8. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Roztroušená skleróza už není moje každodenní téma, říká ředitel autobusové společnosti Pavel Prouza

„Hodně mi pomohlo najít skupinu lidí, kteří řeší totéž. K nevelkému překvapení to byla skoro výhradně ženská skupina. Chlapi často dělají, že diagnóza roztroušená skleróza neexistuje,“ říká 35letý Pavel Prouza, který má na starosti fungování české pobočky velkého německého dopravce.

51:22

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před týdnem 46:06

Od svých deseti let jsem nebrečel, nejde mi to spustit, říká designér Jan Plecháč

„Pláč je pro mě velké téma, naposledy jsem brečel někdy ve svých deseti letech, od té doby jako by se ve mně něco zaseklo. Pravděpodobně to souvisí s rozvodem mých rodičů,“ popisuje sedmatřicetiletý mezinárodně uznávaný designér.

10. duben 2022 44:52

V poslední době jsem otci odpustil, není důvod to v sobě nést, říká zpěvák Sofian Medjmedj

„Táta je z Alžírska, dříve měl problémy se zákonem. Byl to nekonečný kruh, kdy to chvíli bylo dobrý a pak zase špatný. Byly tam problémy s domácím násilím na mé mámě a mně. Vypěstoval jsem si k němu nenávist a bál jsem se ho. V poslední době jsem mu ale odpustil, není důvod to v sobě nést, máme teď normální vztah,“ popisuje dvacetiletý hudební talent Sofian.

20. březen 2022 53:32

Na válku nemůžeš být nikdy stoprocentně připraven, říká hobby prepper Milan Formánek

„Když se někomu ztratíte ve městě nebo v přírodě, doporučuji obecné pravidlo: potkejme se na tom místě, kde jsme si naposled povídali,“ říká marketingový odborník a prepper Milan Formánek, který bere survivalismus jako své hobby i celoživotní vzdělávání.

27. únor 2022 45:32

Můj život je hodně nahoru a dolů, hledám bod nula, říká hudebník Václav Lebeda alias VOXEL

„Jel jsem jednou v autě a najednou jsem měl hrozně nepříjemný pocit – bez ohledu na to, že mám rodinu, že dělám to, co mě v životě baví, nebo že mám spoustu fanoušků – a chtěl jsem to zkrátka rozjet víc a ukončit. Po tomto okamžiku jsem upadl do mikrospánku a následně jsem zažil to, čemu se říká stav nula,“ snaží se popsat svou zkušenost devětadvacetiletý zpěvák, parfumér a otec dvou synů Václav Lebeda.

20. únor 2022 45:31

Kouč Karel Šoral: Smrtí končí život, ale ne vztah k těm, kteří odešli

„Ptal jsem se doktora, jestli je možné, aby kvůli nějakému prášku během pár hodin odešly životně důležité orgány čerstvě osmnáctiletému zdravému chlapci. Jedním slovem odvětil, že ano,“ říká k tragické smrti svého syna akreditovaný kouč Karel Šoral.

6. únor 2022 47:00

Nejsem táta roku, ale tu roli jsem přijal zodpovědně, říká hudebník a čerstvý otec Lukáš Sochor

„Velkátlustá0 není nejlepší jméno pro sebeprezentaci, ale lidi si mě dřív nepamatovali ani jako Lukáše. Takže jsem rád, že dnes mě znají alespoň jako nulu,“ říká sebeironicky hudebník, tvůrce videí a čerstvý otec Lukáš Sochor.

16. leden 2022 48:20

Zažil jsem po Novém roce vyhoření, nejsem momentálně šťastný, říká autor podcastu Hrana Lukáš Houdek

„Z podcastu Hrana jsem zjistil, že nic nevím. Chlapi se mi po uvedení podcastu začali ozývat s děkovnými zprávami, ale je v tom pořád určitý stud. Kluci si také často ze svého těla dělají legraci, ale nevěřím, že jim posměšky vůbec nevadí,“ říká 37letý manažer projektu HateFree Culture Lukáš Houdek.

12. prosinec 2021 50:21

Filmař Jakub Jahn: My všichni jsme umělecká díla. Co se týká profese, žiju svůj sen

„To, co kážu, také sám dělám. Vděčnosti si pravidelně připomínám. Vždycky, když je mi ouvej nebo se dostávám do nějaké situace, ve které se necítím dobře, tak okamžitě jdu a začnu si vyjmenovávat všechno, co je v životě správně,“ říká 39letý filmař, dokumentarista a umělec Jakub Jahn. Jeho poslední počin New Normal je taneční film, který reaguje na současnou situaci, a také je autorem projektu Česká vděčnost, jímž chce Jakub přispět k aktivizaci pozitivního myšlení.

29. listopad 2021 48:21

Kuchař Zdeněk Pohlreich: Je důležité snažit se být mladý v hlavě. Nepustit toho dědka moc dovnitř

„Myslím si, že neúspěch je v životě hrozně důležitý. Že je strašně důležité ho prožít. Čím dříve se to povede, tím lépe,“ říká 64letý šéfkuchař, podnikatel, moderátor několika televizních pořadů z gastronomického prostředí a otec jednoho syna – Zdeněk Pohlreich.

21. listopad 2021 53:13

Jan Přeučil: Řekli mi, že musím smýt vinu svého otce. Važte si demokracie, je to křehká záležitost

„Herec je nositelem kultury, nositelem myšlenek, ale i etikety, noblesy a elegance. A měl by být i určitým příkladem a vzorem pro generace,“ říká divadelní a filmový herec, dabér, symbol hereckého gentlemanství, etikety a dokonalé rétoriky Jan Přeučil. Vystudoval DAMU, kde i učí, a je i nejdéle sloužícím hercem Divadla Na zábradlí.