Slyšíme se?
Sezóna 2Epizoda 6410. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Pilot Adam: Chlapa bez respirátoru jsme nechali vyvést z letadla, nešlo jen o covid

Slyšíme se #65: Pilot dopravního letadla Adam Černý zažil během lockdownu pracovní turbulence, stejně jako všichni jeho kolegové v letectví. Dvojnásobný táta a milovník vzdušného prostoru v podcastu Slyšíme se hodnotí nejen potlesk při přistání a drby o pilotech a letuškách. Podívejte se do zákulisí pilotovy práce.

38:41

Slyšíme se?

Vydává: David Vaníček

Líbí se ti podcast Slyšíme se? Podpoř mě za 26 korun měsíčně, díky tvému příspěvku udržím dobrý zvuk i témata :) https://anchor.fm/slysimese/subscribe [https://anchor.fm/slysimese/subscribe]

Web

Sezóna 3Epizoda 14Před 2 týdny 28:18

Prezidentský speciál, část 1: Proč ani za mák nelituju hlasu pro Danuši Nerudou

Blíží se druhé kolo prezidentských voleb, jaké pocity mám jako volič Danuše Nerudové? Pokračování podcastu najdete v předplatitelské sekci, zde: https://anchor.fm/slysimese/subscribe

Sezóna 3Epizoda 1314. prosinec 2022 01:07:41

Hana Michopulu: Dobře si uvaříte i za 70 korun, neuznávám módu „nezdravých“ surovin

Hanka Michopulu je známá česká food novinářka a autorka kuchařek. Nedávno se pustila do odvážné projektu pro rodiče samoživitele a se svou komunitou přináší pravidelně recepty, ze kterých uvaříte za 70 korun. Jaké má tajné triky na levné a kvalitní vaření? A kam naopak ráda občas zajde na špičkovou gastronomii, s kým sdílí slepice a proč ji iritují módní vlny tzv. "zakázaných" surovin?

Sezóna 3Epizoda 127. prosinec 2022 28:33

Víkend v nemocnici a můj profesní plán B.

Dnes Slyšíme se? bez videa, taková rychlovka. PLOG! Jako je blog a vlog, tak podcastový PLOG. Jdeme na to.

Sezóna 3Epizoda 1130. listopad 2022 49:13

Šest mých opatření proti fotrovatění

Podzim, zima, období temna. Rozhodl jsem se nechátrat a něco udělat pro svoje zdraví. Ale dokopat se do akce je složitější, než když nám bylo dvacet. Dnes bude Slyšíme se o tom, jaká opatření jsem nasadil proti fotrovatění.

Sezóna 3Epizoda 1023. listopad 2022 01:11:09

Janis Sidovský: Otevřeně o 35 letech života s Pavlem Vítkem. Pokrytectví v pop music a výdělky hvězd

Producent Janis Sidovský a jeho životní partner Pavel Vítek letos slaví 35 výročí společného života. Jakými turbulencemi jejich vztah procházel. Jak a proč žili v utajení, kdo je vydíral a proč o lásce Janis dodnes otevřeně nemluví se svými rodiči? Bavili jsme se také o zákulisí české pop music, o pokrytcích i přátelství, o lesku a bídě českých muzikálů. Ale i politice a názorovém rozporu s Ilonou Csákovou.

Sezóna 3Epizoda 716. listopad 2022 41:39

Vaše radosti, coming out prvních českých poslanců, Český slavík a ujeté senátorky

Uplynulé dva týdny byly extra bohaté na queer témata. Ochránkyně tradičních hodnot, senátorka Kovářová a Chalánková chtějí dávat medaile za hetero věrnost a ve Sněmovně se konečně vyoutovali první poslanci. A hned dva najednou. Každý to ale politicky má jinak.

Sezóna 3Epizoda 99. listopad 2022 01:03:47

Vzácná nemoc připravila Šimona o energii na život. "Chci být aktivní, ale tělo mi to nedovolí."

Šimon Procházka rád sportoval. Hrál rugby, jeho den byl plný aktivit, chtěl dostudovat vysokou školu. Do jeho životních plánů ale hodila vidle myalgická encefalomyeli­tida. Vzácná nemoc, která jeho tělo potrestá chřipkovými příznaky pokaždé, když to "přepískne" a unaví se. V podcastu Slyšíme se? promluvil o tom, jaké to je vysvětlovat okolí, že není "jen líný" a proč založil spolek Neúnavní, který pomáhá pacientům jako je on.

Sezóna 3Epizoda 62. listopad 2022 51:40

Dozvuky homofobní vraždy, příběh o Babišce a tipy na seriály

Dozvuky hrozného teroristického útoku na gaye před slovenským barem Tepláreň jsou stále hodně citlivé. To je hlavní téma Slyšíme se. Taky si řekneme pohádku o Babišce, co nikdy nich nechtěla, ale oops! A přidám pár tipů na moje oblíbené seriály.

Sezóna 3Epizoda 526. říjen 2022 59:38

Když lékař vyhodí rodiče od dítěte v nemocnici. „Nechte na sebe klidně zavolat policii,“ radí Němečková

Emoce, bezmoc, rodičovská láska, naštvání na systém. To všechno provází bohužel stále časté konflikty v nemocnicích, kdy chce rodič být se svým nemocným dítětem, ale nemocniční personál ho vyhazuje. Kam až to může zajít, jaká mají rodiče práva a co dělat v situaci, kdy se nemocnice odkazuje na vnitřní řády? O tom přišla do podcastu Slyšíme se? promluvit Agnes Němečková.   

Sezóna 3Epizoda 519. říjen 2022 37:54

Znaky správného muže. Co se vlastně očekává od chlapů?

Svaly, mozek, testosteron? Co dělá podle vás chlapa? Zeptal jsem své ženské komunity.  Jak žila představitelka známé vyšetřovatelky Fletcherové? Potřebujeme do sebe cpát jodové tablety? A bizarní oslava. Odkaz na knihu, o které v podcastu mluvím: https://nakladatelstvi.audiolibrix.cz/titul/predavani-ohne/?utm_source=slysimese&utm_medium=podcast Sleva na www.mixit.cz platí do 31. října 2022 s kódem DAVID