Livesport Daily
23. květen 2023

Poslechněte si podcast: #2: V čem je kouzlo české fotbalové ligy? | Pavel Jahoda

Hostem dnešního vydání Livesport Daily je fotbalový novinář Pavel Jahoda. Pavel sedm let natáčí fotbalový podcast na webu ČT sport a tak je ideálním člověkem, který může odpovědět na otázku tohoto dílu - proč v záplavě těch nejlepších fotbalových lig světa sledovat zrovna tu českou? Jaká specifika má a v čem se za poslední roky posunula? Livesport Zprávy - místo, kde najdete spoustu dalších sportovních informací, zajímavostí, analýz a zpráv. www.livesport.cz/zpravy

18:31

Livesport Daily

Vydává: Jakub Burian, Veronika Kubíčková, Lukáš Pečeně

První denní sportovní podcast v Česku. Expresní formát, netradiční témata, exkluzivní hosté. Každodenní porce sportovních informací pro ty, kterým jen výsledky nestačí.

Web

Dnes 25:03

#92: Jak důležitá jsou pro společnost fotbalová derby? | Miroslav Šifta

Nedělní třaskavé pražské derby mezi Spartou a Slavií nabídlo kromě remízy 1:1 spoustu emotivních momentů, které názorově rozdělily  českou sportovní veřejnost. O víkendu se ale po fotbalové Evropě odehrála celá řada dalších velkých zápasů, včetně několika lokálních a společensky velmi důležitých derby. Jaké události přinesly velké zápasy v Anglii, Francii, Nizozemsku, Španělsku ale i Česku jsme probrali s autorem článků Derby week, fotbalovým publicistou a geografem Miroslavem Šiftou.

Včera 40:44

#91: Je vedení FAČR spokojené s atmosférou kolem národního týmu? | Petr Fousek

Český fotbal schytal v poslední době po období relativního klidu několik nepříjemných ran. Kauzy kolem ovlivňování zápasů v nižších soutěžích, blamáž během losování MOL Cupu, nepovedená vystoupení národního týmu nebo nečekaný konec technického ředitele - to všechno jsou věci, které náročný český fanoušek nemohl jen tak přejít. V dnešním vydání Livesport Daily jsme měli exkluzivní možnost vyzpovídat na Strahově muže, který český fotbal už přes dva roky řídí. Na otázky, které se týkaly nejenom uvedených témat, odpovídal předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. 

Před čtyřmi dny 30:21

#90: Plní Národní sportovní agentura svou funkci? | Ondřej Šebek

Od svého vzniku byla opakovaně terčem kritiky - přitom si od ní sportovci slibovali, že bude efektivně rozdělovat veřejné peníze tam, kam bude potřeba. Během covidu pomáhala umazat prostřednictvím některých dotací ztráty, do kterých se kluby po zavření sportovišť dostaly, během energetické krize jim zase přispívala na zvýšené náklady spojené s růstem cen energií. Jak se od začátku svého působení proměnila? Podařilo se přenastavit kontrolní procesy tak, aby se peníze rozdělovaly efektivně a podle zákonů a pravidel pro čerpání dotací? A co nápady na její transformaci na ministerstvo sportu, dávají smysl?

Před pěti dny 21:01

#89: Jaké bude 308. derby mezi Spartou a Slavií? | Erich Brabec

Zraky fotbalových fanoušků z celého Česka míří v kalendáři k neděli a datu 24. září, kdy je na programu první pražské derby letošního ligového ročníku, které má ve fotbalových dějinách pořadové číslo 308. Sparta a Slavia vedou po osmi kolech tabulku Fortuna ligy, jako jediné dva týmy ještě neprohrály a schyluje se k další bitvě, která se rozhodně nevede jen na hřišti a která přesahuje svět sportu. V dnešním díle Livesport Daily jsme probrali aktuální dění v táborech dvou odvěkých rivalů s Erichem Brabcem, bývalým hráčem, který oblékl kapitánskou pásku jak ve Slavii, tak ve Spartě.

