Host Lenky Vahalové
12. únor 2022

Poslechněte si podcast: Plavání pod ledem? Cítil jsem se naprosto bezpečně, jako když jdu přes přechod, směje se David Vencl

V únoru 2021 vytvořil nový světový rekord. Uplaval necelých 81 metrů pod ledem. Jak se na rekord připravoval a co všechno musel splnit pro zápis do Guinnessovy knihy rekordů? Nejen o tomto úspěchu, ale také o nové knize Začni teď! mluvil s Lenkou Vahalovou.

19:27

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před šesti dny 22:46

Věšení na háky? Někomu se stačí odlepit nohama od země, někdo visí desítky minut, říká spisovatelka

Do tetovacího a piercingového studia Hell ji před patnácti lety přivedl školní úkol nafotit reportáž, to byl start jejího zájmu o tělesné modifikace. „Chtěla jsem fotit něco nezvyklého, co nebude úplně jednoduché na koukání,“ vzpomíná Marie König Dudziaková.

Před 2 týdny 22:58

Zkoumá rostliny v Amazonii i řasy na Antarktidě. Vědec Petr Kaštánek cestuje do extrémních oblastí

Už jako malý kluk dělal nejrůznější pokusy, doma k tomu měl ideální podmínky, jeho tatínek František je významným českým chemikem. Věda ho bavila a to mu zůstalo. Hostem Lenky Vahalové byl vědec a biotechnolog Petr Kaštánek.

Před 3 týdny 24:33

Z ghetta v Chicagu až k Backstreet Boys. Producent Tomi Popovič o kariéře v Americe i návratu zpět

„Když mě někdo podceňuje, tak mě to inspiruje k ještě lepším výkonům. Miluji negativitu, ta mě totálně nakopne,“ říká o sobě trochu s nadsázkou zpěvák, skladatel a producent Tomi Popovič.

29. říjen 2022 24:30

Nabitý podzim zpěvačky Kamily Nývltové: Plním si sen, vychází mi nové album i kniha receptů

„Za covidu jsem ten zpěv trošku pověsila na hřebík a mým novým zájmem se stalo pečení, ale stále to beru jako takový koníček. Troufám si říct, že jsem pořád víc zpěvačka,“ směje se Kamila Nývltová. A daří se jí na obou frontách.

22. říjen 2022 18:45

Host Lenky Vahalové: Herec Matouš Ruml hostem Lenky Vahalové

Matouš Ruml dotočil nový seriál Agrometal a také film Superžena. Současně se věnuje načítání audioknih. Nejen o nových projektech mluvil s Lenkou Vahalovou.

15. říjen 2022 29:22

Petr Jákl: V Hollywoodu už nejsem kluk z Východu, ale ten, kdo dokáže sehnat finance i herce

„Cesta do Hollywoodu byla strašně krušná. Když jsem v roce 2015 natočil v angličtině horor Ghoul, tak jsem to byl první takový malinkatý krůček. Až dopadl Žižka v roce 2018, tak hned rok potom už jsem začal dělat první film se Samuelem Jacksonem a Edem Harrisem v Americe,“ popisuje Petr Jákl.

3. říjen 2022 20:23

Zpěvačka Pam Rabbit: Veselé songy mě nebaví dělat, ráda spadnu do své zdravé melancholie

„Někdy mě inspiruje jeden zvuk, rytmus nebo to může být jedno slovo,“ popisuje zpěvačka a skladatelka Pam Rabbit. S moderátorkou Lenkou Vahalovou si povídaly hlavně o hudbě, k té ale patří i další věci, třeba prezentace na sociálních sítích.

25. červen 2022 23:52

David Svoboda: Ego mi nadělalo tolik problémů. Je to hrozný zločinec pro sportovce i trenéry

Moderní pětibojař a olympijský vítěz se dnes věnuje především práci sportovního trenéra ASC Dukla. „Pořád zjišťuju, co na mé svěřence nejvíc platí, ale ono se to mění podle věku. Ke každému vede cesta jinudy. Jsem takový jejich průvodce a pomocník,“ vypráví David Svoboda.

18. červen 2022 19:07

Postavil loď a závod přes Atlantik dojel druhý. Poslední dny mi u kormidla padala hlava, říká Krysta

Poprvé sednul do lodi, když mu bylo šest let. Pokud není na vodě, leze po horách nebo se věnuje paraglidingu. A miluje extrémní závody. O jednom z nich si Michal Krysta povídal s moderátorkou Lenkou Vahalovou.

11. červen 2022 17:37

Herečka Vendula Fialová o nové vášni: Líbilo by se mi být DJkou. U toho si zapařím a to já ráda

Herečka Divadla pod Palmovkou, která si ráda dává další výzvy. Moderuje společenské akce i vysílání v rádiu, dabuje a uvidíte ji také za DJským pultem. Hostem Lenky Vahalové byla Vendula Fialová.