Pod Zlatou Lampou
15. červen 2020

Poslechněte si podcast: PlayStation 5, Xbox Series X a Mafia: Definitive Edition - Pod Zlatou Lampou #9

Bude PlayStation 5 ještě úspěšnější nástupce modelu s přídavkem 4, anebo trhem zahýbe Xbox Series X? Devátý díl podcastu Pod Zlatou Lampou věnuje přes 30 minut konzolím, které byly nedávno představeny. Jaké máme pocity z představení PlayStationu 5 a Xbox Series X? Nechal si Microsoft ujet vlak? Bude PlayStation 5 opět dominovat trhu? Sony si i tentokrát připravilo exkluzivitu v podobě několika her. Konkrétně jde o Spider Man Miles Morales, Horizon Forbidden West a Gran Turismo 7. Proč se ale na PlayStation 5 objeví i tři generace staré GTA V? Xbox Series X je dvakrát výkonnější než Xbox One X. Dokáže svým výkonem přetáhnout zákazníky a dlouholeté uživatele PlayStationu? Jaké exkluzivní hry bude nový Xbox nabízet? Jak moc se nový design vymyká zavedenému konceptu? Probereme si také chystanou bombu v podobě Mafia: Definitive Edition - jaké budou novinky, na co se těšíme a koupili bychom si ji? Nejen o těchto otázkách diskutují v devátém díle podcastu Pod Zlatou Lampou redaktoři serveru dotekomanie.cz Miroslav Růžička a Zdeněk Koutský. 1. část: PlayStation 5 a Xbox Series X 2. část: Naše dojmy a postřehy 3. část: Mafia: Definitive Edition

32:55

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před dvěma dny 14:48

Minipodcast - S23 představena a pozor na lákavé nabídky

Dnes si v minipodcastu povíme o dvou pozitivních a dvou méně pozitivních novinkách. Vodafone totiž zdražuje o 9 procent své tarify a druhá nepříjemná se pak týká neomezeného tarifu s podezřelou cenou. Také si shrneme novinky od Samsungu a nakonec také jaké ohebné telefony brzy dorazí.

Před týdnem 28:01

mPlatby budou opět bezpečné

Na začátku října jsme začali řešit systém mPlateb společnosti O2, který oproti konkurenčním operátorům nevyžadoval žádné ověření platby a ve výsledku tedy platili předplatné, o kterém mnozí ani nevěděli třeba i na týdenní bázi. Přemek se tomu ale usilovně věnoval a i na základě jeho práce O2 tyto platby brzy změní.

Před 2 týdny 17:45

Minipodcast - Apple novinky a Twitter omezuje API

Pravidelné shrnutí toho nej ze světa mobilních zařízení. Tentokrát nás Apple zaujal představením nového chytrého reproduktoru HomePod, který se zase tolik neliší od první generace a mimo to chystá vydání iOS 16.3, který odemkne nové funkce HomePodu mini. Twitter pak omezuje aplikace typu Tweetbot a také se chystá lepší správa eSIM v Androidu.

Před 3 týdny 26:58

Satelit v mobilu, rýsuje se nový trend?

Satelitní komunikace v mobilních telefonech bude možná letos velký trend. Vloni Apple uvedl toto řešení pro vaši záchranu, letos Qualcomm představil však ještě pokročilejší komunikaci. Jak se toho chopí ostatní výrobci? Co to pro nás znamená? Ohrozí to české operátory?

9. leden 2023 15:59

Minipodcast - novinky z veletrhu CES

Vybrali jsme několik zajímavých novinek z veletrhu CES týkající se nejen mobilních telefonů. Povíme si o novém Android Autu a také o novém autu Afeela od Sony a Hondy. Zmíníme také nový standard Qi2 pro bezdrátové nabíjení stavící na MagSafe a řekneme si také něco o ThinkPhonu od Motoroly.

2. leden 2023 43:37

Co čekat od roku 2023? Apple Glass? Pixel Fold?

Tentokrát opět ve třech. Probereme si, co letos čekáme za novinky a jaké budou asi trendy. Povíme si, jaké by mohly být Apple brýle nebo chystaný iPhone 15 Ultra. Samozřejmě to bude ale i o Android světě, kde mrkneme, co by mohl Google přinést. Nakonec si povíme i naše přání.

27. prosinec 2022 36:03

Jaký byl rok 2022?

Tentokrát si dáme takové shrnutí roku 2022 z pohledu technologií a probereme si to rovnou ve třech. Podíváme se, kam se posunuly ohebné telefony, co se změnilo u 5G a mimo to si rozebereme, co nás letos příjemně potěšilo a co nás naopak zase zklamalo.

19. prosinec 2022 18:19

Minipodcast - novinky od Xiaomi, Motoroly a Oppo

Poslední minidpocast letošní roku je tady. Dnes se podíváme na nové modely několika výrobců. Dočkali jsme se nového Xiaomi 13 a 13 Pro, dále dorazila Motorola X40 a také Oppo se pochlubilo ohebnými novinkami. Nakonec také Apple vydal iOS 16.2 se zajímavými novinkami.

12. prosinec 2022 24:21

Nová značka Nothing - nic nebo něco?

Dneska si povíme o nové britské značce Nothing. Nebude to ale žádná nudná teorie, povíme si naše zkušenosti s dvěma produkty této značky. Řeč bude o nových sluchátkách Nothing Ear (Stick) a také samozřejmě o prvním telefonu této firmy - o Nothing Phone (1).

5. prosinec 2022 13:35

Minipodcast - Mobily s Androidem ohroženy a odklad novinek

Týden uběhl jako voda a my tu máme další díl minipodcastu s novinkami ze světa mobilních telefonů. Tentokrát zmíníme důvod odkladu představení mnoha novinek v Číně a povíme si o tom, jaký bude Galaxy Z Flip 5. Zmíníme také proč jsou mobily s Androidem ohroženy a nakonec si povíme o vylepšené softwarové podpoře OnePlus.