořit globální lovebrand? Na toto téma jsme debatovali v tréninkovém centru AC Sparta Praha na Strahově. Hosty Kateřiny Novotné byli Michal Menšík z DoDo, Kamil Veselý z AC Sparta Praha, Marek Vašíček z FTMO a Martin Bernátek, zakladatel Ovečkárny and Entita.WTF.
Podcast FAST 50 On Air
Váš průvodce světem byznysu a technologií.
Jak investovat a vydělat
Do čeho se vyplatí investovat? Na toto téma jsme na setkání komunity Fast 50 diskutovali s Alanem Pockem z Investown, Štěpánem Uheríkem ze SatoshiLabs a Filipem Kejlou z Next wealth. Jak mohou být moderní technologie nápomocné při investování? Jaké jsou výhody a nevýhody investování do akcií, nemovitostí, kryptoměň a dalších? A jaká rizika na trhu jsou?
Vörösová a Malovec: Co má společného investiční fond Seed Starter s platformou Born Digital?
Born Digital kombinuje konverzační a generativní AI, Seed Starter podporuje startupy. V čem je Born Digital unikátní? Co znamená pojem digitální úředník? A co Seed Starter přináší startupům nebo novým začínajícím projektům? Za Katkou a Jirkou do podcastu Fast 50 On Air dorazili Tomáš Malovec, spoluzakladatel Born Digital a Beáta Vörösová, portfolio manažerka Seed Starter ČS.
Otakar Šuffner a Marek Vašíček: Dává to smysl, jsme si řekli, až po pěti letech
FTMO obchodníkům po celém světě umožňuje obchodovat s virtuálním kapitálem, poskytuje jim nástroje, zázemí i edukaci. Obchodování si tu vyzkoušelo už více než milion a půl lidí a v roce 2021 zaznamenali růst o více než 39 000 %, firmu navíc postavili bez investorů. Jaké byly jejich začátky? Za Katkou a Jirkou do podcastu Fast 50 On Air dorazili Otakar Šuffner a Marek Vašíček, zakladatelé FTMO.
Konstantin Margaretis: Na schůzce s prvním klientem jsme slíbili i nesplnitelné, naším zákazníkem jsou dodnes
Fullfilment na míru. To je heslo firmy Skladon, která nabízí kompletní zajištění logistických řešení. Dva kamarádi měli na rozjezd společnosti pouze 15 000 eur, které vyhráli v soutěži a papír s nápadem. Jaká byla jejich první zakázka? Kdo přišel s myšlenkou na takovou službu? A využívají ve svém skladu roboty? Za Jiřím a Katkou přišel do podcastu Fast 50 On Air Konstantin Margaretis, ředitel Skladonu.
David Polášek: Windy není klasická appka na počasí
Předpověď počasí Windy dokáže zachraňovat životy. Je totiž zaměřená na profesionální uživatele. Od sportovců, záchranářů a různých lidí, kteří potřebují vidět detailní předpověď počasí. Jak nápad na takovou aplikaci vznikl? Čím je výjimečná a odlišná od všech ostatních? Jaký je její růst a cílová skupina? O tom si Jiří a Katka povídali s Davidem Poláškem, marketingovým ředitelem Windy.
Jan Bednář: Prodat firmu je trochu jako rozvod, ne každý founder to ustojí. Se Shipmonkem se ale neloučím
Podnikat v Americe? To není jen tak. Hlavní nástrahou je podle Jana Bednáře konkurence. Když ale v 17 letech přicházel na Floridu nebylo to kvůli podnikání, ale kvůli hokeji. Oproti původnímu plánu se rozhodl ve Spojených státech zůstat a vyzkoušel si start několika projektů. Přelomem pro něj byla výhra podnikatelské soutěže na univerzitě v roce 2014. Právě tam se začal psát příběh společnosti ShipMonk, která je dnes jednou z největších fulfillmentových firem v Americe. Cesta to ale podle Bednáře nebyla jednoduchá, v začátcích prý o ukončení podnikání uvažoval skoro každý týden. Jak se mu teda podařilo vybudovat firmu, která má přes 2 000 zaměstnanců, 18 skladů a více než 100 milionů objednávek na kontě, a to bez pomoci investorů? A je pro něj těžké, že už v ShipMonku nemá hlavní slovo? Na to jsme se jednoho z nejúspěšnějších českých miliardářů ptali v nové epizodě Fast 50 On Air.
