Epizoda 173Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Pod čarou: Od tanečků k politice. Influenceři nahradili novináře.

Newsletter Matouše Hrdiny: V poslední době proletělo internetem hned několik kauz, které ukazují, že tradiční média ztrácejí roli hybatelů společenské debaty. Že se znesvářené internetové kmeny dokážou střetnout nad jakýmkoliv tématem. Že TikTok už dávno přestal být sítí pro tanečky teenagerů. A že s tímhle novým komunikačním prostředím můžeme nesouhlasit, ale jen těžko na něm něco změníme.

14:51

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 220Včera 08:54

Brazilské varování pro USA. Zákazu potratových pilulek využijí pašeráci drog

Článek Tomáše Trněného: Jako odstrašující případ pro Spojené státy, stále ještě zaskočené rozhodnutím Nejvyššího soudu o omezení přístupu k potratům, může sloužit Brazílie. V jihoamerické zemi totiž bují prodej potratových pilulek na černém trhu.

Epizoda 216Včera 13:38

Pod čarou: Každý příběh je lež. Nepřehánějme to s jejich vyprávěním

Newsletter Matouše Hrdiny: už dlouho se zdá, jako by vše kolem nás bylo „s příběhem“. Začalo to u reklamy, ale teď vyprávění příběhů čili storytelling prosakuje i do řady dalších oblastí včetně politiky a kultury. Dnešní Pod čarou je o odvrácené stránce této posedlosti příběhy, kvůli které ztrácíme kritické myšlení.

Epizoda 217Včera 09:50

Slíbil velké věci. Kam Kolumbii dovede partyzán, který neumí pracovat v týmu

Článek Jolany Humpálové: Do čela Kolumbie brzy nastoupí první levicový prezident Gustavo Petro. Jakou změnu s sebou přináší bývalý člen guerilly, který chce „zachránit svět“?

Epizoda 215Před dvěma dny 07:32

Česko vede EU. Cílem je mír na Ukrajině a energie pro evropské domácnosti

Analýza Tomáše Perglera: Za šest měsíců se bude české předsednictví v EU hodnotit hlavně podle toho, jak si Česko dokáže poradit s výzvami, které určuje válka na Ukrajině.

Epizoda 214Před dvěma dny 08:30

Zlatý míč proti válce. Slavný ukrajinský fotbalista Bělanov bojuje proti Rusům

Článek Stanislava Hraběte: Slavný ukrajinský fotbalista Igor Bělanov se v rodné Oděse zaregistroval do ozbrojených složek a je připraven bránit svoji vlast se zbraní v ruce.

Epizoda 212Před dvěma dny 07:37

Komentář: Evropa jako maska. Češi dnes oslavují sami sebe

Komentář Petra Fischera: Politici by měli přestat používat Václava Havla jen jako populární politickou ikonu. A najít si cestu ke smyslu Evropy, o němž mluvil.

Epizoda 213Před dvěma dny 14:05

Nové vedení ČNB nastupuje. Musí zkrotit inflaci a zabojovat o důvěru

Článek Lukáše Voženílka: V pátek 1. července dochází k částečné obměně členů nejdůležitější tuzemské finanční instituce. Do bankovní rady České národní banky usedá nový guvernér společně se třemi nově jmenovanými členy.

Epizoda 211Před třemi dny 05:23

S Hlubučkem jezdil na výlety, v dopravním podniku měl smlouvy za miliony

Článek Ondřeje Koutníka. Lukáš Zicha je dalším politikem STAN, který přišel o pozici kvůli napojení na exnáměstka Petra Hlubučka. Seznam Zprávy navíc zjistily, že měl zakázky v dopravním podniku, v jejíž dozorčí radě Hlubuček seděl.

Epizoda 210Před čtyřmi dny 05:53

Česká pošta chystá navzdory odchodu šéfa dál prodej centrály

Článek Daniela Nováka. Česká pošta požádá Ministerstvo vnitra o vyjmutí svého sídla v centru Prahy z určeného majetku. To má otevřít cestu k prodeji části lukrativní budovy. Děje se to v době, kdy šéf pošty Roman Knap oznámil konec ve funkci.

Epizoda 209Před čtyřmi dny 12:38

Komunistická Čína chce svůj obří ekonomický problém řešit zbraní kapitalismu

Analýza Jiřího Zatloukala. Čínská lidová republika dosáhla za poslední půlstoletí na mezinárodní scéně obrovského vlivu. V příštích letech se však bude vyrovnávat hlavně s domácími problémy.