Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Plzeňská Škoda Group vyrábí aktuálně nejdelší trolejbusy v Česku, sloužit budou v Praze

Čtyři nápravy, dva klouby a délka skoro 25 metrů – tak vypadá aktuálně nejdelší trolejbus v České republice. Pro Bratislavu a teď už i pro Prahu vyrábí tyto vozy plzeňská Škoda Group ve spolupráci s polským Solarisem.

02:59

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:24

Vrátí se taxíky na Americkou? Náměstek primátora navrhuje změny v nastaveném provozu

Pustit, nebo nepustit auta na Americkou třídu v Plzni. To je téma, které tamní politici řeší už řadu let. Minulé vedení města auta z této ulice vyhnalo, před rokem po komunálních volbách ale vládu převzala nová koalice, která je tam opět částečně vrátila. A možná se chystají další změny.

Včera 03:30

Felixův turistický klub dělá výlety pro lidi s duševním onemocněním i poruchou autistického spektra

Zpříjemnit život lidem s duševním onemocněním a s poruchou autistického spektra – právě o to se snaží členové plzeňského Felixova turistického klubu. Několik z nich se každý týden, za každého počasí a bez nároku na odměnu vydává s klienty na výlety napříč Plzeňským krajem.

Před třemi dny 00:39

Plzeňský lidový soubor a BROLN vystoupí na společném koncertě

Plzeňský lidový soubor slaví 70. narozeniny, přijďte to oslavit s námi! Slavnostní koncert proběhne 11. října od 18 hodin v Divadle Alfa v Plzni. Jako host navíc dorazí vynikající Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN).

Před čtyřmi dny 03:43

V Tachově ubývají živnostníci, město chce podnikání podpořit

Až třetina živnostníků ubyla za posledních 10 let v Tachově. Vedení města proto zve přeživší podnikatele na byznys fóra a diskutuji s nimi o tom, jak tento nepříznivý trend zvrátit.

Před čtyřmi dny 03:01

Rodí se nová tradice Dne evropského folkloru

Plzeňský kraj je jednou z bašt folkloru. Kdo by neznal Chodské slavnosti nebo legendární rozhlasový pořad Hrají a zpívají Plzeňáci? Přímo v Plzni existuje několik lidových muzik a souborů – třeba Mladina. Tento soubor se připojil k nově vznikající tradici, jíž je Den evropského folkloru.

Před pěti dny 02:55

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: ITEP, Finále, Svět knihy, Festival vína, Slavnosti jablek

Tento víkend je opravdu nabitý zajímavými akcemi. Filmový festival Finále, knižní a literární veletrh Svět knihy, Plzeňský festival vína nebo Slavnosti jablek v Nebílovech. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před šesti dny 03:22

Na Šumavě se revitalizují mokřady, cílem je zadržet vodu v krajině

Odvodňovací kanály a narovnané toky. I takové zásahy z minulých let mají vliv na současný nedostatek vody v krajině. Na Šumavě s tím bojuje projekt Život mokřadům.

Před šesti dny 03:23

O předporodní kurzy fakultní nemocnice je stabilní zájem

Být na všechno připravená a mít maximum informací. S tím ženy navštěvují předporodní kurzy. Jeden takový nabízí i plzeňská fakultní nemocnice.

Před týdnem 03:31

Do kaple v Kašperských Horách se vrátila socha Ježíšovy babičky

I když se ukradená socha svaté Anny z Kašperských Hor nikdy nenašla, figura Ježíšovy babičky Anny se do tamní kaple po desítkách let vrátila. Nikoli ta původní, ale její volná kopie. Jaký je její příběh?

Před týdnem 02:57

Všeruby vyhrály soutěž v třídění odpadu, využívají služby odpadového manažera

Tušíte, co dělá odpadový manažer? Už několik měsíců jeho služby využívají například Všeruby na severním Plzeňsku. Poté, co město vyhrálo první místo v soutěži „My už třídit umíme", se chce odpadovému hospodářství věnovat do hloubky.