Podcast ČESKÉ STAVBY.cz
Sezóna 1Epizoda 496. září 2023

Poslechněte si podcast: Zahrádkářský podcast: Září v zahradě

Dnešní epizoda bude věnována září v zahradách [https://www.ceskestavby.cz/rok-na-zahrade/zari-na-zahrade-20531.html], konkrétně dozrávání plodové zeleniny a triků, jak její vegetaci prodloužit. Zaměříme se i na jedy v plodové zelenině, jejichž výskyt je právě na konci sezóny typický. Dobrým příkladem jsou třeba nezralá rajčata.

22:16

Podcast ČESKÉ STAVBY.cz

Vydává: ČESKÉSTAVBY.cz

Nový podcast o všem, co vás zajímá a co byste měli znát v oblasti stavby, bydlení a zahrady. 🏠 Čeká vás stavba či rekonstrukce domu? ⛏️Chcete zrekonstruovat byt, nebo jen načerpat inspiraci, jak ho útulně a prakticky zařídit? 🪴 Nebo máte chatu, zahradu, milujete přírodu a chcete radu, inspiraci, na co se v daném období připravit? V tom případě jste tady správně a informace můžete dále čerpat i na našem webu https://www.ceskestavby.cz Pořadem provází Jana Machová a Jan Cempírek. ČESKÉ STAVBY [https://www.ceskestavby.cz]

Web

Před týdnem 31:01

I stavebnictví se musí vypořádat s klimatickou změnou, výroba cementu je obřím zdrojem emisí CO2

🌍 Udržitelnost, uhlíková neutralita, klimatická změna. I tato témata hýbou stavebnictvím. 🏘️ A nejde jen o nízkoenergetické bydlení, ale také o samotný proces výstavby a výroby stavebních materiálů. ℹ️ O tom, jak na tyto výzvy reaguje velká betonářská společnost, nám přišel říct Vesselin Barliev ze společnosti CEMEX Czech Republic.

Před 2 týdny 30:35

Kamna jako zdroj tepla do domu? Nejsou odepsaná, naopak na ně můžete dostat i dotaci

🔥 Pohodlně se usaďte a přiložte do ohně. Cítíte to sálavé teplo? Slyšíte praskání plamenů? Tak to jste tady správně: dnešní epizoda se bude věnovat topení v kamnech. 🪵 Jaké druhy kamen si můžete dneska pořídit? 🪵 Jsou lepší krbová kamna nebo třeba ta peletová? 🪵 Na jaká kamna dostanete dotaci? 🪵 Jaká kamna se hodí právě pro vás? 🪵 Do jaké místnosti umístit kamna? 🪵 Jak se o kamna starat a udržovat je? 🪵 Jak správně topit, abychom oheň nezahltili nebo naopak nedusili? 🪵 Jaké palivo vybrat, jak skladovat palivové dřevo? ✅ To všechno a ještě o něco víc vám prozradí náš host, Ing. Josef Starove z firmy HAAS + SOHN Rukov, která se výrobou kamen zabývá už od 90. let minulého století a z jejichž továrny v podhůří Lužických hor začala do celého světa putovat kamna, která byla technicky vždy o kus napřed. 

7. listopad 2023 46:25

S Ivou Šmídovou o interiérovém designu, home stagingu a její knize Útulný domov krok za krokem

🏠 „Jedna z nejdůležitějších věcí a zároveň ta nejtěžší je opravdu si zařizování svého bydlení užít,“ říká interiérová designérka Iva Šmídová. V této epizodě si povídáme s návrhářkou interiérů Ivou Šmídovou. Zajímá nás, jak vtisknout svému obydlí duši, útulnost a pocit opravdového domova. ✅ Jaké jsou teď momentální trendy v zařizování interiérů? ✅ Jak pracovat s doplňky a dekoracemi? ✅ Jaké volit barvy? ✅ Jak zařídit jednotlivé místnosti bytu? ✅ Co vlastně dělá interiérová designerka nebo designer a kolik vás budou stát jejich služby? Na to vše jsme se Ivy zeptali a vy si teď můžete poslechnout její odpovědi. Kdo je Iva Šmídová? Jako návrhářka interiérů pracuje od roku 2009, ale design v různých podobách ji provází už od studií textilního výtvarnictví. V roce 2005 absolvovala v Londýně kurz Home Stagingu u tehdy slavné Ann Maurice, hvězdy anglického pořadu House Doctor. Je zastáncem rčení, že každý interiér může být funkční a krásný bez ohledu na výši rozpočtu. Je autorkou knihy Útulný domov krok za krokem.

Sezóna 130. říjen 2023 36:47

Modulární domy mění způsob, jakým se díváme na bydlení.

