Press klub
8. únor 2021

Poslechněte si podcast: Petra Pecková: Doufám, že k uzavření krajů nedojde. Bylo by to pro všechny hodně komplikované

"S primátorem Hřibem jsme vydali oficiální prohlášení, kde odmítáme to, že by měla být na stole myšlenka právě uzavření těch jednotlivých krajů a pohybu mezi nimi. Protože to byla věc, která se v minulém týdnu hodně skloňovala, jako jedno z těch možných opatřeních. A my si myslíme, že to je nemožné u tak živých organismů jako Středočeský kraj a hlavní město Praha, které jsou spolu propojené v mnoha oblastech. Celkově to uzavření krajů by bylo komplikované pro všechny kraje," uvedla pro Frekvenci 1 hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

26:46

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 12:20

Libor Havel: Pouze jeden ze sedmi kuřáků dostane plicní rakovinu. Mozek raději slyší, že rakovinu nedostanu, než dostanu

Hostem pátečního Press klubu u Báry Nesvadbové byl pneumolog Libor Havel. Pneumologie se zabývá výzkumem, diagnózou, prevencí a léčbou plicních onemocnění. Proč tedy lidé kouří a co jim na tom přijde zábavného? Jak je na tom vztah kouření a rakoviny? Poslechněte si celý rozhovor.

Před čtyřmi dny 16:25

Marcel Kolaja: Společnost rozděluje atmosféra strachu. Spouštěčem vyhrocené situace jsou lži

Hostem dnešního Press klubu na Frekvenci 1 byl 1. místopředseda Pirátské strany, europoslanec Marcel Kolaja. S Romanou Navarovou hovořili o reakcích evropských politiků na prezidentské volby u nás, proč je naše společnost nyní tak polarizovaná a zda se to po skončení voleb zlepší. Dotkli se i tématu bezpečnosti dětí na internetu a důchodové reformy. Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 15:28

Filip Vrubel: Antibiotika už dorazila do českých skladů. Do lékáren budou dodána během několika dnů

Z lékáren se ztratily léky za více než 66 miliionů korun. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil pokuty a navrhuje zpřísnění zákona. Dá se v budoucnu vyhnout tak velkému výpadku léků, kterému Česká republika čelí? Právě toto téma řešil ředitel České asociace farmaceutických firem Filip Vrubel s moderátorkou Romanou Navarovou v Press klubu. Poslechněte si rozhovor.

Před šesti dny 17:22

Jiří Šedivý: Pokud by Andrej Babiš myslel svá slova vážně, byl by to problém

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl bývalý náčelník generálního štábu, generál ve výslužbě Jiří Šedivý. V rozhovoru se věnoval nedávnému výroku Andreje Babiše, že v případě napadení sousedního Polska by mu Česko vojensko nepomohlo. Mluvil i o české účasti v možných misích NATO, o mezinárodním právu, o tom, zda má prezident pravomoc zavléct Česko do války, i o tom, jak daleko jsme od míru na Ukrajině. Poslechněte si rozhovor

Před týdnem 17:23

Roman Vrba: Neignorujte dopis, který dostanete do datové schránky. Právní následky budou jako při ignorování klasického dopisu

Dnes se bavil Čestmír Strakatý v Press klubu Frekvence 1 o datových schránkách s Romanem Vrbou, ředitelem odboru eGovernmentu na Ministerstvu vnitra. Dozvíte se, jak pokračuje zavádění datových schránek pro OSVČ. Co se stane, když někdo bude datovou schránku ignorovat? A proč je vlastně potřeba, začít využívat datové schránky? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.

Před týdnem 17:57

Přítelkyně si podle bot nevybírám, říká novodobý Baťa Václav Staněk

Hostem u Luboše Procházky v Press klubu byl podnikatel a majitel obuvnické firmy Vasky Václav Staněk. I když je to mladý podnikatel, protože je mu čerstvých 25 let, za sebou toho má už hodně. Co říká na přezdívku novodobý Baťa? A zná se s někým z rodiny Baťových a dávají mu nějaké rady? Proč si vybral podnikat zrovna v obuvi? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 17:57

Přítelkyně si podle bot nevybírám, říká novodobý Baťa Václav Staněk

Hostem u Luboše Procházky v Press klubu byl podnikatel a majitel obuvnické firmy Vasky Václav Staněk. I když je to mladý podnikatel, protože je mu čerstvých 25 let, za sebou toho má už hodně. Co říká na přezdívku novodobý Baťa? A zná se s někým z rodiny Baťových a dávají mu nějaké rady? Proč si vybral podnikat zrovna v obuvi? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 18:17

Alena Schillerová: Kandidát na prezidenta uklidňuje a říká, že bude usilovat o mír. To je podstatné

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu byla bývalá ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Probrali spolu prezidentské volby a také neúspěšné vyjádření nedůvěry vládě Petra Fialy. Čeho dvoudenním jednání ve Sněmovně opozice dosáhla? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 18:56

Bohumil Pečinka: Vyslovení nedůvěry vládě je parlamentní procedura, která je součástí volební kampaně

Dnešním hostem Press klubu Frekvence 1 byl politický komentátor Bohumil Pečinka. Jak komentuje probíhání vyslovení nedůvěry vládě? Podle jeho názoru jde o ztrátu času, která na prezidentskou volbu nebude mít vliv. Samozřejmě se s Helenou Šulcovou bavili i o volbách a o tom, kdo má momentálně větší šanci. Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 20:26

Danuše Nerudová: Na dezinformační kampaň je jedinou možnou reakcí osvěta

Hostem Romany Navarové byla ekonomka a po prvním kole voleb v pořadí třetí prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Co říká na názory, že její výsledek je největším zklamáním voleb? Proč si na kampaň nenajala ostřílené marketéry? Zmizí nyní z veřejného prostoru a jak chce přesvědčit své voliče, aby v druhém kole voleb podpořili Petra Pavla? Poslechněte si celý rozhovor.