• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
NejnovějšíSezóna 2Dnes

Poslechněte si podcast: #117 Co je to včasná péče a proč je natolik důležité se jí věnovat?

Jak moc jsou první roky života dítěte klíčové a jak pomoci těm, kteří nemají od začátku stejné podmínky? Hostem nové epizody rodičovského podcastu Novinek je programová koordinátorka Kateřina Sirotková, která se v Nadaci OSF specializuje na problematiku včasné péče.

46:18

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před týdnem 01:01:02

#116 Příběhy protivných sprostých matek, se kterými se ztotožní nejedna maminka

Co se nevešlo do pořadu, sepsaly do knihy. Ta je plná inspirativních a autentických příběhů rodičů. Hosty nové epizody podcastu jsou autorky pořadu ČT a knihy Protivný sprostý matky - producentka a režisérka Lucie Macháčková a scenáristka a dramaturgyně Kateřina Krobová.

Sezóna 2Před 2 týdny 01:14:14

#115 Nástup dítěte do školky a následná adaptace. Jak to zvládnout?

První dny a adaptace ve školkách či dětských skupinách je v září mezi rodiči malých dětí velké téma. Často se první dny a týdny neobejdou bez slz a pochybností. V uvolněném speciálu si o problematice zvykání si dítěte i rodiče na zcela novou situaci povídají maminky Tereza a Žaneta.

Sezóna 2Před 3 týdny 46:05

#114 Učte děti správným návykům čištění už od prvních zubů, v dospělosti vám poděkují

Správná péče a prevence by měla být samozřejmostí, ne každý rodič však přikládá dostatečnou váhu čištění mléčných zubů svých dětí. Co všechno si neseme za zlozvyky z dětství? A jak děti motivovat k návštěvě zubaře i ke správnému čištění zubů? Na to v podcastu Po mateřských stopách odpovídá zubní lékařka Laura Roden.

Sezóna 26. září 2023 40:46

#113 Influencerka mezi maminkami. Snaží se respektovat odlišnosti a povzbuzovat mateřskou komunitu

Vedle rodičovství se věnuje podpoře ostatních matek na sítích. Na profilu, kam chodí maminky pro pochopení i zajímavá fakta, má přes 45 tisíc sledujících. Pozvání do nového dílu podcastu Po mateřských stopách přijala tvůrkyně digitálního obsahu a influencerka Tereza Havlíčková alias La Tereza.

Sezóna 230. srpen 2023 50:39

#112 Na úkor péče o postižené dítě začala ztrácet sebe samotnou, musela to změnit

Když se jí narodila postižená dcera, její svět se obrátil vzhůru nohama. Teprve v následujících letech postupně rozkrývala, jak se co nejlépe se situací popasovat, jak být pro svou dceru tou největší oporou, a jak u toho zároveň neztratit sama sebe. Hostem podcastu Po mateřských stopách je mentorka, spisovatelka a v neposlední řadě také pečující maminka Petra F. Rohovská.

Sezóna 216. srpen 2023 01:02:55

#111 Selhala jsem jako matka. A nebo ne? Jak měřit mateřský neúspěch

Proč se celá mateřská komunita navzájem tolik porovnává a zkoumá? Jak velký strach mají matky z vlastního selhání a odsouzení okolím? Co se skutečně nevyplácí podceňovat při cestování s dětmi? Jak vypadají noční běsy? A proč raději odložit první návštěvu kina? V letním odpočinkovém speciálu mateřského podcastu Po mateřských stopách to rozebírají dvě pražské maminky Tereza a Žaneta. Sledujte podcast také na Instagramu! [https://www.instagram.com/po_materskych_stopach/?hl=cs]

Sezóna 29. srpen 2023 47:17

#110 Humor řadu pacientů s ALS neopouští do poslední chvíle. Přestože vědí, co je čeká

ALS je vzácná nemoc způsobující rychlé ochabnutí všeho svalstva. Postihnout může kohokoli. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny, léky neexistují. Jediná možnost pomoci je pacientům zlepšovat kvalitu života díky pomůckám, rehabilitaci a péči o jejich psychické zdraví. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala ředitelka organizace ALSA Eva Bezuchová.

Sezóna 22. srpen 2023 47:52

#109 Handicapovaný syn ji doprovází do práce, pacientům rehabilitací dodává naději

Stará se o handicapovaného syna. Ten se narodil se vzácnou genetickou vadou, na kterou se po dobu těhotenství nepřišlo. Dodnes je plně závislý na její péči. I proto má velmi detailní vhled do neurorehabilitační scény v České republice. Hostem mateřského podcastu je vedoucí kliniky neurorehabilitačního zařízení Sarema Brno Radana Tichá.

Sezóna 226. červenec 2023 57:44

#108 Unikátní potenciál dětí je vhodné rozvíjet, nikoliv ho potlačovat

Zkoumají metody, které pomáhají pedagogům a rodičům s hledáním i rozvojem potenciálu u dětí. Pro změny ve školství není podle nich nutné ohýbat celý systém, ale aplikovat kreativní novodobé metody, které dávají dětem prostor pro to se projevit a být unikátní, poté lépe přijímají odlišnosti ostatních. Hosty podcastu Po mateřských stopách jsou Václav Flíček a Zdeněk Sklenář z nezisková organizace Projekt Budoucnost.

Sezóna 219. červenec 2023 33:10

#107 To, co se člověk nenaučí ve školce, zbytek života dohání na terapii

Chtějí posouvat kvalitu předškolního vzdělávání a přinášet rodičům možnost návratu do práce. Do roku 2025 jim pod rukama vyroste 100 nových dětských skupin, školek nebo lesních školek. Hostem nového dílu rodičovského podcastu Novinek je Jindřich Fialka, spoluzakladatel neziskové organizace Sto skupin.