Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Plzeňský klub železničních modelářů zpřístupnil veřejnosti unikátní kolejiště

Členové Plzeňského klubu železničních modelářů na několik týdnů zpřístupnili své unikátní kolejiště. To patří s plochou 140 metrů čtverečních k nejrozsáhlejším v Česku a je největší v Plzeňském kraji.

03:35

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 02:27

Tipy na víkend: rozsvícení vánočního stromu v Plzni, adventní půlhodinka v katedrále, první lyžování

Tento víkend se rozsvítí vánoční stromy po celém regionu, ten na plzeňském náměstí v neděli. Připravena je řada adventních trhů a koncertů. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Včera 03:27

Sušice byla dějištěm dalšího ročníku kadeřnické a kosmetické soutěže

17 škol vyslalo ve středu 29. listopadu své zástupce do Sušice na 18. ročník soutěže Kouzlo krásy. Budoucí absolventi kadeřnických a kosmetických oborů tam česali a líčili své modely na téma Hvězdné války.

Včera 04:10

Město od prosince rozšíří parkovací zónu F

Od pondělí 4. prosince 2023 se rozšíří zóna placeného stání F v oblasti od Tylovy ulice k nádraží Jižní Předměstí a v okolí Centrálního autobusového nádraží (CAN) v Plzni. Nová zóna zahrne území ohraničené Klatovskou třídou, Hálkovou a Korandovou ulicí, více západně také okolí CAN. V severní části pojme ještě cíp Radčické a Koželužské ulice.

Před dvěma dny 03:56

Plzeňský kraj udělal další krok k převzetí Sušické nemocnice

Zastupitelstvo Plzeňského kraje vzalo na vědomí na svém mimořádném jednání návrh smlouvy o převzetí provozu Sušické nemocnice, a zároveň schválilo uzavření smlouvy o bezúplatném převzetí provozu Sušické nemocnice s městem Sušice.

Před dvěma dny 04:06

V Žihli probíhá hlasování o stavbě větrných elektráren

Lidé v Žihli na Plzeňsku se mohou do 30. listopadu vyjádřit ke zvažované stavbě větrných elektráren. Dva větrníky by měly stát u místní části Hluboká.

Před třemi dny 02:29

Myslivce trápí přemnožení jeleni, působí desetitisícové škody

Ve velkém na lesních porostech v obecních lesích v Nečtinech na severním Plzeňsku škodí každoročně jelen sika. Odolný druh původem z Japonska se českému prostředí přizpůsobil natolik, že se přemnožil.

Před třemi dny 02:48

V Klatovech už připravují vánoční strom, který bude letos zdobit náměstí

V Klatovech v úterý porazili letošní vánoční strom, kterým je smrk pichlavý. Teď už stojí na náměstí a pracovníci technických služeb ho postupně zdobí.

Před třemi dny 03:41

Nepomučtí senioři si prohlédli město z výšky prostřednictvím virtuální reality

Nevšední zážitek si mohli užít klienti Domova s pečovatelskou službou v Nepomuku na jižním Plzeňsku. Prostřednictvím virtuální reality se podívali na své město z výšky.

Před čtyřmi dny 03:40

V Plzeňském kraji se ke stávce základních, středních i mateřských škol připojilo 323 z 500 zařízení

Odbory daly po 10. hodině dohromady všechna data, jež se k nim postupně dostávala, řekl Jan Plzák z krajské rady Českomoravského odborového svazu pracovníků školství. Úplně bylo uzavřených 150 škol, zbylé omezily provoz.

Před čtyřmi dny 03:14

Na Slovanech si lidé zabruslí na novém venkovním kluzišti

Na rybníku nebo řece si asi hned tak nezabruslíme. Milovníci tohoto sportu se ho ale naštěstí nemusí vzdát, a to díky kluzištím, která právě v těchto dnech zahajují provoz. Jedno úplně nové je v Plzni na Slovanech.