Digichef Podcast
Epizoda 2514. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: 🎤 Petra Dolejšová: „Český právní řád není připravený na digitální online marketing a nikdy nebude.” | Digichef Podcast

Právu v marketingu se v České republice věnuje málokdo. Proto jsme si sedli s advokátkou Petrou Dolejšovou, která o sobě říká, že je bořička mýtů o nudných právnících. Společně jsme probrali všechny „velký špatný" v českém marketingu. Dozvíte se například to, co jsou nejčastější marketingové chyby v reklamách z právního hlediska, jaká pravidla má influencer marketing, proč jsou fotobanky takovým problémem a mnoho dalšího. Rozhovor je k dispozici i na YouTube.   𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz      👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá.   📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz  🙏🏻 Napište nám! 

28:36

Digichef Podcast

Vydává: Digichef

👨‍🍳 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz

Web

Epizoda 64Dnes 34:18

🎤 AI Inside Out #1 | Digichef Podcast

Umělá inteligence není nová věc, existuje tady už dlouho. Až teď se díky dostupným technologiím dostává do běžné praxe člověka. Pokud se naučíme využívat umělou inteligenci jako další nástroj k naší práci, pomůže nám zrychlit a zefektivnit procesy, nahradí rutinní práci a zlepší výsledky celkově. Co si o umělé inteligenci myslí David a Jan Janouškovi a jaké nástroje využívají? To se dozvíte v podcastu. 𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám! 

Epizoda 63Včera 20:22

🎤 Nálož PPC novinek #březen23 | Digichef Podcast

V digitálním světě nezůstává kámen na kameni déle než pár dnů. Proto přinášíme pravidelnou nálož novinek ze světa PPC. Článek – Search Engine Journal – článek o implementaci AI do Google Ads Novinka – Google – Automaticky vytvořené podklady jsou nyní k dispozici všem inzerentům v angličtině jako otevřená beta verze. Článek – Thanos Bertes– Google testuje odebrání možnosti vyloučení partnerů ve vyhledávací síťi. Novinka – Thomas Eccel – Search Interest” cílení a “Presence or Interest” vyloučení cílení zanikne v březnu 2023. Novinka  – Kumar Vanshaj – V rámci Seasonality Adjustments můžeme i nyní zvýšit nebo snížit budget. Varování – Dan Chorlton – Pozor na automaticky vytvořené podklady Článek  – Google – Masthead cost per hour Novinka  – Kevin Kaneria – Search terms and landing page - v přehledech Google Ads budeme mít i nově také specifickou dopadovku. Novinka  – Kumar Vanshaj – V rámci Seasonality Adjustments můžeme i nyní zvýšit nebo snížit budget. Novinka – Google – Performance Max Travel Goals Podcast – Přehled těch nejzásadnějších novinek od Ládi Vitouše. Článek – Klasický přísun novinek od Hanky Kobzové. Novinka – Mike Rhodes – Performance Max script pro MCC na sledování distribuce mezi kanály Novinka – Lucie Badalíková – V Performance Max již nelze vylučovat video. Casestudy –  Meta – Jak frekvence zobrazování reklam ovlivňuje brand lift / konverze. Novinka – Patrik Molčan –  Odstranění nekvalitní GDN z Youtube Ads Webinář – Solutions 8 – The Ultimate Guide to Google Ads for 2023 | Part 1  Webinář – Solutions 8 – The Ultimate Guide to Google Ads for 2023 | Part 2  Webinář – Solutions 8 – The Ultimate Guide to Google Ads for 2023 | Part 3  Webinář – Solutions 8 – The Ultimate Guide to Google Ads for 2023 | Part 4 Nástroj – Weather Ads –  Automatizace kreativ podle počasí Kniha – Kasim Aslam – You vs. Google: The Very Unauthorized Guide to Google Ads: Colored Version Nástroj - Bing - Bing nově integroval AI do vhledávání Nestihli jste shrnutí marketingových novinek za minulý měsíc? Nevadí. Poslechněte si novinky ze světa PPC a marketingu teď. 𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám! 

