Planet Dark
Sezóna 1Epizoda 814. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Planet Dark podcast #5 (Hrana zlomu, Štěpán Kozub, Pavla Gajdošíková, Emil Křižka)

Jaký je oblíbený horor Štěpána Kozuba? A čeho se nejvíc bála herečka Pavla Gajdošíková? Herci Štěpán Kozub a Pavla Gajdošíková, režisér Emil Křižka a kameraman Ryszard Perzynski o vzniku filmu Hrana zlomu, prvním Planet Dark Original, který vstoupil do kin v listopadu. Temné hororové drama se setkalo s pozitivní kritickou a diváckou odezvou a je označováno za důkaz, že i v Česku lze natočit silný žánrový film. Ani tentokrát nepřijdete o klasickou anketu s hosty a novinky redaktora Planet Dark Jana Gála. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Martin Ožvold. Aktuální novinky najdete na planetdark.tv [https://planetdark.tv/], sledujte náš Facebook [https://www.facebook.com/planetdarkpresents], Instagram [https://www.instagram.com/planetdarkpresents/] a YouTube [https://www.youtube.com/c/PlanetDark].

43:49

Planet Dark

Vydává: Planet Dark

Horor, thriller, noir, dark fantasy a true crime. Všechno co jste potřebovali vědět o vašich oblíbených žánrech a možná ještě něco víc.

Web

Sezóna 1Epizoda 1015. únor 2022 27:12

Planet Dark Podcast #7 (Vřískot)

Před 25 lety vstoupil do kin první Vřískot a odstartoval hororovou revoluci. Čím byl unikátní, jak se proměnil a proč diváky táhne i po pěti filmech a jednom seriálu? Odpoví etnolog a odborník na městské legendy Petr Janeček, redaktor Planet Dark Jan Gál a režisér českých dabingů Bohdan Tůma, který odpověděl i na naši klasickou anketu. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Adam Levý. Aktuální novinky najdete na planetdark.tv [https://planetdark.tv/], sledujte náš Facebook [https://www.facebook.com/planetdarkpresents], Instagram [https://www.instagram.com/planetdarkpresents/] a YouTube [https://www.youtube.com/c/PlanetDark].

Sezóna 1Epizoda 922. prosinec 2021 46:20

Planet Dark podcast #6 (Vánoční speciál a ty nejlepší tipy)

Jaký je nejlepší vánoční horor? A jaký horor sledovat s rodinou? Speciální díl podcastu ve kterém se tým Planet Dark podělí o své tipy co sledovat o Vánocích. Redaktor Jan Gál, scenárista a moderátor Petr Koubek, producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál a scenárista Štefan Titka odhalují, že Vánoce nemusí být jen svátky klidu, ale děs a gore k nim rozhodně patří. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Lukáš Holocsy. S použitím jinglů a zvukových motivů Martina Ožvolda. Vyrobeno ve spolupráci se studiem Beep. Aktuální novinky najdete na planetdark.tv [https://planetdark.tv/], sledujte náš Facebook [https://www.facebook.com/planetdarkpresents], Instagram [https://www.instagram.com/planetdarkpresents/] a YouTube [https://www.youtube.com/c/PlanetDark]. Vánoční playlist Planet Dark: Shoky & Morthy: Poslední velká akce [https://filmtoro.cz/film/shoky-morthy-posledni-velka-akce], Jinací [https://planetdark.tv/jinaci/], Hrůza v Dunwichi [https://planetdark.tv/hruza-v-dunwichi/], Hrana zlomu [https://planetdark.tv/hrana-zlomu/], Smrtonosná past [https://filmtoro.cz/film/smrtonosna-past], Osvícení [https://filmtoro.cz/film/osviceni], Chata [https://filmtoro.cz/film/chata], Spalovač mrtvol [https://filmtoro.cz/film/spalovac-mrtvol], Černé Vánoce [https://filmtoro.cz/film/black-christmas-1974], Krampus [https://filmtoro.cz/film/krampus-the-christmas-devil], Vánoční teror [https://www.csfd.cz/film/125986-vanocni-teror/], Anna a apokalypsa [https://filmtoro.cz/film/anna-and-the-apocalypse-2018], Ukradené Vánoce Tima Burtona [https://filmtoro.cz/film/ukradene-vanoce], Sám doma [https://filmtoro.cz/film/sam-doma], Tiché místo [https://filmtoro.cz/film/tiche-misto], Mé srdce bije na tvůj povel [https://planetdark.tv/2021/09/21/me-srdce-bije-na-tvuj-povel-je-znepokojivou-variaci-upirskeho-mytu/], Funny Games [https://filmtoro.cz/film/funny-games], Dej si pozor! [https://filmtoro.cz/film/better-watch-out], Tichá noc [https://planetdark.tv/2021/11/13/silent-night-apokalypticke-vanoce-s-keirou-knightley-a-britkym-humorem/], Zhoubné zlo [https://planetdark.tv/2021/09/09/zhoubne-zlo-nova-vize-teroru-od-jamese-wana-prichazi-do-kin/], Cesta za smířením [https://filmtoro.cz/film/cesta-za-smirenim], Ash vs. Evil Dead [https://filmtoro.cz/film/ash-vs-evil-dead], Nebezpeční skřítkové [https://www.netflix.com/title/81152779], Záhadné sídlo Bly [https://www.netflix.com/title/81237854],