Bernátek: Den po prodeji podílu v Ovečkárně jsem nevěděl, co dělat. Zkušenosti chci předat dalším
Ze stánku na tržišti jeden z nejúspěšnějších českých e-shopů. Řeč je o Ovečkárně, největším tuzemském e-shopu s vlněnými výrobky. Ale pozor, Ovečkárna dnes úspěšně funguje také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku i Německu. Její zakladatel Martin Bernátek, který za úspěchem vlněného e-shopu stojí a firmu od začátku vybudoval, už veškerý svůj podíl ve firmě prodal a vedení e-shopu se nevěnuje. Co ale dělá nyní? Čemu přisuzuje úspěch Ovečkárny a co považuje za svou největší chybu? A dává vždy smysl expandovat do zahraničí? O tom, ale například také o úskalí budování rodinné firmy, jsme se s Martinem bavili v nové epizodě Fast 50 On Air.
Petr Moroz: SCAUT.com je jako lidský antivirus, údaje od kandidáta ověřujeme přímo u zdroje
Jeden z nejpalčivějších problémů současného recruitmentu pomáhá řešit SCAUT. Firma zakladatele Petra Moroze pomáhá zaměstnavatelům prověřovat pravdivost údajů uváděných kandidáty. To šetří čas i peníze HR oddělením, která tak předcházejí zaměstnávání nekvalitních kandidátů. Automatizovaný screening je u firem stále oblíbenější, protože umožňuje rychle ověřit například pravost vysokoškolského titulu kandidáta, jeho certifikace, nebo vyloučit extremistické chování na sociálních sítích. Jak to ale funguje? Které podvody jsou nejčastější? A dostali jsme se do situace, kdy si firmy a kandidáti navzájem lžou? O tom jsme se v nové epizodě Fast 50 On Air bavili se zakladatelem a CEO společnosti SCAUT Petrem Morozem.
Deloitte Technology Fast 50 Event: Hvězdy technologické scény radí, jak zvládnout růst firmy
Jak to udělat, aby vaše firma rostla a prosadila se ve světě plném konkurence? To bylo ústřední téma, které se neslo letos již čtvrtým setkáním komunity Deloitte Technology Fast 50. O svoje zkušenosti se s námi podělily hvězdy české technologické scény: Martin Cígler, zakladatel a CEO softwarové společnosti Seyfor; Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO vyhledávače Kiwi.com; a Lukáš Havlásek, chief e-commerce and innovations officer ve společnosti Notino. Všechny tyto firmy zažily raketový růst a patří k tomu nejlepšímu, co dokáže česká technologická scéna nabídnout. Setkání komunity Fast 50 proběhlo v kreativním hubu KUMST v Brně. Poslechněte si záznam z této říjnové debaty, kterou uváděl Tomáš Ráček z Deloitte.
Štěpán Uherík: Česko je kryptovelmoc. Podobná situace přichází jednou za 100 let
„Zcela určitě,“ odpovídá Štěpán Uherík, CFO SatoshiLabs, na otázku, zda se Česko řadí mezi „kryptovelmoci“. V nové epizodě Fast 50 On Air jsme se bavili o tom, čím se skupina SatoshiLabs, která stojí za vůbec první kryptopeněženkou na světě, zabývá v současnosti a kam směřuje. K slavnému Trezoru v posledních letech v rámci skupiny přibyly další tři projekty, mezi nimi i Invity, jehož je Štěpán spoluzakladatel a CEO. Misí SatoshiLabs podle něj zůstává posilování nezávislosti a síly jednotlivce. Kryptoměny podle něj nejsou pro každého, neboť vyžadují větší míru osobní odpovědnosti a také pro nováčky je obezřetnost namístě. Dává smysl spořit do bitcoinu? A jaký je nejbláznivější případ tokenizace? I to se dozvíte v nové epizodě.