Autokult.cz - Auta nás baví
7. červenec 2023

Poslechněte si podcast: #106 Michal A Ondra - Podivná automobilová jména! Která auta různých značek se jmenují stejně?

Dnes se zaměříme na automobilová jména. Která auta byla pojmenována vtipně či nešťastně? A které modely různých značek se jmenují stejně? To vše a mnohem více se dozvíte v nejnovějším podcastu Michala a Ondry!

58:29

Autokult.cz - Auta nás baví

Vydává: Autokult.cz

Podcast by Autokult.cz

Web

Před týdnem 55:58

#115 Německý prodejce ojetin mi lže více, než Turek, říká Matěj Horňák

Hostem podcastu Autokultu je odborník na ojeté vozy Matěj Horňák. Proč už auta z Německa nejsou zárukou kvality? Je lepším prodejcem člověk, který není rodilý Němec? Jak poznat férového prodejce? A jsou auta v Německu levnější než v Česku? V tomto podcastu si zodpovíme nejen tyto otázky, ale zároveň si řekneme, že ani ojeté auto od autorizovaného prodejce není zárukou bezproblémovosti.

Před 3 týdny 54:40

#114 Michal A Ondra - NEJLEPŠÍ AUTA NA TRHU - 2. DÍL: Plus nejšílenější Mustang historie!

Jaký elektromobil bychom si koupili? A jaký supersport či SUV? Další várka těch nejlepších aut na trhu podle Michala a Ondry - podle Autokultu - je tady! Nemůžeme ale zapomenout ani na jednu novinku. Objevil se totiž nový Mustang GTD! A ten nemá s klasickým Mustangem vůbec nic společného. Je to víc závodní auto na značkách, ostatně posuďte sami.

24. srpen 2023 56:53

#113 Michal A Ondra - NEJLEPŠÍ AUTA NA TRHU - 1. DÍL: Od Fiatu Panda po BMW 7!

Jaká auta bychom si vybrali v jednotlivých třídách? Tohle je naše doporučení! Od malých a levných vozů, přes rodinné univerzály, sportovní hatchbacky, až po sportovní roadstery a luxusní limuzíny! 1.díl našeho výběru toho nejlepšího mezi novými auty je zde, na druhý díl se můžete těšit za týden.

17. srpen 2023 31:04

#112 Michal A Ondra - BIZARNÍ AUTOMOBILY a podivná technická řešení! Plus nejdražší MPV

Řidič sedící vzadu? Šestimístné MPV bez místa pro zavazadla? Kombinace pickupu a sportovního kabrioletu? Anebo jen dveře, které brání pohodlnému vystoupení z auta? Dnes se podíváme na podívná a bizarní technická řešení a automobily! Zároveň se podíváme i na nejdražší nové MPV či na velmi populární druhá auta do rodiny v USA.

11. srpen 2023 01:06:46

#111 Michal A Ondra - DIESELGATE: Jak vznikl největší skandál VW a jaké měl důsledky?

O co se jednalo v největším automobilovém skandálu všech dob zvaném DIESELGATE? Mohl za jeho provalení bývalý šéf Volkswagenu? Byl do toho zapojen pro Němce extrémně důležitý podnik Bosch? Mohla za vše i velmi uvolněná firemní kultura s prostitutkami a drahými nákupy v luxusních obchodech? Kolik let ve vězení dostali jednotliví aktéři? A jak tato kauza ovlivnila celý automobilový svět a pomohla elektromobilům? To vše se dozvíte v nejnovějším podcastu Michala a Ondry na Autokultu!

4. srpen 2023 01:05:56

#110 Michal A Ondra - Automobilové fuckupy díl 2: Kauza Takata a podvodné Rambo Lambo!

Druhý díl o automobilových průšvizích a podvodech na zákazníky je tu! Tentokrát si povíme o krkolomném vzniku jediného offroadu od Lamborghini, mrkneme se na obrovskou kauzu firmy Takata a nebude chybět ani vychytralý výklad pravidel pro Le Mans či náš pohled na dvě auta - Jaguar X-Type a VW Phaeton.

28. červenec 2023 50:06

#109 Michal A Ondra - Automobilové fuckupy díl 1: Auto, které vám sebrali a vůz, co zabíjel!

Automobilové fuckupy, anebo taky průšvihy a podvody na zákazníky. To je hlavní téma následujících dvou podcastů Michala a Ondry. Dnes si povíme o převratném voze, který jste si ale nakonec nemohli nechat. Vzniklo díky němu ale mnoho nových patentů. A dalším tématem bude vůz, který se stal hlavním protagonistou populární knihy o nebezpečnosti aut! Tohle auto údajně zabíjelo svou posádku, realita ale byla komplikovanější.

21. červenec 2023 01:23:54

#108 150 km/h, Změny bodového systému a Měření rychlosti - Tomáš Blecha

V dalším díle podcastu si popovídáme s odborníkem na dopravu Tomášem Blechou a budeme se bavit o změnách v bodovém systému, o řidičáku na zkoušku, o předjíždění kamionů, o rychlosti 150 km/h na dálnici a o tom jak a čím měří Policie ČR rychlost. Zároveň probereme i různé další nešvary na silnicích.

19. červenec 2023 40:51

#107 Půl roku jsem pracoval pro CLARKSONA na THE GRAND TOUR EUROCRASH! - Jakub Rejlek

Jaké to je být součástí týmu pořadu The Grand Tour? Jak působí naživo trojice moderátorů Clarkson, Hammond a May? Jak moc nahrané jsou jednotlivé situace v tomto pořadu? I o tom se budeme bavit s Jakubem Rejlkem, který půl roku pomáhal připravovat díl Eurocrash pořadu The Grand Tour!