15. červen 2020

Poslechněte si podcast: PlayStation 5, Xbox Series X a Mafia: Definitive Edition - Pod Zlatou Lampou #9

Bude PlayStation 5 ještě úspěšnější nástupce modelu s přídavkem 4, anebo trhem zahýbe Xbox Series X? Devátý díl podcastu Pod Zlatou Lampou věnuje přes 30 minut konzolím, které byly nedávno představeny. Jaké máme pocity z představení PlayStationu 5 a Xbox Series X? Nechal si Microsoft ujet vlak? Bude PlayStation 5 opět dominovat trhu? Sony si i tentokrát připravilo exkluzivitu v podobě několika her. Konkrétně jde o Spider Man Miles Morales, Horizon Forbidden West a Gran Turismo 7. Proč se ale na PlayStation 5 objeví i tři generace staré GTA V? Xbox Series X je dvakrát výkonnější než Xbox One X. Dokáže svým výkonem přetáhnout zákazníky a dlouholeté uživatele PlayStationu? Jaké exkluzivní hry bude nový Xbox nabízet? Jak moc se nový design vymyká zavedenému konceptu? Probereme si také chystanou bombu v podobě Mafia: Definitive Edition - jaké budou novinky, na co se těšíme a koupili bychom si ji? Nejen o těchto otázkách diskutují v devátém díle podcastu Pod Zlatou Lampou redaktoři serveru dotekomanie.cz Miroslav Růžička a Zdeněk Koutský. 1. část: PlayStation 5 a Xbox Series X 2. část: Naše dojmy a postřehy 3. část: Mafia: Definitive Edition

32:55

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra a Zdeněk vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před čtyřmi dny 11:00

Minipodcast #12

V uplynulém týdnu nás zaujal celkový pokles prodeje mobilů krok jednoho výrobce a dále pak nový top model Viva, který přichází oficiálně do Česka. Zmínili jsme také budoucnost FE modelů u Samsungu a nakonec také budoucnost nabíjení, které bude možná už brzy atakovat výkon 200 W.

Před týdnem 44:17

Apple ovládne vaše okna

Tentokrát si probereme keynote Applu a jaké novinky tento výrobce představil. Podíváme se na nový iOS 16, chytrou domácnost nebo Carplay. Samozřejmě probereme také příchod oken na iPadOS nebo nový MacBook Air. Díl je opravdu nabitý, takže poslouchejte.

Před 2 týdny 12:41

Minipodcast #11

Další díl mini podcastu s novinkami je tady. Tentokrát si přiblížíme novou podporu LTE na Galaxy Watch 4 u operátora O2. Dále si povíme o Sony, které chce rozšířit své herní impérium i na platformy Android a iOS a zmíníme také bezpečnostní problém procesorů Unisoc. Nakonec nalákáme na WWDC, vývojářskou konferenci Applu, kde čekáme nový iOS a podobně.

Před 3 týdny 32:17

Jaký je nejlepší mobil od nové značky Tecno?

Otestovali jsme zcela nový mobil od nové značky Tecno. Popovídáme si tak o tom, zda Tecno Camon 18 Premier stojí za to. Zaujali nás především fotoaparáty tohoto zařízení, naopak nás mírně zklamal software. Nakonec si trochu popovídáme i o tom, kam nová značka Tecno zapadá.

22. květen 2022 12:01

Minipodcast #10

Co nového uplynulý týden přinesl? Apple zavádí automatické navyšování cen předplatného a taky zřejmě plánuje přechod na USB-C u iPhonů (konečně). Google pak chystá přepracované zobrazení karet v Google Pay a nakonec zmíníme nové procesory od Qualcommu - Snapdragon 7 Gen 1 a Snapdragon 8+ Gen 1.

15. květen 2022 41:53

Jak vybrat mobil?

Dneska si povíme něco o tom, jak vybrat nový mobilní telefon. Probereme volbu systému, cenové kategorie, na co si dát při výběru pozor a nebudou chybět ani naše tipy a triky.

8. květen 2022 15:06

Minipodcast #9

Po týdnu vám přinášíme opět shrnutí novinek ze světa mobilních telefonů a technologií aneb co nás nejvíce zaujalo. Bude řeč hlavně o Evropské unii, co vymýšlí za sociální sítě a co se jí naopak nelíbí na Applu. Nakonec si povíme jedno chystané spojení firem s cílem přihlašovat se bez hesla.

1. květen 2022 46:12

Mít či nemít pouzdro?

Dneska se pobavíme o obalech nejen na mobilní telefony. Povíme si naše zkušenosti, jaké pouzdra doporučujeme a třeba také, kde je nakupujeme. Řeč bude ale také o ochraně našich dalších zařízení jako jsou chytré hodinky nebo tablety.

24. duben 2022 16:12

Minipodcast #8

Přinášíme vám souhrn zajímavých novinek z uplynulého týdne. Tentokrát bude řeč o novém OnePlus Ace nebo o Netflixu. Dále si povíme o tom, jak moc se iPhone mini neprodává a nakonec zmíníme statistiky operátorů.

17. duben 2022 22:09

Motorola Edge 30 Pro zaujme se stylusem

Už je to příliš dlouho, co měla značka Motorola nějaký pořádný top model, který by vyvolal emoce. Několik pokusů jsme zde měli za posledních pár let, ale firma se více soustřeďovala na modely střední třídy, případně té nižší. Dnes zde máme model Motorola Edge 30 Pro, který sám o sobě skoro zapadne mezi ostatní, ale díky obalu se stylusem může vybočit z řady.