Livesport Daily
4. září 2023

Poslechněte si podcast: #76: Jak světu bojových sportů škodí bizarní zápasy? | Robert Rampa

Dění v bojových sportech, respektive v MMA, se v Česku dostává čím dál více do popředí, souboje v kleci budí velkou pozornost a zájem médií nevyvolávají zápasníci už jen ve chvíli jejich velkého zápasu. Vedle toho ale v Česku působí také organizace, které pořádají naprosto bizarní souboje, zápasy influencerů a v plánu byly dokonce duely v nebezpečné fackované či kontroverzní souboj Romů a Ukrajinců bez pravidel. Kde je etická hranice těchto organizací? Jaké je jejich renomé mezi lidmi, kteří to s MMA myslí opravdu vážně? Jaké finanční odměny se v těchto zápasech vyplácí? A jak to vypadá s příštím zápasem Jiřího Procházky v UFC? To všechno jsme probrali s novinářem Mladé Fronty DNES Robertem Rampou.

21:00

Livesport Daily

Vydává: Jakub Burian, Veronika Kubíčková, Lukáš Pečeně

První denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté. Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí.

Web

Dnes 31:37

#98: Je přestup do Dánska správným krokem v kariéře? | Adam Gabriel

Aktuální sezónu zahájil ještě jako hráč Hradce Králové, teď už ale kope v Dánsku. Pravý obránce Adam Gabriel totiž na konci srpna přestoupil do FC Midtjylland, klubu, který ho už delší dobu sledoval. Jak si zvyká na dánskou ligu, v čem se liší od té české a jak přesně probíhala jednání o přestupu? O tom všem jsme si povídali v dnešní epizodě podcastu Livesport Daily, jejímž hostem byl právě Adam Gabriel.

Včera 20:50

#97: Jaké renomé má domácí pohárová soutěž? | Stanislav Hrabě

Domácí pohárová soutěž je aktuálně ve svém 3. kole a ze hry už je hned několik týmů z FORTUNA:LIGY, naopak Sparta a Slavia se postaraly v Líšni respektive Kroměříži o velký fotbalový svátek. Jaká je motivace klubů uspět v MOL Cupu a jaké je renomé pohárové soutěže v Česku? Téma, které do dnešního dílu Livesport Daily přišel rozebrat fotbalový novinář Stanislav Hrabě.

Před dvěma dny 27:29

#96: Jak fotbalista vnímá, když se mění trenér? | Jakub Podaný

Mnohdy se u týmu ani neohřeje, na realizaci svých plánů často ani nedostane čas. Stačí pár nepovedených zápasů a může si hledat nové angažmá. Život fotbalového trenéra na lavičce týmu nebývá dlouhý. Jak kruté může být trenérské řemeslo? A nebývá často obětním beránkem, kterého po několika neúspěšných zápasech předhodí vedení týmu kritikům a naštvaným fanouškům? O tom jsme dnes mluvili s fotbalovým expertem a bývalým ligovým fotbalistou Jakubem Podaným!

Před pěti dny 30:23

#95: Je virtuální fotbal ještě podobný tomu skutečnému? | Filip Lejček

Fotbal je nejpopulárnějším sportem na světě a tak není divu, že i jeho počítačová simulace patří mezi nejoblíbenější hry planety. Dnes oficiálně vychází EA Sports FC 2024, tedy další díl ze série, která byla doposud známá jako FIFA. Znamená změna názvu něco pro samotnou hratelnost a je vlastně tahle hra ještě podobná skutečnému fotbalu? I o tom jsme si povídali s esportovým a také fotbalovým komentátorem Filipem Lejčkem.

Před šesti dny 21:57

#94: Jak moc se proměnila image trenéra Pavla Vrby? | David Čermák

Pavel Vrba je jedním z nejúspěšnějších trenérů v dějinách české nejvyšší fotbalové soutěže. Na kontě má tři tituly s plzeňskou Viktorkou, ale v poslední době počítá především neúspěšná angažmá. Po Spartě a Baníku nyní prožívá vůbec nejhorší období ve Zlíně, se kterým je na posledním místě tabulky, a v posledních dvou kolech inkasoval hrůzostrašných dvanáct gólů. Jaké je pozadí kariérního sešupu kouče, který ve své době udával trendy a změnil český klubový fotbal? Téma, které jsme v dnešním díle Livesport Daily probrali s fotbalovým novinářem Mladé fronty DNES Davidem Čermákem.