🏘️ Modulární domy slibují revoluci v oblasti architektury a bydlení. Přinášejí možnost přizpůsobit naše domovy tak, aby lépe vyhovovaly našim potřebám a životnímu stylu. ✅ Jaké jsou skutečné výhody modulových staveb? ✅ Hodí se jako bydlení pro rodinu? ✅ Mají i nějaké nedostatky? To vše nám prozradí Honza Bednář ze společnosti EASY Homes. https://easyhomes.cz/ [https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&redir_token=QUFFLUhqbTAyS0JyT2tYZzNfY2xZbGJEUjRjVm0zVGRHQXxBQ3Jtc0ttcVNFUFBON1pzbUgzazdtT3R6VjhlOEFnRFpuWjdOQ2hyMnpjRXBqSlluSHpsZUVmSzRnek1mbTVYZnNTaVM2TjgxRElZakg0TUhELURhejRfSHAzelVJX0p0RHRpVEdVcG5sVG1jUlhsaDFCSlkwcw&q=https%3A%2F%2Feasyhomes.cz%2F&v=UGaw5HeOH3U]

Sezóna 1Epizoda 5316. říjen 2023 37:10

Pochozí sklo dodá architektuře kouzlo: světlíky z tohoto materiálu jsou designový skvost

🪟 Pochozí sklo už nenajdete jen na honosných korporátních budovách, ale také ve školách, bytovkách i rodinných domech. 🏠 Pochozí světlíky jsou totiž nejen vysoce atraktivní, ale také vnášejí denní světlo do interiéru, čímž šetří peníze i psychiku jeho obyvatel.

Sezóna 1Epizoda 522. říjen 2023 17:23

Zahrádkářský podcast: Říjen v zahradě

Dnešní epizoda bude věnována říjnu v zahradách [https://www.ceskestavby.cz/rok-na-zahrade/rijen-na-zahrade-20532.html], konkrétně tématu pro říjen dosti netypickému. Totiž skalkám. Zkušenější skalničkáři již vědí, že je nejlepší založit novou skalku na podzim, nechat přes zimu ležet ladem a na jaře osázet. A ti začínající by to měli dělat stejně. Nejprve ale pár obecnějších slov o říjnové zahradě. Ta je totiž především o výsadbách.

Sezóna 1Epizoda 5127. září 2023 31:59

Bioklimatické pergoly: jak fungují, co umí a na co si dát pozor?

Bioklimatická pergola. Trochu záhadný název označuje chytrou pergolu, která mění své vlastnosti podle počasí nebo vašeho přání. Když pálí slunce, tak stíní. Když prší, chrání před deštěm. Když fouká, chrání před větrem. Když je potřeba světlo, otevře se nebi. Jak to funguje? Co všechno taková pergola umí? Kolik stojí a na co si dát při nákupu bioklimatické pergoly [https://www.ceskestavby.cz/clanky/bioklimaticka-hlinikova-pergola-artosi-s-unikatnimi-doplnky-30686.html] pozor? To vše a mnohem více zjistíte v našem podcastu.

Sezóna 1Epizoda 507. září 2023 26:08

Patentovaná česká technologie na rekuperaci tepla z odpadní vody vrátí do oběhu 80 % tepla

Když vypustíte vanu, s teplou vodou odejde i energie, kterou jste na její ohřev spotřebovali. S rekuperací odpadní vody [https://www.ceskestavby.cz/clanky/ceska-rekuperacni-technologie-vrati-do-obehu-80-tepla-z-odpadni-vody-co-zaznelo-v-podcastu-32515.html] ji můžete znovu použít. Podle Ing. Michala Zezulky z AKIRE [https://www.akire.cz/rekuperace-tepla/rekuperace-akiretherm-home/] tak můžete snížit energetickou náročnost vašeho bydlení o desítky procent a ušetřit slušné  peníze. Jak to všechno funguje? Poslechněte si náš podcast.

Sezóna 1Epizoda 4830. srpen 2023 34:03

PackWall promění staré tetrapaky ve funkční stavební desky

Staré nápojové kartony dávají materiálu zajímavé vlastnosti. Jak se z recyklovaných nápojových kartonů vyrábí stavební materiál [https://www.ceskestavby.cz/clanky/premena-nepotrebneho-odpadu-na-funkcni-produkt-30209.html]? A jak se dá inovativně využít třeba u vás doma? Poslechněte si, jak se z odpadních tetrapaků stávají revoluční stavební a nábytkářské desky, které mají jedinečný design, vysoký útlum hluku, žádné přidané chemikálie, šetří přírodu a jsou opakovaně recyklovatelné.