Po čuni
Sezóna 1Epizoda 525. leden 2023

Poslechněte si podcast: Po čuni: 05 Příběh Forresta Gumpa z Havířova, na kole až do Mexika na olympiádu!

Neuvěřitelný příběh Slavomíra Kácala, který zorganizoval cyklovýpravu z Ostravy do Mexika na olympiádu. Na cestě zažil demonstrace proti okupaci Československa, zamiloval se, ztratil peníze, havaroval, pronikl v přestrojení do olympijské vesnice, byl na svatbě Věry Čáslavské... O dobrodružné cestě málokdo ví, začala totiž těsně před okupací v srpnu 1968...

59:16

Po čuni

Vydává: Magazín PATRIOT

Po čuni je podcast z Ostravy. Přímý, upřímný, opravdový. Hostem šéfredaktora Magazínu PATRIOT Jaroslava Baďury jsou osobnosti, které mají co říci.

Web

Sezóna 1Epizoda 23Před čtyřmi dny 37:05

Po čuni! Jak šéfoval režisér Skórka Norberta Lichého v hokejové reklamě?

Je zaneprázdněný, protože točí reklamy, píše scénář nového filmu a stále neuzavřel plány na pokračování diváckého hitu Copak je to za vojáka. Režisér Vladimír Skórka je dokonce tak zaneprázdněný, že si jako vůbec první host podcastu Magazínu PATRIOT dovolil při natáčení psát esemesku. Dostal za to po čuni? Podívejte se!

Sezóna 1Epizoda 22Před týdnem 18:22

Po čuni! Zlobivá holka sociálních sítí Eva Šindlerová

Upozornila na sebe aférou s průsvitnou halenkou, kvůli které jí hrozili vyhazovem z vysoké školy. Ani dnes se Eva Šindlerová nebojí provokovat, vystoupit z davu, být kontroverzní. Jak se daří jejímu butiku Pohel úhledu? Komu je určena její nová oděvní značka a je i její autorská tvorba provokativní? Čím láká své fanoušky na síti OnlyFans?

Před 2 týdny 19:03

Po čuni! V covidu jsme zlenivěli, říká organizátor pochodů

Rostislav Bažanowski stojí za úspěšnými turistickými pochody jako je například Štramberský Jasoň nebo Rožnovský švihák, organizuje také běhy. Věřil, že Jasoň jednou může dohnat v návštěvnosti pochod Praha-Prčice, jenže pak přišel covid a vše se změnilo. Proč po pandemii ubylo lidí, kteří se chtějí hýbat? Jsme národem turistů? A je pořádání turistických výšlapů dobrý byznys?

Sezóna 1Epizoda 20Před 3 týdny 33:14

Po čuni! Bývalý primátor Macura otevřeně o dění v ostravské politice

Udělal chybu, když veřejně podpořil proti svému stranickému šéfu Babišovi protikandidáta v prezidentských volbách Petra Pavla? Spletl se v lidech, kteří jej do té doby podporovali a pak se k němu otočili zády? Jak bývalý primátor Ostravy Tomáš Macura vnímá s odstupem několika týdnů svůj konec ve vedení města? Neohrozil svou vzpourou stavbu koncertní haly? A je pravda, že bude v dalších volbách znovu kandidovat na primátora?

10. květen 2023 32:08

Po čuni! Jiří Navrátil je očištěn, nařčení ze znásilnění bylo vymyšlené

Na podzim minulého roku poslanec a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil veřejně přiznal, že je homosexuál. Po několika týdnech od tohoto prohlášení jej jeden pražský masér nařkl ze znásilnění. Letos v dubnu policie však případ odložila, znásilnění se nestalo. Co si do této chvíle Jiří Navrátil prožil? Jak se k němu stavějí v jeho domovské lidové straně? A jak v Mořkově, kde působí jako místostarosta?

Sezóna 1Epizoda 182. květen 2023 22:51

Po čuni! Miloš Holaň: Kdybychom porazili Hradec, skončím na jipce

Hokejisté Vítkovic málem dokázali nemožné, prohrávali s Hradcem Králové už tři nula, ale dokázali srovnat. Jak se s trpkou prohrou v sedmém utkání vyrovnal trenér Miloš Holaň? Je pravda, že poslední utkání sezony koučoval s horečkou blížící se čtyřicítce? Bylo na ledě vše fér? Jak prožívá, když vypiplá svůj tým a ten se po sezoně rozpadne?

Sezóna 1Epizoda 1726. duben 2023 44:16

Po čuni s Lukášem Hejlíkem! Kam v Ostravě zajít na jídlo?

Deset let už tvoří foodbloger Lukáš Hejlík mapu míst, kam si zajít na dobré jídlo. Kde mu chutná v Ostravě? Kam se posunula gastronomická scéna v poslední době? Proč píše jen o podnicích, kde se mu líbí a zásadně nekritizuje? A bude již brzy návštěva podniku s kvalitní gastronomií sváteční záležitostí?

Sezóna 1Epizoda 1618. duben 2023 30:16

Po čuni! Jak rozesmát děti, které něco bolí?

Jak rozesmát děti, které jsou v nemocnici, něco je bolí a bojí se? Proč je někdy důležitější nejdříve rozesmát rodiče a kdy se směje i personál? Víte, že zdravotní klaun je povolání a kdo se jím chce stát, musí projít mimořádně náročným výběrovým řízením? Vladislav Kos jím prošel a věřte, že když už byste museli mít dítě v nemocnici, chtěli byste, aby je rozesmál právě on. 

Sezóna 1Epizoda 1512. duben 2023 31:00

Po čuni! Divadlo Mír je stále vyprodané. Koupí Albert Čuba další budovu?

Majitel Divadla Mír Albert Čuba má pravidelně vyprodáno. Daří se i Třem tygrům, chystá se nový komediální seriál. Koupí Albert Čuba další sál, aby uspokojil více diváků? Jak s odstupem hodnotí film Jackpot? Je těžké udržet stále úspěšnějšího Štěpána Kozuba v partě Tří tygrů a v Divadle Mír?

Sezóna 1Epizoda 142. duben 2023 30:45

Po čuni! Potřebuje Ostrava novou koncertní halu? Jan Žemla říká, že rozhodně ano

Ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla říká, že v sedmdesátileté historii dosud ještě ostravští filharmonici nehráli doma v opravdu kvalitních akustických podmínkách. To by se mohlo změnit stavbou unikátní přístavby koncertního sálu, která by měla dolnit stávající Dům kultury města Ostravy. Proč je stavba tak důležitá a bude využívána i jinými umělci? Najde se dost diváků?