Sezóna 1Epizoda 72. listopad 2021 37:53

Planet Dark podcast #4 (Neill Blomkamp, Ivan Adamovič)

Rozhovor s režisérem Neillem Blomkampem o jeho novince Demonic. Tvorbu tohoto světově proslulého režiséra nám hlouběji představí novinář, spisovatel a znalec sci-fi Ivan Adamovič. Nechybí naše klasická anketa ani novinky redaktora Planet Dark Jana Gála. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Martin Ožvold. Děkujeme festivalu Future Gate za zprostředkování rozhovoru. Aktuální novinky najdete na planetdark.tv, sledujte náš Facebook a Instagram.

Epizoda 617. září 2021 28:22

Planet Dark podcast #3 (Jonathan Cuartas, Emil Křižka, Febiofest)

Rozhovor s režiséry Jonathanem Cuartasem, jehož vydařená variace na upírské téma Mé srdce bije na tvůj povel (My Heart Can't Beat Unless You Tell It To) úspěšně dobývá světové festivaly, a Emilem Křižkou, který po krátkém hororu Ruchoth Raoth debutuje celovečerním temným dramatem Hrana zlomu se Štěpánem Kozubem v hlavní roli. Oba filmy můžete vidět v rámci sekce Planet Dark na letošním Febiofestu. Dramaturg Jan Gál představí i zbývající filmy z této sekce, britskou Svatou Maud, americké Tóny smrti, francouzský Meandr a maďarský Post mortem. Více o programovém bloku Planet Dark se dočtete na 👉 https://bit.ly/PDsekce. Termíny projekcí najdete na 👉 https://bit.ly/PDfebio2021. Trailery všech filmů najdete na YouTube Planet Dark 👉www.youtube.com/c/PlanetDark V podcastu uslyšíte ukázky z filmu Mé srdce bije na povel, Hrana zlomu a Post mortem. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Martin Ožvold. Aktuální novinky najdete na planetdark.tv, sledujte náš Facebook a Instagram. 28. Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest probíhá 17. do 24. září 2021. Po pražské části, která se odehraje v prostorech Slovanského domu a kina Pilotů, se filmová přehlídka v rámci Regionálních ozvěn přesune do kin po celé České republice. 

Epizoda 53. září 2021 02:21

Novinky Planet Dark | Klícka a Zhoubné zlo | 9.9.2021

Krátce o aktuálních premiérách v kinech. Filmy Klícka a Zhoubné zlo. Další aktuální novinky najdete na planetdark.tv a nové a zajímavé trailery na www.youtube.com/c/PlanetDark. Scénář a moderace Petr Koubek, učinkuje Jan Gál, střih a zvukový design Martin Ožvold.

Epizoda 420. srpen 2021 29:58

Planet Dark podcast #2 (Candyman a půlnoční filmy na KVIFF)

