Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Pod Ještědem pokračuje obnova staré obecní školy. Kulturní památku zachraňuje manželský pár

Obnova staré školy v Křižanech trvá už 4 roky. Manželé Landštofovi zatím většinu oprav patrového podstávkového domu platí ze svého. Co všechno je potřeba v budově z konce poloviny 18. století udělat, se byl podívat redaktor Tomáš Mařas.

02:06

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 03:04

Wimbledone, jdu si pro tebe! To je motivační slogan třináctileté tenistky Sáry Oliveriusové

Ve třinácti letech patří Sára Oliveriusová k talentům českého tenisu. Rodačka z Ústí nad Labem se už dva roky připravuje v Liberci. Od malička se pod dohledem tatínka Michala věnovala nejrůznějším sportovním aktivitám.

Včera 03:04

Wimbledone, jdu si pro tebe! To je motivační slogan třináctileté tenistky Sáry Oliveriusové

Ve třinácti letech patří Sára Oliveriusová k talentům českého tenisu. Rodačka z Ústí nad Labem se už dva roky připravuje v Liberci. Od malička se pod dohledem tatínka Michala věnovala nejrůznějším sportovním aktivitám.

Včera 03:32

FOTOGALERIE: Milují hory a nebojí se přiložit ruku k dílu. Sekáči na Jizerce

Jizersko-ještědský horský spolek a Ekologické středisko Jizerka pořádají v druhém srpnovém týdnu již tradiční kosení luk na Jizerce. Kde, jak a proč se louky sekají, se vydal zjistit redaktor Jaroslav Hoření.

Před dvěma dny 03:13

Před rokem kývl na nabídku Bílých Tygrů, teď se útočník Pavlík vrací domů

Hokejový útočník Šimon Pavlík brzy oslaví dvacáté narozeniny. Má za sebou roční působení v juniorce Bílých Tygrů. Týmu pomohl ke stříbru v nejvyšší soutěži.

Před čtyřmi dny 02:59

Den a noc na Jizerce, v oblasti tmavé oblohy. Vidět jsou tisíce hvězd

Astronomové pořádali v sobotu na Jizerce tradiční akci, při které mohli lidé pozorovat sluneční skvrny a protuberance, Měsíc, planety, hvězdy i mlhoviny.

Před týdnem 22:01

V Háskově vile, funkcionalistické jablonecké krásce, opět září unikátní luxferová stěna

Háskova vila v Jablonci nad Nisou, která stojí nedaleko přehrady Mšeno, je jednou z nejkrásnějších modernistických vil v Česku. Je v soukromých rukou a její majitelé jí postupně rekonstruují. Nově například zrenovovali luxferovou stěnu a byla u toho i redaktorka Ivana Bernáthová.

Před týdnem 02:30

Chovat koně je snem mnoha lidí. Málokdo si ale představí, kolik to obnáší práce

Krmení, čištění stájí i zvířat, sušení sena a spoustu další práce obnáší chov koní. O vlastní i ustájené koně pečují v Lestkově na Semilsku manželé Hana a Hynek Polákovi. Zjistit kolik starostí a radostí koně obnášejí vyrazil zjistit redaktor Jaroslav Hoření.

Před týdnem 02:55

Petra Janů začínala zpívat s kapelou na tancovačkách v obcích Libereckého kraje

Asi málokdo nezná hity Petry Janů jako je Motorest, Už nejsem volná nebo S láskou. Tyhle krásné písničky a mnoho dalších songů zazpívala svým příznivcům v Liberci na festivalu Benátská! Tam si s ní o jejích hudebních začátcích povídala naše redaktorka Ivana Bernáthová.

Před týdnem 03:34

Cílem je přivést děti k technice, říká lektor kurzů stavby a programování LEGO robotů na TUL

Učebna plná počítačů a mezi tím boxy plné kostek stavebnice LEGO a dalších součástek, jako jsou ozubená kolečka nebo nejrůznější stavebnicové spojky. Tak vypadá místo, kde liberecká Technická univerzita pořádá pro děti kurzy zaměřené na zvládnutí prací se stavbou a programováním robotů.

Před týdnem 09:32

Po Slovinsku skokan na lyžích Roman Koudelka odpočívá s rodinou v Lomnici nad Popelkou

Český skok na lyžích má poslední roky svou jasnou jedničku - třiatřicetiletého Romana Koudelku.