• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
Sezóna 226. červenec 2023

Poslechněte si podcast: #108 Unikátní potenciál dětí je vhodné rozvíjet, nikoliv ho potlačovat

Zkoumají metody, které pomáhají pedagogům a rodičům s hledáním i rozvojem potenciálu u dětí. Pro změny ve školství není podle nich nutné ohýbat celý systém, ale aplikovat kreativní novodobé metody, které dávají dětem prostor pro to se projevit a být unikátní, poté lépe přijímají odlišnosti ostatních. Hosty podcastu Po mateřských stopách jsou Václav Flíček a Zdeněk Sklenář z nezisková organizace Projekt Budoucnost.

57:49

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před týdnem 44:09

#122 Předvánoční shon v domácnostech. Je to jen na matkách?

Řekl někdo vašemu dítěti, že Ježíšek neexistuje? Nakupoval váš muž dárky až na Štědrý den? Ozdobili jste strom, aby se na něj vzápětí pověsil váš dobře živený kocour a shodil ho? Padla jste celá rodina na svátky s nemocí? Odmítl váš pubertální syn vypomáhat s přípravami štědrovečerní tabule? Co všechno dokáže pokazit sváteční atmosféru? Situací je nespočet. Ducha Vánoc ale nutně zničit nemusí.

Sezóna 2Před 2 týdny 01:14:52

#121 Syrovost mateřství zachycená v obrazech plných emocí. Charitativní kniha fotografií slaví mezi maminkami úspěch

Specifický styl, syrovost, silné emoce a příroda. Tak by se daly stručně její záběry popsat. V charitativní knize však autorka posunula svá díla ještě o kus dál, spolupracovala na nich totiž s matkami, jejichž příběhy chytají za srdce. Spojovatelem celé knihy je mateřská láska. Hostem nové epizody rodičovského podcastu je fotografka Jana Pechlátová.

Sezóna 2Před 3 týdny 44:20

#120 Boj maminek s uspáváním a nočním buzením dětí. Jak správně postupovat?

Spánek dětí je opředen mnoha mýty. Nevyspalé dítě znamená ale také unavenou matku fungující na dluh. Proto je důležité dbát na správné rituály, režim, ale třeba i stravu a program dítěte během dne. Hostem mateřského podcastu je certifikovaná spánková poradkyně Lucie Horešovská Chrástecká.

Sezóna 21. listopad 2023 01:10:33

#119 Nahromaděný vztek, ponorka a přešlapy v partnerském vztahu po narození potomka

Jak pečovat o své duševní zdraví a o vztah s partnerem po dětech? Stydí se mámy, když neudrží emoce na uzdě nebo udělají přešlap ve výchově? A jak se změní hudební vkus po narození dětí? V novém díle mateřského podcastu zodpovídají Tereza se Žanetou dotazy posluchačů. 

Sezóna 225. říjen 2023 01:04:55

#118 Sebepřijetí a výhra nad vlastním tělem. Inspirativní příběh bývalé herečky

Přijmout své tělo i s chybami a stále se neporovnávat s ideály krásy je pro ženy náročné. Marta si prošla náročnými obdobími, kdy čelila posměškům okolí i vlastní nejistotě. Dnes je šťastnou mámou dvou dětí, která se věnuje udržitelnému nábytku. Pozvání do mateřského podcastu přijala bývalá herečka a tanečnice Marta Strýčková.

Sezóna 24. říjen 2023 46:23

#117 Co je to včasná péče a proč je natolik důležité se jí věnovat?

Jak moc jsou první roky života dítěte klíčové a jak pomoci těm, kteří nemají od začátku stejné podmínky? Hostem nové epizody rodičovského podcastu Novinek je programová koordinátorka Kateřina Sirotková, která se v Nadaci OSF specializuje na problematiku včasné péče.

Sezóna 227. září 2023 01:01:07

#116 Příběhy protivných sprostých matek, se kterými se ztotožní nejedna maminka

Co se nevešlo do pořadu, sepsaly do knihy. Ta je plná inspirativních a autentických příběhů rodičů. Hosty nové epizody podcastu jsou autorky pořadu ČT a knihy Protivný sprostý matky - producentka a režisérka Lucie Macháčková a scenáristka a dramaturgyně Kateřina Krobová.

Sezóna 220. září 2023 01:14:19

#115 Nástup dítěte do školky a následná adaptace. Jak to zvládnout?

První dny a adaptace ve školkách či dětských skupinách je v září mezi rodiči malých dětí velké téma. Často se první dny a týdny neobejdou bez slz a pochybností. V uvolněném speciálu si o problematice zvykání si dítěte i rodiče na zcela novou situaci povídají maminky Tereza a Žaneta.

Sezóna 213. září 2023 46:10

#114 Učte děti správným návykům čištění už od prvních zubů, v dospělosti vám poděkují

Správná péče a prevence by měla být samozřejmostí, ne každý rodič však přikládá dostatečnou váhu čištění mléčných zubů svých dětí. Co všechno si neseme za zlozvyky z dětství? A jak děti motivovat k návštěvě zubaře i ke správnému čištění zubů? Na to v podcastu Po mateřských stopách odpovídá zubní lékařka Laura Roden.

Sezóna 26. září 2023 40:51

#113 Influencerka mezi maminkami. Snaží se respektovat odlišnosti a povzbuzovat mateřskou komunitu

Vedle rodičovství se věnuje podpoře ostatních matek na sítích. Na profilu, kam chodí maminky pro pochopení i zajímavá fakta, má přes 45 tisíc sledujících. Pozvání do nového dílu podcastu Po mateřských stopách přijala tvůrkyně digitálního obsahu a influencerka Tereza Havlíčková alias La Tereza.