• Podcasty
  • PMS – Pandemické matky sobě!
NejnovějšíEpizoda 29Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: #29 Orgasmem k vánoční pohodě?

Klidné a pohodové prožití vánočních svátků je přání, které se na nás před Vánoci valí ze všech stran. Ale naplnit ho se podaří jen hrstce z nás. Vybírání dárků, nedostatek financí, úklid bytu, nákup a příprava jídla a všeho potřebného k tomu, abychom si Vánoce krásně užili - to bývá leckdy smrtící koktejl. Dá se s tím něco dělat? O tom si v dnešním díle podcastu Pandemické matky sobě povídají Lucka a Terka

39:31

PMS – Pandemické matky sobě!

Vydává: Novinky.cz

Příběhy pandemické, příběhy epické, příběhy mateřské. O tom je podcast PMS – Pandemické matky sobě. Jsme Lucka a Terka a obě jsme se staly prvorodičkami během roku covidu. Zatím jsme přežily, a tohle je náš příběh.

Web

Epizoda 28Před týdnem 42:53

#28 Dárky, které potěší i muže, jenž si nic nepřeje

Řešíme to každoročně skoro všichni - co dát dospělým pod stromeček? Ponožky? Fotokalendář? Vstupenky do divadla? O tipech na dárky pro ty z našich příbuzných, kteří nikdy nic nechtějí se v novém díle podcastu Pandemické matky sobě baví Terka a Lucka.

Epizoda 27Před 2 týdny 46:05

#27 O chrupu dětí i maminek se zubařem Vítězslavem Houžvou

Je pravda, že se zuby kazí čím dál mladším dětem? Jak se vlastně batoleti kaz ošetřuje? Kdy a jak se první zuby prořezávají? Fungují zklidňující gely proti bolesti, nebo je to všechno placebo? Jak vybrat první kartáček a pastu? A dokáže být s dětmi v ordinaci legrace, nebo je to vždy jen horor? O tom si v dnešním díle podcastu Pandemické matky sobě povídají se zubním lékařem Lucka a Terka.

Epizoda 26Před 3 týdny 36:10

#26 Jak to vypadá, když z vermikompostéru utečou žížaly?

Jak to vypadá, když z vermikompostéru utečou žížaly? A věděli jste, že se tuleni mohou naučit mluvit? To jsou jen některá z témat, která nad šálkem kávy otevírají v dalším díle podcastu Pandemické matky sobě Lucka a Terka.

Epizoda 253. listopad 2021 48:20

#25 Jak udělat dítěti krásné Vánoce a nezkrachovat

Do Vánoc ještě nějaký čas zbývá, ale mnohé maminky už teď přemýšlejí o vhodných vánočních dárcích své pro děti. Co ale koupit batolatům? Má smysl utrácet za drahé dárky, když je dítěti rok a půl? A má vůbec smysl je balit? O tipech na dárky do 500 Kč, do 1000 Kč a nad 1000 Kč se v novém díle podcastu Pandemické matky sobě baví Lucka a Terka.

Epizoda 2427. říjen 2021 37:46

#24 Které rodičovské hlášky se drží už po generace?

Chytils ho? Jez, nebo nevyrosteš! Nebreč, nebo ti dám důvod! Asi každý z nás podobnou průpovídku zná, ať už z doslechu, nebo od svých rodičů. Pandemické matky Lucka a Terka v dnešním díle svého podcastu připomínají nejčastější hlášky, které ke svým dětem už po několik generací pronášíme.

Epizoda 2320. říjen 2021 39:47

#23 Několik tipů na podzimní aktivity s malými dětmi

Ještě nějakou chvíli snad vydrží krásný podzim a ve chvílích, kdy budou děti zdravé, půjdeme určitě ven. Co všechno se dá s batoletem dělat? Pandemické matky Lucka a Terka se v novém díle svého podcastu dělí o aktivity, které jejich malé děti baví. Ať už venku v přírodě, nebo v herničkách a na výstavách vlaků či traktorů až podzim a jeho sychravé dny udeří v plné síle.

Epizoda 2213. říjen 2021 44:57

#22 Ženy jednoručky. Superschopnost vyvinutá z nutnosti

Super síla, nevídaná rychlost, schopnost dělat vše v domácnosti tiše jako myška. To není popis superhrdiny z nového filmu, ale každé maminky. O tom, jaké schopnosti se v nich s příchodem prvního potomka na svět probudily, si v novém díle podcastu Pandemické matky sobě povídají Terka a Lucka.

Epizoda 216. říjen 2021 44:41

#21 Lze udržet nemocné batole v klidu? Těžko. Pár triků ale máme

Podzim a chřipková sezóna jsou v plném proudu. Hodina hraní batolete s ostatními dětmi bývá v této době jasnou jízdenkou k několika dnům stráveným doma s teplotou, kašlem a nudlí u nosu. Jak to s malým dítětem zvládnout? Čím ho zabavit a udržet alespoň na chvíli v klidu? Pandemické matky Terka a Lucka přicházejí v dalším díle svého podcastu s tipy a triky, které jim fungují, když jsou jejich děti nemocné, nebo počasí nedovoluje být moc dlouho venku.

Epizoda 2029. září 2021 49:17

#20 Miminko jako nepopsaný list? Omyl, jeho charakter v něm poznáte už za týden

První miminko vyvolává v budoucí mamince mnoho očekávání. Bez ohledu na to, kolik si toho načte a kolika kamarádek se zeptá, najde se vždy spousta věcí, které ji překvapí. Ať už se to týká porodu, vztahu s partnerem, životních nákladů nebo kompletní změny v dosavadním způsobu života. O tom, jak se často očekávání plně nesetkává s realitou si s humorem sobě vlastním povídají v novém díle podcastu Pandemické matky sobě Lucka a Terka.