Po čuni
29. březen 2023

Poslechněte si podcast: Po čuni speciál. Plní prezident sliby? Přesvědčili jsme se!

Splní prezident Petr Pavel slib, který dal před rokem při rozhovoru pro Magazín PATRIOT? Tehdy jsme byli jedním z mála médií, které daly v rozhovoru prostor člověku, který teprve zvažoval, zda bude kandidovat. V závěru rozhovoru jsme se jej napůl v žertu zeptali, zda nám, pokud bude zvolen, dá rozhovor, až přijede do Ostravy. Petr Pavel nám ten slib dal. Uběhl rok a prezident si v programu, rozplánovaném na minuty, našel čas na exkluzivní rozhovor pro Magazín PATRIOT. Co vše v něm prozradil? Jak zvládá tlak na svou osobu, ztrátu soukromí, co jej v Ostravě zaujalo?

06:32

Po čuni

Vydává: Magazín PATRIOT

Po čuni je podcast z Ostravy. Přímý, upřímný, opravdový. Hostem šéfredaktora Magazínu PATRIOT Jaroslava Baďury jsou osobnosti, které mají co říci.

Web

Před týdnem 39:27

Po čuni! Hostem podcastu je David Pospiech z Pospiech Special Delivery

Začínal jako řidič dodávky, pak si jednu dodávku sám koupil a projezdil celou Evropu. Jak se mu podařilo vybudovat velkou přepravní firmu, která měla v jednu dobu až 150 aut nejrůznějších tonáží? David Pospiech z Ostravy mluví otevřeně o těžkém byznysu autodopravců, starosti s řidiči, o podnikání v dobách drahé nafty i energií.

Před týdnem 28:21

Po čuni! Tomáš Buchwaldek, zakladatel Patriotů MSK

Jak inspirovat začínající podnikatele k úspěchu? Co nabídnout mladým perspektivním lidem, aby zůstali v našem kraji? Tomáš Buchwaldek, zakladatel Patriotů MSK, propojuje úspěšné a inspirativní podnikatele s těmi začínajícími. Díky Patriotům MSK je v Ostravě stále větší zájem o sdílení podnikatelských příběhů, o spolupráci, o následování dobrých příkladů a vyvarování se přiznaných chyb. Stačí to ale? Co všechno musí podnikatel udělat, aby byl úspěšný?

Sezóna 1Epizoda 28Před 2 týdny 36:25

Po čuni! AIDS nezmizelo, počet nakažených bohužel roste

Máme se znovu bát AIDS? Možná se vám v posledních letech zdálo, že o téhle nemoci slyšíte stále méně, protože už se dá úspěšně léčit. Jenže počet nakažených v České republice roste. Přitom by stačilo, kdyby se lidé s rizikovým životním stylem častěji testovali. Když se totiž přijde na nemoc včas, dá se léčit a lidé se s ní mohou dožít vysokého věku.

15. srpen 2023 30:39

Po čuni! Jak se Mariánky mění v místo pro lepší život

Starosta ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus říká, že jeho obvod je nejlepším místem k životu v Ostravě. Jak se daří aktivnímu a nápaditému starostovi prosazovat změny, které z dříve neúplně populárnímu obvodu dělají místo, kam se stěhují i mladé rodiny s dětmi? Jak chce dosáhnout toho, aby byl obvod lákavý nejen pro mladé, ale i pro seniory?

1. srpen 2023 21:46

Po čuni! Proč na Colours nepřijely hvězdy? A byl to nejtěžší festival?

Filip Košťálek je ve svých sedmadvaceti letech dramaturgem jednoho z největších a také nejlepších hudebních festivalů v Evropě. Jak prožíval zprávy, že dvě ze čtyř největších hvězd tentokrát nedorazí? A co si myslí o problému s diváky, kteří se hlásili k LGBT komunitě a měli při vstupu problémy? Dostane festival zpět peníze za zaplacené zálohy od hvězd, které nedorazily? A proč na Colours of Ostrava nebyly jen vratné kelímky?

Sezóna 1Epizoda 2727. červenec 2023 30:23

Po čuni speciál! Natáčeli jsme na festivalu Štěrkovna Open Music!

Na co se můžou návštěvníci festivalu Štěrkovna Open Music těšit? Mluvili jsme s fanynkou, která chodí už šestnáct let rok co rok. Proč je dobré dělat udržitelný festival a může se z rodinného festivalu v budoucnu stát monstr akce? Jak festival vnímají jeho největší partneři a proč organizátoři dávají příležitost ověřeným gastronomickým firmám z našeho kraje? 

Sezóna 1Epizoda 2618. červenec 2023 29:38

Po čuni! Kdy v DOV skončí festivaly a co bude dál?

Tomáš Šiřina je výkonným ředitelem Dolních Vítkovic a přijal pozvání do podcastu Po čuni! Jak se areál vyrovnává se čtyřicetitisícovými návštěvami během velkých festivalů? Jak dlouho ještě bude pro tyto festivaly zázemím a kdy se zde dočkáme bytů, dalších restaurací a třeba i tramvajové linky?

Sezóna 1Epizoda 2530. červen 2023 32:46

Po čuni! Festival Beats for Love bude letos mimořádný, říká Kamil Rudolf

Jak zorganizovat akci, na kterou přijede 480 dýdžejů a kam přijdou denně desítky tisíc diváků? Proč se Ostrava stala v posledních letech místem s největším festivalem taneční muziky ve střední Evropě? A může být festival ještě větší? Jaké honoráře požadují ty největší hvězdy a jaké mají speciální požadavky? Koho si letos nesmíte nechat ujít?

20. červen 2023 23:50

Po čuni Byznys: Jak vznikla značka kol Superior a kde je dnes?

Podcast Magazínu PATRIOT Po čuni! vyrazil z redakce do kopřivnického Muzea nákladních aut Tatra. Jaroslav Výborný před třiceti lety založil značku kol Superior, poté ji odkoupili Holanďané a nyní je opět v českých rukou. U mikrofonu se vystřídali: zakladatel značky Jaroslav Výborný a Tomáš Hájek, současný šéf firmy BikeFun, do jejíhož portfolia Superior patří. Jaká je historie, současnost a budoucnost značky?

Sezóna 1Epizoda 2413. červen 2023 15:20

Po čuni! Jakub Šiřina dotáhl Opavu za titulem

Jak se stalo, že v rodině pravověrných baníkovců vyrostl basketbalový talent? Jak se skoro dvacet let hraje liga, kterou vyhrává jen jeden tým? Co všechno bylo zapotřebí k tomu, aby konečně uspěla Opava? Co bude dělat Jakub Šiřina po kariéře? A kde vidí budoucnost svého syna Jakuba?