Epizoda 6214. únor 2023 14:33

🎤 Nálož marketingových novinek #únor23 | Digichef Podcast

Jak bude vypadat rok 2023 z pohledu ekonomiky, jak efektivní je brandová reklama a jakou knihu si rozhodně musíte přečíst? To vše a mnoho dalších zajímavostí si můžete přečíst v dalším marketingovém souhrnu novinek. A abyste si nemuseli všechno googlit, sepsali jsme pro vás novinky i do přehledného seznamu: Podcast – Warc  – Warc podcast s CSO v Zenith Samem Diasem o novém směru v měření dosahu. Článek – Contagious – Strategist's Digest na téma nejefektivnějšího in-stream formátu reklamy. Článek – Contagious – Strategist's Digest na téma Brand activism. Článek – Contagious – O budoucnosti kreativy v rámci reklamy. Podcast – BrandHunters – A jejich nejostřejší díl o osobní značce. Studie – BBH Labs – Existují vůbec generační skupiny, jako je generace Z? Článek – Mark Ritson  – O efektivitě brandové reklamy. Článek – Mark Ritson  – Na téma smrti v rámci oblasti marketingu. Článek – The Ehrenberg-Bass Institute – Co se stane, když značky přestanou inzerovat? Kniha – Dan White – Nová kniha Smart Branding Book, která pomocí jednoduchých infografik provádí čtenáře složitým prostředím marketingu a brandingu. Článek – Deloitte – Odhad vývoje ekonomiky pro rok 2023. Akce – Brand Restart 2023 – Celodenní konference o přístupech, díky kterým se tvoří hodnotné brandy. Letošní ročník se ponese ve znamení značek a dat. Nestihli jste shrnutí marketingových novinek za minulý měsíc? Nevadí. Poslechněte si novinky ze světa PPC a marketingu právě teď.𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám!

Epizoda 6114. únor 2023 17:05

🎤 Nálož PPC novinek #únor23 | Digichef Podcast

V digitálním světě nezůstává kámen na kameni déle než pár dnů. Proto přinášíme pravidelnou nálož novinek ze světa PPC. Video – Jak bude vypadat rok 2023 v rámci ppc reklamy od PPC Townhall. Článek – Výhody a nevýhody Microsoft Ads. Článek – Přísun ppc novinek od Yoann Ferranda. Článek – Nový nativní formát reklamy Seznam Talks. Článek – Sklik rozšiřuje zásah kampaní ve vyhledávací síti díky významové shodě. Příspěvek – GA4 Sledování zaměstnanců. Příspěvek– Společnost Google aktualizovala interní vyhledávání, aby usnadnila navigaci k nastavení účtu, property, webu nebo app data stream, které používáte v GA4. Příspěvek – Nově můžete přidávat vylučující klíčová slova na úrovni účtu přímo v základním rozhraní Google Ads. Článek – Velký test ChatGPT v kontextu PPC od Ládi Vitouše. Článek – Klasický přísun novinek od Hanky Kobzové. Podcast – Přehled těch nejzásadnějších novinek od Ládi Vitouše. Článek – Performance Max checklist (44 bodů, na které si dát pozor). Příspěvek – Nově budou možné experimenty s Performance Max. Nestihli jste shrnutí marketingových novinek za minulý měsíc? Nevadí. Poslechněte si novinky ze světa PPC a marketingu teď.𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám!

Epizoda 602. leden 2023 23:36

🎤 Milan Šmíd | „Najít šikovný lidi je strašně těžký.” | Digichef Podcast

Do dalšího dílu Digichef podcastu jsme si pozvali marketingového ředitele Packeta Group, se kterým jsme si povídali hlavně o tom, co jako klient očekává od marketingových agentur.  Zajímá vás, jak vypadá tendr v zahraničí, jakou největší chybu české agentury dělají a co je častým problémem, na který u nich naráží? Pak si poslechněte náš společný rozhovor. Milan Šmíd je od roku 2019 CMO Packeta Group, kam spadá také česká Zásilkovna. V oblasti e-commerce patří k vyhledávaným odborníkům. Má za sebou řadu úspěšných kampaní a často na něj můžete narazit na nejrůznějších marketingových akcích, na kterých se jako přednášející rád dělí o své know-how. 𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám! 

Epizoda 5919. prosinec 2022 23:28

🎤 Jiří Boudal, Co-founder firmy Behavio | „Firmy za námi chodí, když neví, jak budovat značku.” | Digichef Podcast

Co vlastně způsobuje to, že se konkrétní značka zákazníkovi vybaví v určité nákupní situaci? „Musí tam být emoce, značka a potřeba,” odpovídá Jiří. Platforma Behavio pak měří, jestli se u zákazníka všechno v danou chvíli zobrazí a zda ta emoce značku posílí. Je špatná reklama pro značku dobrá, jak vypadá kvalitní a efektivní kampaň a proč už dnes není moc lovebrandů? To vše se dozvíte v našem podcastu. Behavio je výzkumná a technologická firma, která zdokonaluje metody, jak zachytit podvědomé, intuitivní motivace. Tedy to, na základě čeho se lidé opravdu rozhodují. Díky Behavio můžete lépe pochopit své zákazníky, dělat úspěšné kampaně nebo budovat silné symboly značky, které zůstanou zákazníkům v paměti. 𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz 👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám!

