Livesport Daily
26. červen 2023

Poslechněte si podcast: #26: Jaký je život nejslavnějšího fotbalového novináře světa? | Fabrizio Romano

Osmnáct milionů sledujících na Instagramu, šestnáct milionů na Twitteru. To je aktuální bilance nejpopulárnějšího fotbalového novináře současnosti, Itala Fabrizia Romana. Insider, který ví o každém pohybu na přestupovém trhu a o všechny informace se dělí s fanoušky, si za posledních pár let získal obrovskou popularitu. Jeho věta “Here we go!”, kterou oznamuje, že mezi kluby došlo k domluvení přestupu, už stihla zlidovět. A právě Fabrizio Romano byl exkluzivním hostem podcastu Livesport Daily! Rozhovor vám nabízíme v originálním anglickém znění, pokud dáváte přednost češtině, na livesport.cz/zpravy najdete video s českými titulky.

24:31

Livesport Daily

Vydává: Jakub Burian, Veronika Kubíčková, Lukáš Pečeně

První denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté. Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí.

Web

Včera 27:29

#96: Jak fotbalista vnímá, když se mění trenér? | Jakub Podaný

Mnohdy se u týmu ani neohřeje, na realizaci svých plánů často ani nedostane čas. Stačí pár nepovedených zápasů a může si hledat nové angažmá. Život fotbalového trenéra na lavičce týmu nebývá dlouhý. Jak kruté může být trenérské řemeslo? A nebývá často obětním beránkem, kterého po několika neúspěšných zápasech předhodí vedení týmu kritikům a naštvaným fanouškům? O tom jsme dnes mluvili s fotbalovým expertem a bývalým ligovým fotbalistou Jakubem Podaným!

Před čtyřmi dny 30:23

#95: Je virtuální fotbal ještě podobný tomu skutečnému? | Filip Lejček

Fotbal je nejpopulárnějším sportem na světě a tak není divu, že i jeho počítačová simulace patří mezi nejoblíbenější hry planety. Dnes oficiálně vychází EA Sports FC 2024, tedy další díl ze série, která byla doposud známá jako FIFA. Znamená změna názvu něco pro samotnou hratelnost a je vlastně tahle hra ještě podobná skutečnému fotbalu? I o tom jsme si povídali s esportovým a také fotbalovým komentátorem Filipem Lejčkem.

Před pěti dny 21:57

#94: Jak moc se proměnila image trenéra Pavla Vrby? | David Čermák

Pavel Vrba je jedním z nejúspěšnějších trenérů v dějinách české nejvyšší fotbalové soutěže. Na kontě má tři tituly s plzeňskou Viktorkou, ale v poslední době počítá především neúspěšná angažmá. Po Spartě a Baníku nyní prožívá vůbec nejhorší období ve Zlíně, se kterým je na posledním místě tabulky, a v posledních dvou kolech inkasoval hrůzostrašných dvanáct gólů. Jaké je pozadí kariérního sešupu kouče, který ve své době udával trendy a změnil český klubový fotbal? Téma, které jsme v dnešním díle Livesport Daily probrali s fotbalovým novinářem Mladé fronty DNES Davidem Čermákem.

Před šesti dny 29:59

#93: Změní podcast Kudy běží zajíc fotbalové prostředí v Česku? | Ondřej Novotný

Že dokáže vlastní kreativitou a vytrvalostí přepsat zvyklosti branže už Ondřej Novotný jednou dokázal, když dostal Oktagon mezi nejvýznamnější MMA organizace světa a do povědomí prakticky každého českého sportovního fanouška. Teď se o něco podobného pokouší ve fotbale se svým pořadem Kudy běží zajíc. Během necelých dvou týdnů posbíral na Herohero přes pět tisíc předplatitelů a se svými kolegy potvrdil pozici nejoblíbenějšího českého fotbalového podcastu. V čem je kouzlo Zajíce, jaké s ním má další plány a jak důležité jsou v tom všem peníze? I o tom v dnešním vydání otevřeně mluví Ondřej Novotný.

