Zprávy pro Plzeňský kraj
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Plzeňské tramvaje už parkují v novém. Rekonstrukce vozovny skončila

Jedna z největších akcí v novodobé historii Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) – rekonstrukce tramvajové vozovny na Slovanech, je po 29 měsících dokončena. Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení včetně myčky tramvají nebo podúrovňového soustruhu, poskytne vozovna nové zázemí pro zaměstnance a mnohem lépe a citlivěji je řešeno i její sousedství s obytnou zónou.

03:10

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:30

Plzeň představuje nové trolejbusové linky pro Severní Předměstí. Jsou připraveny propagační jízdy

Místo některých autobusů by na Severní Předměstí v Plzni měly v budoucnu jezdit trolejbusy. Projekt teď představují Plzeňské městské dopravní podniky spolu se Správou veřejného statku města Plzně. Tento týden jezdí jedna z propagačních linek projektu, a to mezi Doubravkou a fakultní nemocnicí na Lochotíně.

Včera 03:30

Turistická sezóna se blíží, na Kozlu finišují třeba s obnovou vodních ploch

Památky vstoupí už za dva týdny do nové sezony. Uklízečky, zahradníci a řemeslníci na zámku Kozel na Plzeňsku finišují s přípravami. Před dokončením je například obnova vodních ploch v parku.

Včera 04:10

Z centra Plzně díky městskému okruhu mizí auta. Na Karlovarské je to o 6 tisíc aut méně za den

Západní obchvat Plzně odvedl za tři týdny provozu z centra krajské metropole už desítky tisíc aut. Dokládá to analýza, kterou si nechalo vypracovat město Plzeň. Po obchvatu denně projede dle dat z detektorů zhruba 14,5 tisíce vozidel. Situace se nejvíce zlepšila na nejvytíženější Karlovarské ulici, po spuštění okruhu tam ubylo až 6 tisíc aut denně.

Včera 02:18

V Kladrubech skončila rekonstrukce velké části kláštera. Už 1. dubna uvidíte nové expozice

V Kladrubech na Tachovsku skončila rekonstrukce velké části tamního kláštera. Nové expozice představí turistům každodenní život mnichů a působení rodu Windischgrätzů.

Před dvěma dny 03:21

Zemědělce trápí přemnožení hraboši

Zemědělci mají velké starosti s hraboši. Ti se sice přemnožili hlavně na Moravě, problémy ale způsobují i na západě Čech. Mohou napáchat znatelné škody.

Před třemi dny 03:34

Alzheimer se nevyhýbá ani padesátníkům. Svěření do ústavní péče komplikuje věková hranice

Člověk občas něco zapomene, hůře se vyjadřuje, začíná být zmatený. I tak se projevuje Alzheimerova choroba nebo jiný typ demence. A nepostihuje jen starší ročníky, ale třeba i padesátníky. Sehnat pro ně umístění v domovech se zvláštním režimem ovšem není vůbec jednoduché.

Před čtyřmi dny 03:11

Plzeňská krajská rada dětí a mládeže letos slaví 20. narozeniny

Více než 50 kroužků, desítky různých projektů, do kterých se zapojilo na šedesát tisíc dětí z Plzně a okolí, tak to je bilancování dvacetileté práce Plzeňské krajské rady dětí a mládeže.

Před pěti dny 03:40

Dva měsíce po ptačí chřipce se do drůbežárny v Brodu nad Tichou vrací slepice

Kvůli nákaze ptačí chřipkou musela na začátku letošního roku drůbežárna v Brodu nad Tichou na Tachovsku spolu s hasiči a veterináři utratit a zlikvidovat skoro tři čtvrtě milionu nosnic a také zhruba sedm milionů vajec. Dva měsíce po incidentu se do dosud největšího ohniska ptačí chřipky v Česku vrací slepice – zatím na zkoušku.

Před pěti dny 06:11

V Plzeňském kraji už hnízdí čápi

Čápi bílí v Plzeňském kraji postupně obsazují svá hnízdiště. Vidět je můžeme už na řadě míst v regionu. Se sledováním hnízd navíc může ornitologům pomoci kdokoliv.