• Podcasty
  • PMS – Po mateřských stopách
PMS – Po mateřských stopách
NejnovějšíSezóna 2Před šesti dny

Poslechněte si podcast: #78 Ženy by měly zapracovat na vlastní sebehodnotě

Doma má dvě dcery pod tři roky, k tomu však nadále podniká a funguje jako lektorka. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách dnes přijala Lucie Audi, jedna ze zakladatelek moderní vzdělávací platformy určené především pro ženy. Ta vznikla ze známé facebookové skupiny Holky z marketingu, jejíž komunita dnes už čítá přes 33 000 členů.

41:05

PMS – Po mateřských stopách

Vydává: Novinky.cz

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz

Web

Sezóna 2Před týdnem 38:45

#77 Vztek k mateřství patří, ne vždy je proti němu nutné bojovat

Pavla, Hana a Lucie. Tři ženy, jeden projekt. Všechny jsou matky, všechny psycholožky a všechny se prý občas vztekají. Pomocí workshopů i individuálních konzultací učí ženy vnímat a chápat samy sebe během vypjatých situací. Matkám pak nabízejí tipy a nástroje pro zlepšování, ale především zdůrazňují, že v tom plavou všechny spolu a není se za co stydět.

Sezóna 2Před 2 týdny 46:00

#76 O dítě se stará ona s chůvou, o nákupy a vaření muž

Začala v soutěži s nápadem na ponožkoboty, dnes spoluvlastní dvě úspěšné firmy, kde vyrábí kromě ponožkobot i designové barefoot boty a bambusové spodní prádlo. Zhruba před rokem se navíc stala matkou. Byznys kvůli miminku ale na moc dlouho neopustila, do pár měsíců byla naplno zpět. Jak vše nastavila, aby byla celá rodina zaopatřená a spokojená, vypráví v podcastu Po mateřských stopách brněnská podnikatelka Michaela Steinhauser.

Sezóna 2Před 3 týdny 48:49

#75 Uspořádaný a krásný domov můžete mít i s dětmi

Erika je máma dvou kluků a vášnivá cestovatelka, která má ráda ve věcech pořádek. S rodinou žila několik let v zahraničí, kde zjistila, že chytře zařízená a zorganizovaná domácnost není samozřejmostí. Po návratu do Čech se tedy rozhodla založit projekt Uspořádaný domov. Na základě vlastních zkušeností a po třech letech fungování služby už má v rukávu mnoho fíglů a klienty dokáže pro organizaci nadchnout.

Sezóna 226. říjen 2022 39:01

#74 Nas*aná máma - mateřská satira a nekorektní humor pro matky

Tereza Maroušková alias Nas*aná máma se věnuje na svém blogu a v knihách tématům spojeným s mateřstvím. Dělá to však s osobitým humorem a s patřičnou porcí nadsázky. Když byla poprvé v očekávání, hledala literaturu, která by jí pomohla se smířit s tím, že neprožívá nejkrásnější období v životě ženy natolik krásně, jak bývá znázorňováno. Rozhodla se tedy založit blog a pomoct tak sobě i jiným ženám vytvořit prostor, kde je v pořádku si postěžovat a také se upřímně zasmát.

Sezóna 219. říjen 2022 33:07

#73 Pomáhá lidem s nejistotou za volantem, stačí na to jít s citem

Kvůli dětem musejí maminky často oprášit papíry a po letech neježdění usednout za volant. Někdy jim stačí pár jízd kolem bloku s partnerem, jindy je potřeba vyhledat pomoc jinde. Hostem je Petr, který pomáhá lidem se znovunalezením jistoty na silnicích ve své službě Vyjezdi se. Ke každému klientovi přistupuje individuálně a s potřebnou dávkou empatie.

Sezóna 212. říjen 2022 35:06

#72 Skripta, plenky a piercingová šněrovačka. Zpověď mladé studující maminky

Barbora vždy chtěla být mladou mámou. Když zjistila, že se jí sen brzy splní, zrovna studovala na magistru, dokončovala inženýrský titul, a zároveň byla čerstvě přijata na doktorské studium. Rozhodla se školy nepřerušovat a zkusit vše skloubit. Nyní studuje dvě vysoké školy, zatímco se stará o čtyřměsíční dceru.

Sezóna 25. říjen 2022 54:46

#71 Jak hospodařit s penězi v rodině

Viola Hejlová se pomocí svého blogu Mazaná matka snaží edukovat a inspirovat nejen maminky v oblasti financí. Sdílí na něm všemožné tipy a informace ohledně rodinného rozpočtu, státních příspěvků, výuky finanční gramotnosti, spoření a dalšího. Sama okoukala práci s penězi v dětství doma, kde se naučila hrou a nápodobou udržovat ve svých příjmech a výdajích přehled. To jí zůstalo do dnešního dne a radí to pro začátek všem, kteří chtějí s lepším hospodařením začít.

Sezóna 228. září 2022 51:25

#70 Genetická výbava dítěte je jedinečná, neporovnávejte jejich vývoj s ostatními

Se dvěma dětmi se rozhodla vzdělávat v oblasti psychomotorického vývoje. Dnes vede vlastní poradnu pro budoucí a čerstvé rodiče. Pomocí zábavného cvičení je učí stimulovat přirozený vývoj jejich miminek, a to od narození po první krůčky. Za sedm let prošly jejími kurzy už stovky lidí. Nyní chystá vydání první knihy. Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je certifikovaná lektorka Petra Pomajbíková.

Sezóna 221. září 2022 29:15

#69 Čím míň děti do něčeho tlačíme, tím větší mají šanci neztratit samy sebe

Hostem nového dílu podcastu Po mateřských stopách je mladá maminka Veronika. Svoji dceru porodila před dvěma lety přirozenou cestou doma v obýváku. Přesně tak, jak si přála. V rozhovoru o porodu vypráví. Svěřuje se také se svým pohledem na alternativní možnosti vzdělávání. Své dceři by chtěla dát prostor se sebeřízeně vzdělávat, pokud o to bude mít sama dcera zájem.

Sezóna 214. září 2022 50:15

#68 Názory starší generace si vyslechněte, ale nakonec se zařiďte podle sebe

Pavel je otcem sedmi dětí, dvojnásobným dědečkem, a náručí mu prošlo deset miminek v krátkodobé pěstounské péči. Svou rodinu neustále zásobuje zajímavostmi z historie, která ho vždy fascinovala a také ji studoval. V rozhovoru se podělí o své zkušenosti z oblasti péče o děti, o zajímavosti ze světové historie rodiny, i o vlastní pohled na ženy vracející se po dětech do pracovního procesu v oblasti realit, kde se on dlouhá léta profesně pohybuje.