Před týdnem 29:59

#93: Změní podcast Kudy běží zajíc fotbalové prostředí v Česku? | Ondřej Novotný

Že dokáže vlastní kreativitou a vytrvalostí přepsat zvyklosti branže už Ondřej Novotný jednou dokázal, když dostal Oktagon mezi nejvýznamnější MMA organizace světa a do povědomí prakticky každého českého sportovního fanouška. Teď se o něco podobného pokouší ve fotbale se svým pořadem Kudy běží zajíc. Během necelých dvou týdnů posbíral na Herohero přes pět tisíc předplatitelů a se svými kolegy potvrdil pozici nejoblíbenějšího českého fotbalového podcastu. V čem je kouzlo Zajíce, jaké s ním má další plány a jak důležité jsou v tom všem peníze? I o tom v dnešním vydání otevřeně mluví Ondřej Novotný.

Před týdnem 25:03

#92: Jak důležitá jsou pro společnost fotbalová derby? | Miroslav Šifta

Nedělní třaskavé pražské derby mezi Spartou a Slavií nabídlo kromě remízy 1:1 spoustu emotivních momentů, které názorově rozdělily  českou sportovní veřejnost. O víkendu se ale po fotbalové Evropě odehrála celá řada dalších velkých zápasů, včetně několika lokálních a společensky velmi důležitých derby. Jaké události přinesly velké zápasy v Anglii, Francii, Nizozemsku, Španělsku ale i Česku jsme probrali s autorem článků Derby week, fotbalovým publicistou a geografem Miroslavem Šiftou.

Před týdnem 40:44

#91: Je vedení FAČR spokojené s atmosférou kolem národního týmu? | Petr Fousek

Český fotbal schytal v poslední době po období relativního klidu několik nepříjemných ran. Kauzy kolem ovlivňování zápasů v nižších soutěžích, blamáž během losování MOL Cupu, nepovedená vystoupení národního týmu nebo nečekaný konec technického ředitele - to všechno jsou věci, které náročný český fanoušek nemohl jen tak přejít. V dnešním vydání Livesport Daily jsme měli exkluzivní možnost vyzpovídat na Strahově muže, který český fotbal už přes dva roky řídí. Na otázky, které se týkaly nejenom uvedených témat, odpovídal předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. 

Před týdnem 30:21

#90: Plní Národní sportovní agentura svou funkci? | Ondřej Šebek

Od svého vzniku byla opakovaně terčem kritiky - přitom si od ní sportovci slibovali, že bude efektivně rozdělovat veřejné peníze tam, kam bude potřeba. Během covidu pomáhala umazat prostřednictvím některých dotací ztráty, do kterých se kluby po zavření sportovišť dostaly, během energetické krize jim zase přispívala na zvýšené náklady spojené s růstem cen energií. Jak se od začátku svého působení proměnila? Podařilo se přenastavit kontrolní procesy tak, aby se peníze rozdělovaly efektivně a podle zákonů a pravidel pro čerpání dotací? A co nápady na její transformaci na ministerstvo sportu, dávají smysl?

Před týdnem 21:01

#89: Jaké bude 308. derby mezi Spartou a Slavií? | Erich Brabec

Zraky fotbalových fanoušků z celého Česka míří v kalendáři k neděli a datu 24. září, kdy je na programu první pražské derby letošního ligového ročníku, které má ve fotbalových dějinách pořadové číslo 308. Sparta a Slavia vedou po osmi kolech tabulku Fortuna ligy, jako jediné dva týmy ještě neprohrály a schyluje se k další bitvě, která se rozhodně nevede jen na hřišti a která přesahuje svět sportu. V dnešním díle Livesport Daily jsme probrali aktuální dění v táborech dvou odvěkých rivalů s Erichem Brabcem, bývalým hráčem, který oblékl kapitánskou pásku jak ve Slavii, tak ve Spartě.