Pod Zlatou Lampou
18. duben 2020

Poslechněte si podcast: Pod Zlatou Lampou #1 - Nový iPhone SE může zamíchat kartami

Apple trochu nečekaně představil nový iPhone SE. Jedná se o cenově dostupný model, který má co nabídnout - dlouhou výdrž na jedno nabití, výkonný procesor nebo třeba kompaktní konstrukci. Společnost má také po několika letech telefon, kterým může konkurovat jiným značkám ve střední třídě. Jak konkrétně může iPhone SE ovlivnit trh a na koho cílí?Apple má ale v plánu představit i celou další řadu novinek, včetně hned několika iPhonů. Nebude toho ale pro koncového zákazníka už příliš moc? Nejen o těchto otázkách diskutují v nultém díle podcastu Pod Zlatou Lampou redaktoři serveru dotekomanie.cz Miroslav Růžička a Zdeněk Koutský. I. část: Jaká je cílová skupina iPhone SE a jak může zamíchat kartami? II. část: Není těch iPhonů už příliš? III. část: Jaké produkty nás letos ještě čekají?

47:49

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před dvěma dny 12:15

Minipodcast - mobilní herní novinky

Dnešní díl minipodcastu, kde si pravidelně shrneme podle nás to nejzajímavější z poslední doby, je tady. Přemek dnes představí dvě mobilní herní novinky týkající se nového Asus ROG telefony a zajímavého počinu od Logitechu. Míra představí novinku ve střední třídě od Viva a také spekulaci ohledně mini Pixelu.

Před týdnem 31:17

Zcela nový iPhone 14 Pro, nebo ne?

Shrneme si letošní první podzimní nálož Apple novinek. Podíváme se na zoubek novém iPhone 14 Pro, který si už Michal osahal a tak nám sdělí jeho dojmy. Popovídáme si ale také o tom, jak se nám líbí nové modely Apple Watch nebo co říkáme na úplně nové AirPods Pro.

Před 2 týdny 15:14

Minipodcast - novinky od Huawei, Motoroly a Nokie

Září je nabité představováním nových mobilních telefonů a tak si shrneme, jaké modely nás zaujali v posledních dvou týdnech. Řeč bude o Huawei Mate 50 sérii nebo také o přírůstcích do řady Motorola Edge 30. Povíme si ale také o nových Nokiích a o jedné zajímavé novince v Google Mapách v ČR.

Před 3 týdny 23:46

Jaký je nový Android 13?

Povíme si, co je nového v Androidu 13. Jaké přináší novinky? Jaké jsou nové možnosti ochrany soukromí? A co designové změny? Přemek nový Android už nějakou chvíli používá, tak nám také poví jeho oblíbené funkce. A samozřejmě zmíníme kompatibilitu.

29. srpen 2022 11:03

Minipodcast - Samsung se stará a Fitbit přinese Google Pay

Dnes si v pravidelném shrnutí novinek povíme o tom, jak Samsung nečekaně vydal malou aktualizaci i pro 7 let staré telefony. Dále zmíníme nový studentský tarif Vodafonu, který bude levný. Přiblížíme si též chystanou konferenci Applu a také o novinky od Fitbitu. Ten totiž přinese také podporu Google Pay v nových modelech.

22. srpen 2022 28:56

Evoluce ohebných telefonů

Testujeme nový ohebný Samsung Galaxy Z Flip4 a tak si povíme naše dojmy a zkušenosti. Zaměříme se na téma ohebných telefonů ale i obecně a budeme diskutovat, zda nám už dnes dávají smysl. Načneme také mírně i jejich budoucnost.

15. srpen 2022 17:18

Minipodcast - ohebné novinky a Google zbrojí proti Applu

Další díl minipodcastu je tady, tentokrát to bude ohebné. Povíme si totiž dvě novinky ze světa ohebných telefonů. To však není vše, řeč bude také o RCS zprávách, které Apple ignoruje a Google na něj teď tlačí. Nakonec zmíníme také kauzu displejů u Nothing telefonu.

8. srpen 2022 28:30

Záleží na procesoru v mobilu?

Jaké jsou dnes nejlepší procesory v mobilních telefonech? Jakým čipům se vyhnout a které naopak preferovat? Probrali jsme také situace u MediaTeku, který dnes už nabízí i skvělé čipy. Jaké jsou čipy Qualcommu a Samsungu? A nakonec zmíníme i Apple a jeho procesory.

1. srpen 2022 13:54

Minipodcast #15

Pravidelné shrnutí toho nejzajímavějšího z poslední doby, dnes bude řeč o nebezpeční v podobě srdceryvných videí na YouTube, co se snaží jen vylákat peníze. Dále si povíme o chystaných Apple Watch a o novém Asus Zenfone 9. Nakonec zmíníme, jak se daří Spotify.

25. červenec 2022 22:23

Mají AR brýle vůbec uplatnění?

Probrali jsme téma AR, neboli rozšířené reality. Dávají už dnes brýle pro AR jako třeba Google Glass smysl? Co chystá Apple v této oblasti? Přinese revoluční produkt? Probrali jsme také naše očekávání od takových chytrých brýlí, co by se nám líbilo, kdyby uměly.