Livesport Daily
27. září 2023

Poslechněte si podcast: #93: Změní podcast Kudy běží zajíc fotbalové prostředí v Česku? | Ondřej Novotný

Že dokáže vlastní kreativitou a vytrvalostí přepsat zvyklosti branže už Ondřej Novotný jednou dokázal, když dostal Oktagon mezi nejvýznamnější MMA organizace světa a do povědomí prakticky každého českého sportovního fanouška. Teď se o něco podobného pokouší ve fotbale se svým pořadem Kudy běží zajíc. Během necelých dvou týdnů posbíral na Herohero přes pět tisíc předplatitelů a se svými kolegy potvrdil pozici nejoblíbenějšího českého fotbalového podcastu. V čem je kouzlo Zajíce, jaké s ním má další plány a jak důležité jsou v tom všem peníze? I o tom v dnešním vydání otevřeně mluví Ondřej Novotný.

29:59

Livesport Daily

Vydává: Jakub Burian, Veronika Kubíčková, Lukáš Pečeně

První denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté. Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí. YouTube: https://flashsco.re/3ZP9lhO TikTok: https://flashsco.re/3ZLh7cA Instagram: https://flashsco.re/3PM5duj

Web

Dnes 25:59

#144: Získá Arsenal po dvaceti letech titul? >>> Viktor Freisinger

Dvacet let po legendárním tažení, kdy jejich tým neprohrál během sezony Premier League jediný duel, zažívají fanoušci Arsenalu po letech strádání opět radostné chvíle. K ligovému titulu měli Gunners nakročeno už v posledním ročníku, nakonec se z něj ale opět radoval Manchester City. Kanonýři ovšem útočí i tentokrát a po patnácti kolech drží první příčku tabulky anglické nejvyšší soutěže. V čem je největší kouzlo družiny manažera Mikela Artety a může současný tým opravdu pomýšlet na velké trofeje? To všechno jsme probrali s analytikem stanice Canal+ Sport, autorem podcastu Přímo z kabiny a fanouškem Arsenalu Viktorem Freisingerem. 

Včera 36:35

#143: Jak se vyrovnat s kritikou na sociálních sítích? >>> Jaromír Bosák

Jeho hlas doprovází fotbalové přenosy už tři dekády, jeho komentáře a hlášky má každý fanoušek spojené s velkými zápasy národního týmu, Ligy mistrů i domácí soutěže. Jaromír Bosák je jednou z největších postav televizní sportovní žurnalistiky v Česku. Jak náročný byl pro něj přechod z komentování české ligy k Premier League? Jaké to je snášet často kritiku na sociálních sítích? Jak moc zasahuje politika do sportu? A jaký byl nejlepší zápas, který během kariéry komentoval? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali právě s televizním komentátorem Jaromírem Bosákem. 

Před dvěma dny 36:05

#142: Proč je český skok na lyžích v krizi? >>> Jakub Janda

Začala nová sezóna Světového poháru ve skoku na lyžích, ale český fanoušek ji musí sledovat spíš s obavami. Sport, ve kterém se zlatým písmem do historie zapsala celá řada českých jmen, je v obrovské krizi. V posledních několika letech na světovou konkurenci nestačí a paběrkuje převážně v nižších soutěžích. Po desítkách let, během kterých se vždy našli skokani, kteří táhli tým a sbírali medailové úspěchy i na velkých akcích, se teď není o koho opřít. Jak si aktuálně český skok na lyžích stojí, a kde pro něj hledat podporu, když ztratil svůj dřívější lesk? Nejen tato témata jsme probrali s bývalým skokanem na lyžích Jakubem Jandou!

Před třemi dny 26:53

#141: Čeká Česko na Euru těžká nebo lehká skupina? >>> Lukáš Vácha

V sobotu odpoledne rozhodl los o tom, že Češi se ve skupině fotbalového Eura příští rok v létě utkají s Portugalskem, Tureckem a jedním ze čtveřice Gruzie, Kazachstán, Lucembursko nebo Řecko. Je to snadná skupina, nebo postup spíš očekávat nemůžeme? Jak velkou komplikací je to, že národní tým zatím nemá trenéra? A jak kvalitním kapitánem je Tomáš Souček? O tom všem jsme si bezprostředně po losu telefonicky povídali s dnešním hostem, kterým je bývalý reprezentant Lukáš Vácha.

Před šesti dny 31:49

#140: Může se brankář soustředit celých devadesát minut? >>> Václav Hladký

Soustředit se 90 minut na fotbal? Podle slov brankáře londýnského Arsenalu Aarona Ramsdalea je to minimálně pro něj nemožná záležitost. Zajímalo nás, jak to mají jiní brankáři a proto jsme v dnešní epizodě zavolali gólmanovi druholigového anglického Ipswiche Václavu Hladkému. Kromě koncentrace jsme se ho ptali i na jeho osobní výkony v této sezoně, protože český gólman zatím v Championshipu září a jeho tým drží postupovou druhou příčku.