Epizoda 587. prosinec 2022 15:04

🎤 Nálož PPC novinek #prosinec22 | Digichef Podcast

V digitálním světě nezůstává kámen na kameni déle než pár dnů. Proto přinášíme pravidelnou nálož novinek ze světa PPC. Přemýšlíte, co si pustit do sluchátek? Jste na správném místě! Poslechněte si rozhovor bratrské dvojice Davida a Honzy Janouška. A podívejte se na zajímavé odkazy, které v podcastu společně rozebírají. Článek – Článek Ládi Vitouše na téma Performance Max. Webinář – Q&A Performance Max. Video – PPC Town Hall na téma Performance Max. Video – Ed Leake na téma Performance Max. Příspěvek – Script na podrobnější přísun informaci z Performance Max Příspěvek – 4 novinky v Performance Max. Příspěvek – Vyloučení umístění v rámci Performance Max. Článek – Nabušené sloupce v Google Ads. Článek – Automatický import kampaní z Google Ads do Skliku. Článek – Biddování na úrovni jednotlivých nabídek v Skliku. Článek – Plánování reklam v Skliku. Podcast – Klasický přísun novinek od Ládi Vitouše. Nestihli jste shrnutí marketingových novinek za minulý měsíc? Nevadí. Poslechněte si novinky ze světa PPC a marketingu teď.𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám! 

Epizoda 576. prosinec 2022 13:34

🎤 Nálož marketingových novinek #prosinec22 | Digichef Podcast

Ve světě marketingu se neustále něco děje a stíhat všechny novinky může dát pořádně zabrat. Proto jsme si pro vás připravili výběr toho nejzajímavějšího, co se za poslední měsíc v marketingu událo. Jak vypadá brand audit, vyplatí se řešit rebranding a proč necílit reklamu? To vše a mnoho dalších zajímavostí si poslechněte v dalším marketingovém podcastu. A abyste si nemuseli všechno googlit, sepsali jsme pro vás novinky i do přehledného seznamu: Článek – Pavel Cahlík  o budování značky a UX. Článek – Pavel Cahlík o budování značky a právu. Podcast – BrandHunters na téma brand audit. Článek – Brandingmag o výhodách rebrandingu. Článek – Brandingmag o hrozbách rebrandingu. Článek – Tom Roach na téma výkonnostního stropu. Podcast – Tom Roach a Claire Strickett na téma branding vs aktivace. Podcast – Tom Roach v podcastu Let's talk branding. Video – EffWorks Triple Jeopardy of Attention. Článek – Článek na téma cílení. Článek – Mark Ritson na téma důležitosti významu reklamy. Nestihli jste shrnutí marketingových novinek za minulý měsíc? Nevadí. Poslechněte si novinky ze světa PPC a marketingu právě teď.𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám! 

Epizoda 565. prosinec 2022 12:22

🎤 Porovnání strategií Maximalizace konverzí vs. Maximalizace hodnoty konverze v rámci vyhledávací sítě | Digichef Podcast

V rámci Google Ads můžeme vybírat z poměrně široké nabídky automatizovaných nabídkových strategií. Google nám pomalu, ale jistě začíná odebírat možnost stanovit si manuální cenu za proklik a podle nás je jen otázkou času, kdy tuto možnost odebere úplně. Jedny z nejpoužívanějších strategií jsou strategie zaměřené na maximalizaci počtu konverzí a maximalizaci hodnoty konverze potažmo CPA a ROAS. Taste ve velké míře využívá automatické strategie nejen v produktových, ale také ve vyhledávacích kampaních. Proto se rozhodli provést v rámci vyhledávací sítě rozsáhlejší test, který porovná strategie Maximalizace hodnoty konverze a Maximalizace konverzí.𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám!

Epizoda 5530. listopad 2022 16:45

🎤 Gabriela Fialová a Zbyněk Římal | „Projektový manažer nemůže být jen přeposílač e-mailů.” | Digichef Podcast

Co očekávají manažeři od svých marketingových agentur a jak se to mění v čase? Přesně na tyto otázky hledali odpovědi projekťáci z agentury Taste. A šli pro ně rovnou k těm nejpovolanějším – vyzpovídali celkem 20 marketingových ředitelů velkých značek.  Vznikl z toho rozvojový projekt, ve kterém se dozvíte nejen to, co klienti očekávají od agentur, ale také například co hodnotí negativně na spolupráci s agenturami nebo co vyžadují od projektových manažerů. Více si poslechněte v rozhovoru s projekťáky z agentury Taste Gabrielou Fialovou a Zbyňkem Římalem. Zbyněk Římal se marketingu věnuje už od roku 2013. Prošel si několika pozicemi od zaměření na vývoj webových aplikací a SEO až po specialistu výkonnostního marketingu. Nejvíce ho to ale táhlo k projektovému řízení, kterému se aktuálně věnuje v agentuře Taste. Gabriela Fialová se po třech letech v influencer marketingu rozhodla přesedlat na pozici projektového manažera. V agentuře Taste je zatím krátce, ale rozhodně jí nechybí nadšení a chuť se učit. 𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz    👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá. 📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz 🙏🏻 Napište nám!