Startuje festival v Karlových Varech a s dramaturgem sekce půlnočních filmů Martinem Horynou si povídáme o filmech, které v této žánrové sekci letos na festivalu můžete vidět. U příležitosti premiéry nové verze Candymana rozebíráme původní verzi z roku 1992 s redaktorem Planet Dark Janem Gálem a etnologem Petrem Janečkem. A nechybí ani shrnutí novinek ze světa temných žánrů a tipy na to nejlepší z poslední doby. V podcastu uslyšíte ukázky z filmu Candyman. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Martin Ožvold. Aktuální novinky najdete na planetdark.tv a nové a zajímavé trailery na www.youtube.com/c/PlanetDark Zmiňované projekty: Film Candyman (r. Nia DaCosta) vstupuje do českých kin 26. srpna, příležitost vidět ho máte např. v rámci akce Planet Dark a kina Aera Double Feature: Candyman v pátek 27.8. v kině Aero, kde bude nová verze uvedena společně s klasickou verzí z roku 1992 (více viz kinoaero.cz). Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary probíhá od 20.8. do 28.8. a v sekci Půlnoční filmy uvidíte: Shoky & Morthy: Poslední velká akce (r. Andy Fehu), Prokletá vesnice (Impetigore, r. Joko Anwar), Mullholand Drive (r. David Lynch), Vlak do Busanu 2 (Train to Busan 2, r. Sang-ho Yeon), Zkrávysyni (Fils de plouc, r. Lenny Guit, Harpo Guit), Zelený rytíř (The Green Knight, r. David Lowery) Jan Gál připomíná úspěch filmu Shoky & Morthy v českých kinech, nové trailery na Půlnoční mši (Midnight Mass, r. Mike Flanagan) a Prisoners of Ghostland s Nicolasem Cagem. Martin Horyna doporučuje film Ada (Lamb/Dýrið), který bude uveden v Karlových Varech a do české distribuce vstupuje 28. řijna.

Epizoda 39. srpen 2021 16:08

Krvavá nevěsta (Jinací #2)

Straší na dálnici D1 krvavá nevěsta? Ve další epizodě audio seriálu Jinací vám představíme legendu o Devíti křížích. Vyvražděná svatba, duch zavražděné nevěsty, ale taky nejnebezpečnější úseky dálnice. Můžou za úmrtí na naší nejstarší dálnici neukáznění řidiči, geopatogenní zóny, nebo neklidné duše zemřelých! Poslechněte si speciální epizodu audio seriálu Jinací! Jdeme po stopách českých strašidel, hledáme vysvětlení, jejich kořeny, ale i další legendy. Partnerem seriálu je film Shoky & Morthy: Poslední velká akce, v kinech od 5. srpna. Více o filmu v prvním díle podcastu Planet Dark, který najdete na našem kanálu.

Epizoda 24. srpen 2021 29:18

Planet Dark podcast #1 (o filmu Shoky & Morthy)

Režisér Andy Fehu, scenárista Ondřej Kopřiva, producent Vratislav Šlajer a odborník na městské legendy Petr Janeček si v prvním díle podcastu Planet Dark povídají o filmu, který vstupuje 5.8. do kin, Shoky & Morthy: Poslední velká akce. Probereme legendu o krvavé nevěstě, ptáme se hostů na jejich oblíbené filmy, hororové postavy a co je v poslední době zaujalo, redaktor planetdark.tv Jan Gál shrne, co se v poslední době událo ve světě temných žánrů. Nenechte si ujít svoji pravidelnou dávku temnoty - aktuality, kontexty, rozhovory. V podcastu uslyšíte ukázky z filmu Shoky & Morthy a hudbu Mojmíra Měchury. Scénář a moderace Petr Koubek, střih a zvukový design Martin Ožvold. Epizody audio seriálu Jinací Krvavá nevěsta a Můra najdete na našem audio kanálu. Zmiňované projekty: film Shoky & Morthy: Poslední velká akce v kinech po celé ČR od 5. srpna, najdi svoje kina na https://bit.ly/samvkinech Hosté zmiňují: Green Room, Candyman, Doktor Spánek, Fear Street, film indonéskského režiséra Joko Anwara Satan's Slaves, Impetigore, Halloween, Urban Legends, Texaský masakr motorovou pilou, Silniční hry, Jan Gál připomíná klasické horory znovu vedené nedávno na Netflixu Apokalypsu kanibalů, Tenebre (Unsane), Démoni 1 a 2, Motýl s křídli od krve, klasiky Paula Morrisseye Flesh for Frankenstein a Blood for Dracula které vychází na UHD discích, zmiňuje i seriál #martyisdead (Bionaut/MALL.TV), připomíná návrat Saw, V zajetí démonů, Tiché místo 2, Candyman, Čas, Poslední noc v Soho, Armáda mrtvých.

2. srpen 2021 02:56

Hrůza v Dunwichi (ukázka z audioknihy, Stopy hrůzy #1)

Exkluzivní ukázka z audioknihy Hrůza v Dunwichi od H. P. Lovecrafta, v podání Miroslava Krobota. Planet Dark uvede od 20. prosince 2021 premiérovou sérii audioknih Stopy hrůzy, kterou zahájí tři romány H. P. Lovecrafta. Po Hrůze v Dunwichi to bude Volání Cthulhu a Sny v čarodějnickém domě. Režie Robin Kvapil, hudba a zvukový design studio Needles Jonáš Rosůlek a Adam Boháč. Cover art Marek Škubal.