Mezi čtyřma očima
3. únor 2022

Poslechněte si podcast: Petros Michopulos: Alena Schillerová je Dorota Máchalová české politiky

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima byl Petros Michopulos - odborník na politický marketing a také spoluautor podcastu Kecy & politika. V rozhovoru s Helenou Šulcovou řešili novou českou vládu i největší politické kauzy, které teď hýbou českou politikou. Michopulos v rozhovoru říká, že je pro něj česká politika čím dál zábavnější. A očekává, že společně s Bohumilem Pečinkou nového premiéra Petra Fialu ještě roztančí. O bývalém premiérovi pak tvrdí, že je to nekonečná bezedná studnice zábavy. Největší problém Andreje Babiše vidí v tom, že uvěřil tomu, že je mocný vůdce mocného klanu, a tak se proti němu všichni spojili. V rozhovoru se také věnují kauze Jana Farského. Michopulos říká, že ho mrzí, jak to celé dopadlo. „Ve své generaci patřil k těm talentovanějším. Jestli věděl, že podal nějaké stipendium, tak nerozumím tomu, proč kandidoval na předsedu poslaneckého klubu.“ Na druhou stranu ale dodává, že chápe, proč o stipendium usiloval. „Nemůžeme vyčítat čtyřicetiletému chlapíkovi, že se chce dovzdělávat na univerzitě v Americe, když tam máte 40 % poslanců, kteří nedají dohromady větu. V podstatě analfabeti. Myslím, že by se měli vzdělávat všichni, ale komunikačně to Farský nezvládnul.“ Velkým tématem rozhovoru je také kauza fotografií Aleny Schillerové. Podle Michopulose je bývalá ministryně financí Dorotou Máchalovou české politiky. „Profesionální prezentace politiku má mít nějakou štábní kulturu. Mají to být vkusný fotky a politici mají komunikovat srozumitelně. Ale tohle není ten případ. Toto je případ hypertrofované zastydlé modelky, která se minula povoláním a je mrzutá z toho, že nefotila v mládí do Praktické ženy a kompenzuje si to na stará kolena za státní peníze. To je ten příběh, to nemá s politikou nic společného.“

33:07

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Dnes 30:24

Karolína Zoe Meixnerová: Božena Němcová se chtěla zamilovat, dnešní společnost z ní udělala běhnu a nymfomanku

Hostkou posledního dílu podcastu Mezi čtyřma očima je influencerka a spisovatelka Karolína Zoe Meixnerová, známá pod přezdívkou Co je Zoe. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o Národním obrození, Karlu Čapkovi i Jiřím Wolkerovi. Proč bychom neměli číst Babičku už na základní škole? A čím to, že teď máme totlik výrazných ženských autorek? I to se dozvíte v nové epizodě.

Před týdnem 27:38

Alena Němečková: Titulní stranu prodá sympatická známá tvář z médií, influenceři ve Vlastě nefungují

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je šéfredaktorka časopisu Vlasta Alena Němečková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o tradičním ženském časopise, proměně úlohy ženy ve společnosti i o cestě od zdravotní laborantky až po šéfredaktorku Vlasty. 

Před 2 týdny 22:07

Darja Stomatová: Ve válce jsou všechny emoce a smysly umocněné

Jaké to je - zažít válku na vlastní kůži? Proč o tom napsala knihu? A proč odešla z Primy na Českou televizi? I o tom vyprávěla novinářka Darja Stomatová v tomto dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

Před 3 týdny 28:46

Ondřej Kolář: Petr Pavel je pro nás nový začátek. Přílišná servilita Miloše Zemana, kterou předváděl vůči Číně, nemohla mít šanci na úspěch.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je poslanec a bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o dnešní inauguraci Petra Pavla, o tom, co zůstalo za Milošem Zemanem i Kolářově cestě na Ukrajinu nebo událostech ve sněmovně.

2. březen 2023 25:21

Filip Renč: Režie se učí celý život, v každý dekádě můžeš natočit jiný typ filmu

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je režisér Filip Renč. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o novém seriálu, filmových žánrech i vyznamenaní od prezidenta Zemana.

23. únor 2023 31:12

Zuzeta: Mně připadá divné, nebýt feminista, ale zároveň chápu, že se tím slovem nechce každý označovat

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je podnikatelka, PR manažerka a dříve také šéfka Plesu v Opeře Zuzana Fryaufová, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Zuzeta. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o tom, zda se obnoví právě zmíněný Ples v Opeře, co pro ni znamená feminismus, o tom, proč mají papírové diáře na trhu stále svoje místo i o náročném zdravotní situaci, se kterou se v minulém roce musela srovnat. 

16. únor 2023 37:24

Jiří X. Doležal: Jediné dobré na Zemanovi je to, že odchází. Do dějin vstoupí jako prezident Novičok.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je novinář Jiří X. Doležal. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o volbě prezidenta, šnecích i zdravotním stavu.

9. únor 2023 40:29

Tomki Němec: Já už mám svého prezidenta nafoceného

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je fotograf Tomki Neměc. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o tom, proč by se měla vrátit funkce osobního fotografa prezidenta, jaká pro něj byla zkušenost fotit pro Havla i o tom, proč už nefotí pro česká média.

2. únor 2023 37:17

Michael Kocáb: To, co nemůžu překonat je, že část voličů si namazala na chleba oběti komunistického režimu

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima Heleny Šulcové byl skladatel, bývalý politik a občanský aktivista Michael Kocáb. V rozhovoru mluvili o tom, jak dopadly prezidentské volby, kam nás posunulo, že 30 let po revoluci jsme si vybírali ze dvou bývalých komunistů. Jakých kroků si na zvoleném prezidentovi Petru Pavlovi cení. I jak bude vzpomínat na Miloše Zemana. 

26. leden 2023 32:01

Markéta Mayerová: Publicistika na Nově v devadesátkách dávala lidem pocit, že mají zastání