Před týdnem 25:03

#92: Jak důležitá jsou pro společnost fotbalová derby? | Miroslav Šifta

Nedělní třaskavé pražské derby mezi Spartou a Slavií nabídlo kromě remízy 1:1 spoustu emotivních momentů, které názorově rozdělily  českou sportovní veřejnost. O víkendu se ale po fotbalové Evropě odehrála celá řada dalších velkých zápasů, včetně několika lokálních a společensky velmi důležitých derby. Jaké události přinesly velké zápasy v Anglii, Francii, Nizozemsku, Španělsku ale i Česku jsme probrali s autorem článků Derby week, fotbalovým publicistou a geografem Miroslavem Šiftou.

Před týdnem 40:44

#91: Je vedení FAČR spokojené s atmosférou kolem národního týmu? | Petr Fousek

Český fotbal schytal v poslední době po období relativního klidu několik nepříjemných ran. Kauzy kolem ovlivňování zápasů v nižších soutěžích, blamáž během losování MOL Cupu, nepovedená vystoupení národního týmu nebo nečekaný konec technického ředitele - to všechno jsou věci, které náročný český fanoušek nemohl jen tak přejít. V dnešním vydání Livesport Daily jsme měli exkluzivní možnost vyzpovídat na Strahově muže, který český fotbal už přes dva roky řídí. Na otázky, které se týkaly nejenom uvedených témat, odpovídal předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. 

Před týdnem 30:21

#90: Plní Národní sportovní agentura svou funkci? | Ondřej Šebek

Od svého vzniku byla opakovaně terčem kritiky - přitom si od ní sportovci slibovali, že bude efektivně rozdělovat veřejné peníze tam, kam bude potřeba. Během covidu pomáhala umazat prostřednictvím některých dotací ztráty, do kterých se kluby po zavření sportovišť dostaly, během energetické krize jim zase přispívala na zvýšené náklady spojené s růstem cen energií. Jak se od začátku svého působení proměnila? Podařilo se přenastavit kontrolní procesy tak, aby se peníze rozdělovaly efektivně a podle zákonů a pravidel pro čerpání dotací? A co nápady na její transformaci na ministerstvo sportu, dávají smysl?

Před týdnem 21:01

#89: Jaké bude 308. derby mezi Spartou a Slavií? | Erich Brabec

Zraky fotbalových fanoušků z celého Česka míří v kalendáři k neděli a datu 24. září, kdy je na programu první pražské derby letošního ligového ročníku, které má ve fotbalových dějinách pořadové číslo 308. Sparta a Slavia vedou po osmi kolech tabulku Fortuna ligy, jako jediné dva týmy ještě neprohrály a schyluje se k další bitvě, která se rozhodně nevede jen na hřišti a která přesahuje svět sportu. V dnešním díle Livesport Daily jsme probrali aktuální dění v táborech dvou odvěkých rivalů s Erichem Brabcem, bývalým hráčem, který oblékl kapitánskou pásku jak ve Slavii, tak ve Spartě.

Před týdnem 25:22

#88: Vyplatí se mladým českým brankářům přestup do zahraničí? | Lukáš Horníček & Radek Vítek

Včera se rozjely zápasy fotbalové Ligy mistrů a dnes bude nejprestižnější fotbalová klubová soutěž pokračovat dalšími duely. V rámci nich se předvedou i portugalská Braga a slavný Manchester United. Oba kluby spojuje jedno - na svou šanci v nich čekají mladí čeští brankáři. A s oběma jsme pro vás pro tento díl připravili rozhovor. Začínáme s dvojkou Bragy Lukášem Horníčkem a pak navážeme s Radkem Vítkem, který hájí dres Manchesteru United.

Před 2 týdny 31:17

#87: Je ragby vyspělejší sport než fotbal? | Jiří Štěpán

Ve Francii na začátku září odstartovalo Mistrovství světa v ragby. A i když v Česku se o tomto běžně sportu moc nemluví, během každého světového šampionátu i čeští diváci tento turnaj tradičně hojně sledují a jsou fascinováni mimo jiné i férovostí, která v ragby panuje. I o tom jsme mluvili s komentátorem ČT sport Jiřím Štěpánem!