Po asfaltu

Novinky.cz

Život na čtyřech kolech a chování za volantem očima člověka, pro kterého je řízení vším.

Web

Epizody

Před týdnem
Epizoda 1534:52

Je elektromobilita příležitost, nebo výmysl pro horních deset tisíc? Příznivec vs. odpůrce aut do zásuvky

Jedna skupina lidí elektromobily vítá jako zářnou a ekologickou budoucnost, druhá je odmítá jako drahý a nepraktický výmysl. V novém dílse podcastu Po asfaltu stavím proti sobě zástupce druhé skupiny a člověka, který jejich výhody vidí někde úplně jinde než v ekologii.

Před 3 týdny
Epizoda 1419:18

České jízdní pruhy jako španělská vesnice. Proč s nimi řidiči neumí pracovat

Aniž bych chtěl sklouzávat k frázi „Čeští řidiči neumí”, v případě jízdy v pruzích na vícepruhových komunikacích mám nezřídka dojem, že to není jen fráze. Dva případy z nedávné doby mě přiměly se zamyslet, proč tomu tak je.

7. září 2021
Epizoda 1317:03

Zadní mlhovky můžou i škodit. Používání osvětlení přitom není věda

Letos dřív než obvykle se na silnicích začaly objevovat mlhy a časté deště a v nich stálý fenomén - tzv. mlhovkáři. Lidé, kteří chtějí do písmenka splnit povinnost danou zákonem, a přitom znepříjemňují život řidičům za sebou.

24. srpen 2021
Epizoda 1219:59

První ryze česká posádka se chystá na nejtěžší offroadový závod světa

Kolmé skály, voda až po bradu, úzké průrvy či několikadenní etapy, během nichž v podstatě neexistuje možnost záchrany - takový je závod Rainforest Challenge v Malajsii, na který se připravuje první ryze česká posádka. Její člen se o nástrahách rozhovořil v novém díle podcastu Po asfaltu.

10. srpen 2021
Epizoda 1122:23

Nucené elektromobilitě chybí prestiž. O elektroautech s člověkem „zevnitř”

Přechod Evropy na elektromobilitu, který navrhla Evropská komise, je velmi kontroverzní z řady úhlů pohledu. V novém dílu podcastu Po asfaltu se ptám, jaký na to má názor „druhá strana” - lidé zevnitř automobilového průmyslu.

27. červenec 2021
Epizoda 1010:47

Jak být správným šoférem limuzíny

S povoláním šoféra limuzíny se pojí řada nepsaných pravidel. Do tajů specifické profese jsem nahlédl během prezentace novinky od značky Rolls-Royce.

13. červenec 2021
Epizoda 925:29

Na dovolenou autem? Tipy z praxe, jak lépe zvládnout dlouhou cestu

Dlouhé cestování autem, ať už na dovolenou, či za jiným účelem, může být pro leckoho náročné - tím spíš, má-li malé děti. V devátém dílu podcastu Po asfaltu se ptám, co ze stovek rad dostupných na internetu funguje v praxi.

29. červen 2021
Epizoda 832:57

Radost z řízení se dá najít i tam, kde ji nečekáte

Je léto a snad všichni majitelé kabrioletů a veteránů svá auta už odzimovali a jezdí s nimi. Dělají jim radost, i když s nimi jedou jen pro rohlíky. Ale je skutečně potřeba mít k radosti z řízení kabriolet, veterán anebo třeba drahý sporťák? Nebo lze najít v řízení radost i v obyčejném autě, či snad dokonce elektromobilu? Těmto otázkám se věnujeme v osmém dílu podcastu Po asfaltu.

15. červen 2021
Epizoda 724:07

Chce nám EU zakázat radost z řízení? Je to trochu jinak

Systém ISA, který chce EU zavést do povinné výbavy aut od roku 2022, se znovu dostal do řečí - skončilo připomínkové řízení. Budeme už příští rok kvůli němu muset předjíždět kamiony zbytečně dlouho, a tedy nebezpečně? A sebere nám radost z řízení? To se dozvíte v sedmém díle podcastu Po asfaltu.

1. červen 2021
Epizoda 619:45

Jak poznáte naschvál od nepozornosti? S motorkářkou o motorkářích

Motorkáři po zimě vytáhli své stroje a řada řidičů aut se na ně dívá skrz prsty. Co udělat pro to, abychom je jako řidiči zbytečně neohrožovali? Jak často se motorkář dostane do nebezpečné situace? A jak se pozná, že řidič skútru nemá „noty” na motorku? To se dozvíte v šestém díle podcastu Po asfaltu.