Před šesti dny 25:22

#88: Vyplatí se mladým českým brankářům přestup do zahraničí? | Lukáš Horníček & Radek Vítek

Včera se rozjely zápasy fotbalové Ligy mistrů a dnes bude nejprestižnější fotbalová klubová soutěž pokračovat dalšími duely. V rámci nich se předvedou i portugalská Braga a slavný Manchester United. Oba kluby spojuje jedno - na svou šanci v nich čekají mladí čeští brankáři. A s oběma jsme pro vás pro tento díl připravili rozhovor. Začínáme s dvojkou Bragy Lukášem Horníčkem a pak navážeme s Radkem Vítkem, který hájí dres Manchesteru United.

Před týdnem 31:17

#87: Je ragby vyspělejší sport než fotbal? | Jiří Štěpán

Ve Francii na začátku září odstartovalo Mistrovství světa v ragby. A i když v Česku se o tomto běžně sportu moc nemluví, během každého světového šampionátu i čeští diváci tento turnaj tradičně hojně sledují a jsou fascinováni mimo jiné i férovostí, která v ragby panuje. I o tom jsme mluvili s komentátorem ČT sport Jiřím Štěpánem!

Před týdnem 29:50

#86: Jak se pozná zdravá kabina ligového týmu? | Jaroslav Köstl

Už deset let je součástí realizačního týmu trenéra Jindřicha Trpišovského, se kterým prošel všechny poslední štace od Žižkova, přes Liberec až po Slavii. Společně se svými kolegy nyní stojí před jasně definovaným úkolem - vrátit ligový titul zpět do Edenu. Jaké jsou jeho osobní ambice v roli fotbalového kouče? Jak funguje slávistická kabina? Jaký je jeho vztah k pražské Bohemce, kde dělal před lety vůbec prvního tiskového mluvčího? A jak důležité je pro sešívané nadcházející derby proti Spartě? To všechno jsme probrali v dnešním vydání Livesport Daily s Jaroslavem Köstlem.

Před týdnem 27:39

#85: Jak změní příchod Harryho Kanea Bayern a celou Bundesligu? | Luboš Brabec

Přestup, o kterém se poslední roky mluvilo jen v teoretické rovině, se stal v létě skutečností a Harry Kane opustil milovaný Tottenham a anglickou Premier League. V Bayernu si na začátku ročníku drží průměr jednoho ligového gólu na zápas a i v Německu tak zatím potvrzuje svůj instinkt chladnokrevného zabijáka. Jak příchod kapitána anglického národního týmu ovlivní hru Bayernu a celou Bundesligu? Proč nechodí angličtí hráči do Německa ve větším počtu? Jaké jsou vyhlídky českého tria v Leverkusenu? A v čem je výjimečnost Bundesligy? To všechno jsme probrali se sportovním novinářem a expertem na německý fotbal Lubošem Brabcem. 

Před týdnem 28:20

#84: Rodí se nový český tenisový talent? | Jakub Menšík & Tomáš Josefus

Zaujal svým vystoupením na US Open, přitom šlo o jeho debut na grandslamu dospělých. Bez respektu k ostřílenějším soupeřům prošel Jakub Menšík kvalifikací a na místo plánovaných turnajů nižší třídy se zdržel v New Yorku se svým trenérem déle, než čekal. Nakonec mu stopku v postupu hlavní soutěží vystavil až ve třetím kole devátý nasazený hráč, domácí Taylor Fritz. A týden na to se jeho jméno objevilo v nominaci trenéra daviscupového týmu Jaroslava Navrátila. Právě Jakub Menšík a také jeho trenér Tomáš Josefus jsou hosty dnešní epizody.

Před týdnem 28:16

#83: Je na tom slovenská reprezentace lépe než česká? | Roman Pivarník

Česká i slovenská fotbalová reprezentace za sebou mají další část kvalifikačních bojů o Mistrovství Evropy 2024. Obě země jsou zatím ve svých tabulkách na druhém místě, ale zdá se, že na Slovensku aktuálně panuje ohledně národního týmu pozitivnější atmosféra než v Česku. Čím to je, jak se na Slovensku pracuje s mládeží a v čem mají obě reprezentace problémy? O tom dnes s technickým ředitelem Slovenského fotbalového svazu Romanem Pivarníkem!