Po čuni
Sezóna 1Epizoda 101. březen 2023

Poslechněte si podcast: Po čuni: 10 Kdo je v ANO, ten je mi podezřelý, říká Petr Pánek z PANTU

Pomohl v kampani Petru Pavlovi proti Andreji Babišovi a před několika dny vyzval k podpoře Tomáše Macury. Proč na jedné straně bojuje proti kandidátovi ANO a na straně druhé dalšího výrazného muže hnutí hájí? Kdo by měl být primátorem Ostravy, až ten současný do půl roku skončí? Petr Pánek sleduje ostravskou politiku řadu let, co říká na odchod silných osobností z ANO?

31:14

Po čuni

Vydává: Magazín PATRIOT

Po čuni je podcast z Ostravy. Přímý, upřímný, opravdový. Hostem šéfredaktora Magazínu PATRIOT Jaroslava Baďury jsou osobnosti, které mají co říci.

Web

Před 2 týdny 39:27

Po čuni! Hostem podcastu je David Pospiech z Pospiech Special Delivery

Začínal jako řidič dodávky, pak si jednu dodávku sám koupil a projezdil celou Evropu. Jak se mu podařilo vybudovat velkou přepravní firmu, která měla v jednu dobu až 150 aut nejrůznějších tonáží? David Pospiech z Ostravy mluví otevřeně o těžkém byznysu autodopravců, starosti s řidiči, o podnikání v dobách drahé nafty i energií.

Před 2 týdny 28:21

Po čuni! Tomáš Buchwaldek, zakladatel Patriotů MSK

Jak inspirovat začínající podnikatele k úspěchu? Co nabídnout mladým perspektivním lidem, aby zůstali v našem kraji? Tomáš Buchwaldek, zakladatel Patriotů MSK, propojuje úspěšné a inspirativní podnikatele s těmi začínajícími. Díky Patriotům MSK je v Ostravě stále větší zájem o sdílení podnikatelských příběhů, o spolupráci, o následování dobrých příkladů a vyvarování se přiznaných chyb. Stačí to ale? Co všechno musí podnikatel udělat, aby byl úspěšný?

Sezóna 1Epizoda 28Před 3 týdny 36:25

Po čuni! AIDS nezmizelo, počet nakažených bohužel roste

Máme se znovu bát AIDS? Možná se vám v posledních letech zdálo, že o téhle nemoci slyšíte stále méně, protože už se dá úspěšně léčit. Jenže počet nakažených v České republice roste. Přitom by stačilo, kdyby se lidé s rizikovým životním stylem častěji testovali. Když se totiž přijde na nemoc včas, dá se léčit a lidé se s ní mohou dožít vysokého věku.

15. srpen 2023 30:39

Po čuni! Jak se Mariánky mění v místo pro lepší život

Starosta ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus říká, že jeho obvod je nejlepším místem k životu v Ostravě. Jak se daří aktivnímu a nápaditému starostovi prosazovat změny, které z dříve neúplně populárnímu obvodu dělají místo, kam se stěhují i mladé rodiny s dětmi? Jak chce dosáhnout toho, aby byl obvod lákavý nejen pro mladé, ale i pro seniory?

1. srpen 2023 21:46

Po čuni! Proč na Colours nepřijely hvězdy? A byl to nejtěžší festival?

Filip Košťálek je ve svých sedmadvaceti letech dramaturgem jednoho z největších a také nejlepších hudebních festivalů v Evropě. Jak prožíval zprávy, že dvě ze čtyř největších hvězd tentokrát nedorazí? A co si myslí o problému s diváky, kteří se hlásili k LGBT komunitě a měli při vstupu problémy? Dostane festival zpět peníze za zaplacené zálohy od hvězd, které nedorazily? A proč na Colours of Ostrava nebyly jen vratné kelímky?

Sezóna 1Epizoda 2727. červenec 2023 30:23

Po čuni speciál! Natáčeli jsme na festivalu Štěrkovna Open Music!

Na co se můžou návštěvníci festivalu Štěrkovna Open Music těšit? Mluvili jsme s fanynkou, která chodí už šestnáct let rok co rok. Proč je dobré dělat udržitelný festival a může se z rodinného festivalu v budoucnu stát monstr akce? Jak festival vnímají jeho největší partneři a proč organizátoři dávají příležitost ověřeným gastronomickým firmám z našeho kraje? 

Sezóna 1Epizoda 2618. červenec 2023 29:38

Po čuni! Kdy v DOV skončí festivaly a co bude dál?

Tomáš Šiřina je výkonným ředitelem Dolních Vítkovic a přijal pozvání do podcastu Po čuni! Jak se areál vyrovnává se čtyřicetitisícovými návštěvami během velkých festivalů? Jak dlouho ještě bude pro tyto festivaly zázemím a kdy se zde dočkáme bytů, dalších restaurací a třeba i tramvajové linky?

Sezóna 1Epizoda 2530. červen 2023 32:46

Po čuni! Festival Beats for Love bude letos mimořádný, říká Kamil Rudolf

Jak zorganizovat akci, na kterou přijede 480 dýdžejů a kam přijdou denně desítky tisíc diváků? Proč se Ostrava stala v posledních letech místem s největším festivalem taneční muziky ve střední Evropě? A může být festival ještě větší? Jaké honoráře požadují ty největší hvězdy a jaké mají speciální požadavky? Koho si letos nesmíte nechat ujít?

20. červen 2023 23:50

Po čuni Byznys: Jak vznikla značka kol Superior a kde je dnes?

Podcast Magazínu PATRIOT Po čuni! vyrazil z redakce do kopřivnického Muzea nákladních aut Tatra. Jaroslav Výborný před třiceti lety založil značku kol Superior, poté ji odkoupili Holanďané a nyní je opět v českých rukou. U mikrofonu se vystřídali: zakladatel značky Jaroslav Výborný a Tomáš Hájek, současný šéf firmy BikeFun, do jejíhož portfolia Superior patří. Jaká je historie, současnost a budoucnost značky?

Sezóna 1Epizoda 2413. červen 2023 15:20

Po čuni! Jakub Šiřina dotáhl Opavu za titulem

Jak se stalo, že v rodině pravověrných baníkovců vyrostl basketbalový talent? Jak se skoro dvacet let hraje liga, kterou vyhrává jen jeden tým? Co všechno bylo zapotřebí k tomu, aby konečně uspěla Opava? Co bude dělat Jakub Šiřina po kariéře? A kde vidí budoucnost svého syna Jakuba?