Po čuni
Sezóna 1Epizoda 78. únor 2023

Poslechněte si podcast: Po čuni: 7 Členka týmu Petra Pavla prozrazuje, co v kampani rozhodlo

Rodačka z Hlučína Markéta Čuříková byla členkou týmu, který dostal Petra Pavla na Hrad. Co nakonec rozhodlo? Kdy prožíval tým okolo generála nejtěžší chvíle? V jakých situacích se Petr Pavel během kampaně cítil nejlépe a kdy mu naopak dobře nebylo? Bude úspěšný tým pokračovat v jiných kampaních?

25:10

Po čuni

Vydává: Magazín PATRIOT

Po čuni je podcast z Ostravy. Přímý, upřímný, opravdový. Hostem šéfredaktora Magazínu PATRIOT Jaroslava Baďury jsou osobnosti, které mají co říci.

Web

Před třemi dny 57:29

Po čuni! Jsme ještě chlapi? Co se stalo na Srazu hustých mužů

Chlapi, máte někdy pocit, že už nejste sami sebou? Že s vámi cloumají emoce, které neumíte projevit, vybít? Že ve vás někde hluboko vězí problémy, které si nesete z dětství, ale neumíte je pojmenovat? Podcast Po čuni! si pozval pořadatele Srazu hustých mužů Richarda Vojíka a čerstvého absolventa tohoto srazu Radima Kolibíka. Co všechno tam zažil a proč sdílení svých strachů, bolestí s ostatními chlapy může fungovat?

Před 2 týdny 30:34

Po čuni! Založil barber shopy, teď se chce bít v MMA

Jaroslaw Kukuczka nikdy neplánoval, že by se věnoval práci kadeřníka. Protože se ale nebojí výzev, nakonec založil hned dva barber shopy, další plánuje a aby toho nebylo málo, pustil se i do bojů v MMA. Povídali jsme si ve frýdecko-místeckém kadeřnictví MensVision stylově, moderátor podcastu Jaroslav Baďura byl v roli zákazníka a Jaroslaw Kukuczka jej během rozhovoru ostříhal. Jak se kadeřník chystal na své vůbec první ostré vystoupení v ringu MMA? Co jej vede ke snaze vítězit a jak se na jeho koníček dívá jeho rodina? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem podcastu.

Před 3 týdny 38:41

Václav Svěrkoš hostem společného podcastu Po čuni a Baník blog!

Venca Svěrkoš si nebere servítky a dokázal to i ve speciálním podcastu, ve kterém jej zpovídal šéfredaktor Magazínu PATRIOT Jaroslav Baďura a také Jan Petrus z Baník blogu. Jak viděl baníkovský výkon proti Spartě, jak vnímá baníkovské fanoušky, kteří vytvořili skvělou atmosféru, co soudí o práci trenéra Hapala, co prozradil o práci hráčského agenta a kolik podle něj Baník získá ještě na podzim bodů? To a ještě mnohem více se dozvíte v našem podcastu!

Před 3 týdny 43:18

Po čuni! Leoš Kyša alias František Kotleta o sci-fi, ale i sudetské realitě

Hostem dalšího podcastu Po čuni! byl spisovatel Leoš Kyša, který pod pseudonymem František Kotleta vydal zhruba třicítku knih s tematikou sci-fi a fantasy. Jak autor sám říká: "Když je to Brak s velkým B, pak mi nevadí o mých knihách takto mluvit". Před několika týdny však Leoš Kyša vydal novou knihu Sudetenland, ale tentokrát pod svým pravým jménem. Proč? Jak moc aktuální je ještě v pohraničí téma vyhnání Němců? A nemá autor František Kotleta strach, že se postapokalyptické scénáře z jeho knih někdy doopravdy naplní?

9. listopad 2023 56:24

Po čuni! Jak se daří nové galerii PLATO?

Hostem dalšího dílu podcastu Magazínu PATRIOT Po čuni! byl ředitel ostravské galerie PLATO Marek Pokorný. Jak se nové galerii daří, komu jsou výstavy v ní pořádané určeny, jaké plány má vedení galerie? Nahlédněte s námi do útrob unikátní stavby a poslechněte si, jak PLATO obohacuje kulturní dění v Ostravě i v Moravskoslezském kraji. 

2. listopad 2023 40:47

Po čuni! Jen únava nebo duševní nemoc? Jak poznat příznaky

Jeden vtip říká, že jsou dva druhy lidí: ti duševně nemocní a pak ti, co se duševně nemocnými již brzy stanou... Pravdou je, že řada lidí se s nejrůznějšími druhy duševního onemocnění potýká a potřebuje pomoci. Eva Krestová z ostravské společnosti Spirála v podcastu Po čuni! říká, jak se dá duševně nemocným pomáhat, co trápí mladé lidi nebo jak případně blížící se duševní potíže rozpoznat. 

Sezóna 1Epizoda 2924. říjen 2023 35:21

Po čuni! Chacharova pizza je fenomén

Jak se z jedné ostravské hospůdky, kde původně štamgasti pizzu vůbec nechtěli, stala firma s několika desítkami restaurací a provozů? Lumír Bednář a Pavel Holšán, spolumajitelé firmy Chachar catering, vzpomínají na začátky podnikání, postupné dobývání trhů, průšvihy i úspěchy. Prozradí také, co se chystá v legendární ostravské restauraci Blesk, kterou nyní rekonstruují.

11. říjen 2023 37:32

Po čuni! Jurij Tarča se jako první Čech se stal dvacetinásobným ironmanem

Jurij Tarča ze Studénky má čtyřiapadesát let, přesto tvrdí, že jeho tělo se ve vytrvalostních disciplínách stále zlepšuje. Je si to představte: vezměte si délku tří disciplín, které musíte zdolat, když se chcete stát ironmanem - tedy 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a 42,195 kilometru běhu, tedy maraton. No a teď každou položku vynásobte dvaceti, zvládněte postupně všechny tři disciplíny v požadovaném limitu a můžete se jako Jurij Tarča stát dvacetinásobným ironmanem!

4. říjen 2023 34:34

Po čuni! Jak studenti vybudovali firmu se stamilionovými obraty?

Začínali jako studenti ve skladu s hliněnou podlahou. Dnes firma Skladon v supermoderní hale denně odbavuje tisíce zakázek velkých a úspěšných výrobců a prodejců. Jaká to byla cesta a podaří se mladým podnikatelům se svým řešením dobýt Evropu? Hostem podcastu Po čuni byl spoluzakladatel Skladonu Konstantin Margaretis.

12. září 2023 39:27

Po čuni! Hostem podcastu je David Pospiech z Pospiech Special Delivery

Začínal jako řidič dodávky, pak si jednu dodávku sám koupil a projezdil celou Evropu. Jak se mu podařilo vybudovat velkou přepravní firmu, která měla v jednu dobu až 150 aut nejrůznějších tonáží? David Pospiech z Ostravy mluví otevřeně o těžkém byznysu autodopravců, starosti s řidiči, o podnikání v dobách drahé nafty i energií.