Před týdnem 29:41

#139: Bude mít Česko tři kluby v pohárech i na jaře? >>> Lukáš Michalík

Český fotbal je na prahu velkého klubového úspěchu. Po čtyřech odehraných kolech základní části letošního pohárového ročníku patří českému fotbalu sedmá příčka z pohledu získaných bodů do koeficientu a velmi blízko je tak varianta, že do jarních bojů v evropských pohárech postoupí plzeňská Viktoria i obě pražská “S”. Jak velkou roli hraje v případě výkonů českých klubů v pohárové Evropě zvyšující se úroveň Fortuna ligy? Jde o záležitost jednoho ročníku nebo půjde o nový trend? A jak budou vypadat dnešní zápasy českých zástupců? To všechno jsme v dnešní epizodě podcastu Livesport Daily probrali s fotbalovým reportérem stanice Radiožurnál Sport Lukášem Michalíkem.

Před týdnem 34:24

#138: Jak Coerver rozvíjí mladé fotbalisty? >>> Tomáš Klečka

Tomáš Klečka se ve sportovním byznysu pohybuje už desítky let, mimo jiné jako sportovní agent. V poslední dekádě je jeho jméno silně spojené s tréninkovou metodou Coerver, která pochází z Nizozemska, zakládá si na perfektních dovednostech hráče s míčem a stojí třeba za raketovým vzestupem belgického fotbalu v minulém desetiletí. Klečka je majitelem licence pro Coerver v Česku a na Slovensku a stará se o proškolování nových a nových trenérů. Jak vnímá vývoj mládežnického fotbalu v Česku a jak jsou Coerveru otevřeny fotbalové kluby? I o tom je dnešní epizoda!

Před týdnem 29:03

#137: Kde je hranice mezi kontrolou a důvěrou hráčů? >>> Petr Nedvěd

Do hokejového světového šampionátu v Česku zbývá už jen necelý půlrok. Národní tým má za sebou první úspěšnou prověrku sezony v podobě vítězného Karjala Cupu a byl u toho i Petr Nedvěd, který se na post generálního manažera vrátil na jaře po roční pauze. Právě od něj a od kouče Radima Rulíka se očekává, že pro domácí mistrovství světa poskládají fungující mašinu, která bude bojovat o medaile. Kdy plánuje první inspekční let za hráči z NHL? Co z pohledu manažera říká na aféru fotbalového národního týmu? A jak vzpomíná na uvolněnější atmosféru americké kabiny ze začátku devadesátých let? To všechno jsme v dnešní epizodě podcastu Livesport Daily probrali s Petrem Nedvědem.

Před týdnem 45:07

#136: Jak změnit prostředí českého fotbalu? >>> Petr Čech

V dobách největší slávy si na jeho rukavicích pravidelně lámali zuby nejlepší útočníci na světě. Čtyřikrát vyhrál anglickou Premier League, je jejím rekordmanem v počtu vychytaných nul, jako jeden ze čtyř českých fotbalistů zvednul nad hlavu trofej za vítězství v Lize mistrů a patří mezi nejlepší brankáře fotbalové historie. Petr Čech ale v poslední době udivuje svět v hokejovém brankovišti a dočkal se angažmá i v britské nejvyšší soutěži v týmu úřadujícího šampiona Belfast Giants. Jak moc na ledě pomáhá veleúspěšná fotbalová kariéra? Jak moc má po letech dřiny a tvrdého tréninku zničené tělo? Proč nedostávají mladí brankáři v Česku víc příležitostí? A jak se může změnit prostředí českého fotbalu? To všechno jsme v dnešní epizodě podcastu Livesport Daily probrali s členem Síně slávy fotbalové Premier League Petrem Čechem.

Před týdnem 30:39

#135: Může rodina nahradit mentálního kouče? | Jiří Prskavec

Jiří Prskavec je fenomén, někteří kolegové z vodního slalomu o něm mluví jako o mimozemšťanovi. Mezi brankami se pohybuje zdánlivě bez nervů, s vodou je dokonale srostlý a už nějakou dobu je mu vlastně jedno, jestli jeden na kanoi nebo na kajaku. Ale co se děje uvnitř jeho hlavy a kde bere ten neskutečný klid? A může v dnešní době stabilní rodinné zázemí sportovci nahradit roli mentálního kouče? O tom všem je dnešní epizoda podcastu Livesport Daily, jejímž hostem je právě fenomenální vodní slalomář Jiří Prskavec.